Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen felnőtt lesz belőle,...

Milyen felnőtt lesz belőle, ha ez így megy tovább?

Figyelt kérdés

Barátnőm teljesen elhanyagolja a 14 éves lányát, nem fegyelmezi, nem neveli.

Soha nincs otthon vele, este jár haza mert mindig délutános műszakban dolgozik, a lány pedig vagy otthon van, vagy a jó ég tudja hol csavarog esténként, mivel nulla szülői a felügyeletet, így semmit nem tudni róla.

Szinte mindenből bukásra áll 8. általánosban, nem tanul, az anyjával úgy beszél mint egy kutyával, teljesen kezelhetetlen.

Valószínűleg már drogozott is, és volt szexuális élménye jócskán.

Az anyja egyedül "neveli", így szinte nulla időt tud fordítani a lányára munka mellett, minden feladat az anyára hárul, vagy dolgozik, vagy éhen halnak.

Mi lesz így a lánnyal?

Nagyon rossz látni mennyire rossz úton jár, és ha ez így megy tovább akkor a lányból minden bizonnyal egy prostituált lesz...



2015. dec. 15. 17:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
**és szarik az iskolára**
2015. dec. 15. 20:45
 12/21 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező. Én is diplomás lettem, pedig mindenki azt mondta, hogy az érettségit sem tudom megcsinálni, raktam bele energiát és megcsináltam, aztán az egyetemet is, pedig a tinédzser éveimet én sem valami nívós környezetben töltöttem, sőt. 4-szer buktam a középiskola alatt és nem nagyon volt olyan cucc, amit ne fogyasztottam volna rendszeresen. 22 voltam, amikor érettségiztem és vannak más ilyen ismerőseim is. Lehet, hogy a lány akiről írsz nem így dönt, de egy biztos, te nem fogod tudni lebeszélni semmiről nagy eséllyel. Ki is vagy te neki pontosan? Miért kellene hallgatnia rád? És egyáltalán milyen segítséget vársz a gyk-n? A lány kiskorú az anyja sok mindenben akadályozhatja, de te nem.
2015. dec. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem tisztázd magadban, hogy valóban segíteni szeretnél-e vagy csak jól esik pálcát törni valaki felett.

Ez a mondat: "teljesen elhanyagolja a gyerekét" nekem inkább az utóbbit tükrözi. Ha anya kidolgozza a belét, és egyedül van a gyerekkel, akkor tényleg nem marad energiája semmire. Lehet hogy inkább anyunak kellene segíteni? Az úgy beszél vele, mint a kutyával típusú dolgokat a következményekkel lehet nagyon gyorsan megállítani (nincs zsebpénz, nincs szép ruha, nincs finomság). Persze ha eleve a létminimumon élnek, akkor ott már nehéz következményeket állítani.

Döntsd el mennyi időt, energiát tudsz rászánni. Ha megengedik, tölts időt a gyerekkel. Lehet, hogy jól esne neki, ha valaki néha beszélgetne vele. Egyébként itt a felvételik ideje, jelentkezett valahova a lány? Át lehet vele beszélni ezt a témát? Talán még nem késő benyomni valahova.


A jövőről meg ezek szerint eléggé homályos elképzelései vannak. Érdemes lenne bemutatni a prostik életét (neten filmek, leírások), esetleg kivinni a szemétégetőhöz, Kamaraerdőhöz, megismertetni vele egy segédmunkás, vagy egy hajléktalan hétköznapjait...

2015. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

nekem volt egy ilyen ismerosom. az anyukaja szuleszno,igy alig volt otthon,akkor is aludt.nem igazán foglalkozott a gyerekèvel,nem beszèlgetett vele. csak adott neki pènzt ès kèsz,oldja meg a kaját meg amit akar.

a lány 12-13 èvesen elkezdett lázadni.előbb piercingek,majd hajfestès,erős smink,vègül tetkó. emellet szintèn nála is a csavargás,fiúzás,füvezès,cigi,pia,állandó bulik,kavarások.

kb 20 èvesen tèrt èszhez. eltávolította a piercingeket,levetette a tekókat,leszokott az erős sminkről,valamint komoly kapcsolata lett. a sráccal le is lèpett otthonról,azóta az anyja felè se nezett.

ez tényleg megtörtènt.egy darabig jóban voltunk,akkor beleláttam az èletèbe.tènyleg tett rá az anyja. okè fontos a munka meg minden, de legalább amikor otthon van beszèlgethetett volna vele nèha.. most már keresnè az anyja,de a csaj nem kivancsi rá.


persze nem törvènyszerű,hogy ez lesz a kerdesben szereplo lannyal is

2015. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem hiszi el, hogy ha nem tanul akkor nem lesz belőle semmi.

Leszarja, csak meghúzza a vállát.

Írtam hogy mindenből bukásra áll, félévkor nagy eséllyel meg is fog bukni, így hova a fészkes fenébe vennék fel?

Csak az ilyen hülye gyűjtő szakmunkásképzőkbe, ahol nem számít a tanulmányi átlag, mert minél több gyereket vesz fel az iskola, annál nagyobb pénzeket kap az államtól.

Azt meg ugye tudjátok milyen oktatást nyújtanak ezért cserébe.

A vicc az egészben, hogy nemrég mentünk kocsival, én vittem őket és a kamaraerdei úton pont a hordóban tűzellős útszéliek felé mentünk.

Mondta az anyja hülyeségből, hogy ha nem tanul akkor ez a sors vár rá is.

