Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Agresszív apa, nem nekem való...

Agresszív apa, nem nekem való főiskola, kitagadás? Lent

Figyelt kérdés

Hamarosan 20 éves lány vagyok. Megpróbálom röviden leírni az elég összetett problémámat..egyedüli gyerek vagyok, apám amióta az eszemet tudom, rendszeresen ver engem és anyámat. Mind a mai napig, repül egy-egy pofon, fejünkhöz vág ami a kezébe kerül, stb. Agresszív, senkivel sem kijövő természete van, anyám pedig zugivó. Semmi maradásom nem lenne otthon, de sajnos még 3 év hátra van a suliból, amit ki nem állhatok. Közgazdaságtanból érettségiztem, helyben tanulok tovább egy gazdasági fősulin. Apám követelésére. Suli mellett dolgozom, hogy legyen pénzem. Soha nem ment a matek igazán, nem érdekel az egész, de nem tudom, mit tehetnék. Szívem szerint itthagynám, meg apámékat is. És előlről kezdeném, biológia meg földrajz mindig érdekelt, tanár lennék, vagy kutató. Tudom, hogy az eszem megvan hozzá. Sajnos későn eszméltem,kínszenvedés minden nap, soha nem tudhatom apám mikor tör ki megint, és jó lenne, ha itt hagyhatnám ezt a sulit, nem akarok még 3 évig olyat tanulni, amit ki nem állhatok. Csak angolul tudok.

Sajnos barátai sincsenek, apám tett róla, beszólt mindenkinek, annak a pár barátomnak is, aki volt, h ilyen hülyékkel hogyan barátkozhatok, egyszer volt egy fiú, előtte meg elfingotta magát, és azt mondta, nézd, ki az apja ennek a lánynak..engem ahol csak tudott alázott mindig, mert én csak egy hülye nő vagyok, anyámmal együtt.

A másik gondom, hogy mindig csalta anyámat, most is van neki valami 27 éves nője. Aki csak apám pénzére hajt. Amúgy elég gazdag apám, engem persze nem támogatott, most is azt mondja, átíratja az örökséget, nehogy már az enyém legyen majd minden..ezt megteheti? Egy nag házban élünk, és van neki nyaralója is ( igaz én még a lábam se tehettem be soha, az mindig az aktuális nőügyei területe volt). Nagyon nem szeretném, ha még az örökségből is kitagadna.

Mit lehetne tennem? Fejezzem be a sulit? Az még nagyon sok idő, ráadásul nem is szertnék azon a területen dolgozni. Vagy hagyjam ott? De mit kezdhetnék egy érettségivel, hogy önálló legyek? És apám tényleg másra hagyhatja az örökséget?


2016. febr. 25. 14:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

A legjobb az lenne,hogyha kiiratkoznál erről a szakról+ elköltöznél otthonról.

Kezdj bele abba ami tényleg érdekel és végre lépj le ebből a mérgező légkörből.

Apukád jó nagy paraszt, de anyukád sem különb. Ha kicsit is fontos lennél neki, akkor nem hagyta volna,hogy ilyen légkörben nőjj fel, nem hagyta volna,hogy verjen apukád.

Úgyhogy lépj le otthonról.Ha most kiiratkozol az egyetemről, akkor még van időd szeptemberig összegyűjteni annyi pénzt,hogy albérletben elboldogulj.Egyetemisták gyakran keresnek még szobatársat maguk mellé albiba..Ki lehet jönni,hogyha dolgozol mellette +ösztöndíjat kapsz. Nyilván nehéz lesz, de legalább azt tanulnád amit szeretsz+ megszabadulnál az idióta szüleidtől.

Ha az idei felvételi eljárást lekésted, akkor érdeklődj a keresztfélévekről.

2016. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

El kell döntened, az örökség ér-e annyit, hogy olyan végzettséggel indulj az életben, ami számodra nem ér semmit?

Amúgy benne van a pakliban az is, mire hozzájutnál az örökségedhez, az már nincs. Simán eladhatja, másnak adhatja, felélheti az apád még az élete során.

