Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok egy ilyen...

Mit csinálnátok egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Nekem apám minden téren vesztes, az életben mindenből megbukott, családfőként,apaként,"dolgozóként" közel 60 évesen egy kudarc az élete, ezért,hogy fokozza az egészet még inni is kezdett, ezzel feltéve az i-re a pontot.

Sok rosszat okozott a családnak, adósság-adósság hátán, én megvetem.

Meglepő mód, ő mintaapának, mintacsaládfőnek, és kiváló dolgozónak tartja magát, aki mást állít arra megharagszik, kiabál vele, megsértődik.

(ezzel lehet a leginkább kihozni a sodrából)

Az adósságairól mások tehetnek, de elkocsmázni jó volt.

Én felnőtt ember vagyok, külön élek tőle.

Anyukám sajnos meghalt, ámbár szerencsés,hogy nem kell elviselnie apámat.

Apám kb. 80 ezerből él, van még két testvérem, tőlük is folyton pénzt kér.

Hármunk közül a bátyám, és én vagyunk a tehetősebbek, a húgunk kevésbé, ő sosem ad apánknak pénzt.

Bátyám rendszeresen 50-60 ezreket küld neki, de így is csak az adóssága nő "faternak".

A pénzzel lehet a legjobban a kedvében járni, mert az tiszta utat biztosít a kocsmába.

Én sosem adok neki, nem támogatom az alkoholizmust.Egyszer befizettem az összes számláját (nem kevés volt, a banki tartozását kivéve, minden egyéb tartozását lenulláztam)

Ezt ő tagadja, azt állítja,hogy magától fizette ki, és én, sosem adtam neki még egy forintot sem.

Néha vannak tiszta pillanatai, olyankor tűrhető, és meglepően értelmes tud lenni, de ez nagyon ritka (havi 1x, és ki kell fogni a pillanatot)

Nemrég vettem egy új autót, amiről apám már azt is állította,hogy ő vette nekem, aztán meg,hogy ugyan nem közvetlenül vette, de a munkahelyemet ő találta, és közvetetten de így már tőle van. (egyik sem igaz, a munkát nagybátyám adta)

Úgy véli,hogy a jövedelmem x%-a neki járna, mert ő felnevelt, és kötelességem őt eltartani is.

Rendszeresen hívogat,hogy adjak neki pénzt, mert ő hatalmas szarban van (elitta a pénzét szokás szerint, és most nincs miből inni) majd mikor közöltem,hogy most nincs pénzem, felháborodott,hogy nemérdekli, ha új autóra futtja, akkor neki is tudjak adni, vagy adjam el a kocsit, őt aztán nem érdekli, de minimum egy 20-ast adjak neki, mert hónap végéig éhen (inkább szomjan) hal.

Egyre jobban bosszant, hiába adnék neki, folyamatosan csak szid, ugyan így a húgomat is.(mert mi nem adunk neki rendszeresen)

Ha nem egy rekeszt sörre adom, akkor rohadjak is meg, sőt hiába adom letagadja, és abszurd dolgokat állít.

Ugyan letilthatnám a számát, de egy városban lakunk, volt,hogy az utcán jött oda a tenyerét tartva, és csapkodott bele,hogy ide kérem a pénzt, de azonnal mert ezt meg ezt be kell fizetnem, éhen halok ha nem adsz, és persze kiabálva,hogy jó sokan lássák/hallják.

Mindenkinek azt mondja,hogy én ilyen meg olyan autóval járok, itt meg ott szórakozok, és őt meg hagynám éhen halni is.


/Egyébként azt,hogy tehetősebb vagyok, nem úgy kell érteni, hogy milliókat keresek, örökölt pénzből vettem házat, a fizetésem kicsivel 200 ezer forint felett van,amiből egyedül élek,egyenlőre nincs családom, így jól elvagyok ennyiből, de gyűjtök is, mert ha majd lesz családom, nem engedhetek meg ennyi mindent -felesleges pénzem nincs,főleg nem alkoholra,hitelt meg soha nem akarok még hírből sem/


2016. febr. 18. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Teljes mértékben ignorálnám. Ha hív, nem venném fel, ha odajön az utcán, átmegyek a másik oldalra. Ha pedig zaklatásba megy át, akkor rendőrség.


Végső esetben pedig akár el is költöznék. De hogy pénzt tőlem nem kapna semmire többet, az tuti.

2016. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy sima tucatalkoholista apa, tele van velük az ország. Semmit nem lehet az ilyennel kezdeni, azon kívül, hogy kivárod míg felfordul, vagy átcuccolsz egy másik városba.
2016. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van a többieknek: ignorálod és annyi. Ha az utcán hőzöng mások előtt, valószínűleg a "nézőközönség" is azonnal átlátja, miről van szó, szóval emiatt sem aggódnék. Meg nyilván az ismeretségi körben sem kell bemutatkoznia:(
2016. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Havi 80ez3r az tényleg nem sok és még akkor sem lenne az ha nem inna. Nalunk csak a rezsi kerül annyiba, igaz régi házunk van, nincs pénz felújítani és energiatakarékosabbá tenni.


Hogy mit tennék ha ilyen apám lenne? Jó kérdés. Szerintem havonta 20-30 ezer Ft értékben befizetném néhány csekkjét. Adni en se adnék pénzt hogy mégtöbbet igyon.

2016. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ezzel lehet a leginkább kihozni a sodrából) "

Eddig olvastam...

Miért beszéltek vele?

Ennyire logikátlan emberrel nincs mit kezdeni.

2016. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!