2016. febr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Hány éves apukád? Mikor lesz esedékes az az örökség? Amúgy az örökség kb. egyharmada kötelesrész, amiből nem tagadhat ki. azt a törvény biztositja a számodra. Én a helyedben lelépnék albérletbe, és iskolát váltanék, mert ez elég pokoli helyzet, én nem birnám elviselni, hogy megverjenek, megpofozzanak, bár szerencsére sose kellett ilyesmiről döntenem. Mondjuk én kockázatvállaló tipus vagyok, be szoktam vállalni a nehézségeket azért, hogy olyasmivel foglalkozzak, amit szeretek. Magadnak kell eldöntened, hogy vállalod-e a nehezebb anyagi körülményeket a szellemi és fizikai szabadságodért cserébe avagy sem. Bárhogy is döntesz, nem lesz könnyű, meló mellett tanulni se könnyű, és ebben a pofozkodós jólétben élni is elég vacak lehet.
2016. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

az örökség egy másik téma, csak nem akartam külön kérdést kiírni neki. független attól mit teszek, apámnak semmi se jó.

csak azt nem tudom, hogyan szakadhatnék el innen. Egy vidéki kisvárosban élek, elég messze a fővárostól.

ha itthagyom a sulit, nem tudom, mit kezdhetnék magammal. bár megint 14 éves lennék, akkor nem özgazdasági suliba mennék, vagy akár még egy évvel fiatalabb is, akkor vhová másik városba jelentkezem, de úgy érzem, így már késő.

Vagy nem tudom. :/ Van össz vissz 60 ezer forintom. diákmunkával havi 50et keresek, ez kb el is megy ( leadok itthon 20at, amit apám kevesell,de a többi meg kell bérletre, meg erre-arra, spórolni ebből nem tudok, max 1-2 ezrest)

2016. febr. 25. 15:34
 5/23 A kérdező kommentje:
ha még Bpen élnék, de így. tényleg nem akarok rinyálni, de fogalmam sincs mit tegyek.
2016. febr. 25. 15:36
 6/23 anonim ***** válasza:

Költözés, munka, szoba egy albérletben, mellette tanulás, jövőre új felvételi, kollégium, mellette munka, esetleg minimális diákhitel.

Köteles részt megkapod, abból nem tud kitagadni.

VAGY

Otthon maradsz egy ideig, maradsz még ezen a szakon, mellette tanulás, jövőre új felvételi stb. (bár ezzel veszítesz 2 támogatott félévet)

VAGY

Otthon maradsz és elvégzed ezt a sulit.

2016. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

azt hiszem az lesz, h otthagyom a sulit. Még csak egy félévem ment el( illetve mivel ezt a másodikat már megkezdtem ez is elúszik)

most dolgozni fogok, teljes állásban, operátornak felvesznek, nettó 100at megkapom, a felét félre tudom tenni.

Jövő évben pedig megpróbálom az újrafelvételit, más városban, más szakon.

viszont addig nem tudok elszakadni itthonról, és abba félek, már beleőrülök..tegnap megint nekünk esett, a fejemhez csapott egy nagy narancsot, szétment a fejeme, és tiszta púpos lett, fáj nagyon. És az a gond, ez mindennapos!

2016. febr. 25. 16:09
 8/23 anonim ***** válasza:

"Amúgy az örökség kb. egyharmada kötelesrész, amiből nem tagadhat ki. azt a törvény biztositja a számodra"


Hát persze. Kivéve, ha addigra már lenyúlta v.melyik nője, felélte, vagy elkótyavetyélte...

2016. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

menj a rendőrségre,főleg,hogyha látható nyoma is van a sérüléseidnek.

de a legjobb az lenne,hogyha elköltöznél otthonról. mert szerencsére már nem kötelező otthon laknod, te is jobban járnál nélkülük.

ja és ha megüt apukád ne hagyd magad. amikor lendülne a keze akkor fogd le és próbáld arrébb lökni. alapvetően én egy elég gyönge nő vagyok. de egyszer stressz helyzetben egy kb 100 kilós férfit löktem el magamtól úgy,hogy a hátára zuhant. meglepődött, nem számított rá, hogy visszütök. szóval próbáld ki, ne hagyd magad!

2016. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
vasággyal 50 kiló vagyok, apám 120 kiló. ha akarnám se tudnám megállítani, olyan, mintha egy medve támadna rám.
2016. febr. 25. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!