Erre meghúzta a vállát, és röhögve azt mondta legalább lesz pénze...ennyit a példálózásról.

Nem akarok pálcát törni senki felett, egyszerűen csak rossz nézni ami történik vele, nem értem miért olyan nehéz felfogni, hogy én csak megoldást szeretnék találni mivel segíthetnék rajta, ha az anyjának már nincs rá lehetősége.

2015. dec. 15. 22:38
 16/21 anonim ***** válasza:
Most pont te is csak kifogásokat írtál. Ha tenni akarsz, tegyél, gyerünk, vállalj bébiszittinget, nézz utána a suliknak, tanulj a lánnyal, beszélgess vele. A nyafogás nem segítség.
2015. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Minket gyerekkorunkban neveltek, de amióta a család szétszakadt azóta azt csinál mindenki amit akar...

mi 4-en vagyunk testvérek...


Bátyám 24 éves középsuliban füvezett, lógott, de érettségit letette...szakmánál szintén ugyanezt folytatta, de ott 1 HÉTEN múlott a szakma, mert mondták neki, hogy az utolsó héten járjon be, mert ha nem akkor összejönnek a hiányzások és nem vizsgázhat...hát akkor azt mondta, hogy akkor már mind1...

Szóval 24 évesen itt van szakma nélkül, nem lenne hülye, mert agya lenne hozzá, de kezdeti lelkesedés gyorsan alább hagy és amire tényleg lenne eredmény addigra már belesz*rik...szóval alkalmi munkákból él, burkolás, festés...Jogsit is elkezdte anno, de megbukott és azt is feladta...Próbálkozott az én szakmámmal is, amiben el is jutott valameddig, de szintén abbahagyta...pedig nem kevés pénzt tudna keresni vele akár otthonról!


Vagyok én 22 éves, 14 éves koromban nagy csalódásnak éltem meg egy hülye tini szerelem végét, depressziós lettem (nem a divat depresszió, hanem a betegség!), ugye a napi 16-18 óra alvás kezdeteknek...amikor ébren voltam akkor ettem, fürödtem, gépen játszottam...ekkor kezdtem el programozással foglalkozni, mert el akartam terelni a figyelmem a problémáról...ennek köszönhetően lett 3 szakmám (első 2-t érettségi mellett tettem, szülői támogatással! 3. állami OKJ). Érettségi + 2 szakma mellett ugye elég nagy volt a hajtás, mert otthon is rengeteget "hódoltam a hobbimnak" (programoztam :D), utána a 3. szakmánál én is lazultam, alig jártam be, de a tesóimmal szemben annyi előnyöm volt, hogy én megtehettem, mert a hiányzásokat is megoldottam + én értettem ahhoz a szakmához amit csináltam. Miután elvégeztem a 3. szakmám, még a nyári szünet végét sem vártam meg már elkezdtem dolgozni augusztusban. Azóta már 2. munkahelyen vagyok elég jól keresek, van barátnőm, haladok az életben.

Hosszútávú terveim vannak, vannak katasztrófa tervek is, ha beborulna valami, tehát pl kirúgnának...


Nagyobbik húgom szintén lógott a suliból, nem is keveset, vagy 3x kezdte a 9.-et (vagy 0-ot nyelvi előkészítővel).

Se érettségi se szakma, épp, hogy csak 18 volt amikor gyereket szült. Jogsit letette még a gyerek előtt (már terhes volt). Szóval 4-ünk közül neki van egyedül jogsija. Egész jó anya, ilyen butácska kislánynak nézi az ember, de szerintem ő sem annyira buta mint mutatja...

A gyerek apjával együtt vannak, szeretik egymást, de nem tudom mi lesz a végkifejlet...


Végül van a kisebbik húgom. Ő olyan magának való, olyasmi mint én, csak egy fokkal több élete van :D Tehát elég sokat van otthon, csak néha elmegy ide-oda a barátnőivel. (Én meg főleg neten kockulok, vagy melózok haverokkal :D)

Ő régen elég sokat olvasott, mostanság nem tudom mit csinál, ő sem egy hülye gyerek, mert írni is szokott, de ő még nem tudja hogyan kéne a dolgait csinálnia...most épp cukrásznak tanul, de nem akarja ezt csinálni, mert író akar(na) lenni. De neki legalább vannak céljai, fogékony a tanulásra, csak kicsit olyasmi mint a bátyám, hogy a kezdeti lelkesedés gyorsan alább hagy nála...ő is halad az életben, szóval ő nem rontotta el úgy mint a bátyám és a nagyobbik húgom.



Azért írtam le, hogy nálunk kiből mi lett/lesz, mert mi ugye kb azonos esélyekkel indultunk és mégis elég változatos végkifejlet lett a vége...

Drogos, piás - otthonülős kockulós végletek.


Sajnos a leírásból a nagyobbik húgomra emlékeztet :S

Ő a gyerek miatt nagyon sokat komolyodott...szóval lehet ez a lány is komolyodni fog, de ehhez kell valami nagy változás!!!

Költözés, gyerek, bukás, valami pofon az élettől!


22F

2015. dec. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni.

Az egész eddigi nevelésével van gond.

Ha az rendben lett volna, akkor nem lenne ilyen, akkor sem, ha az anyukája nincs ott vele sokszor.

2015. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 KJUsul ***** válasza:

Nem tudsz rajta segíteni. Én is próbáltam egy rokon lányon segíteni de nem tudtam, most én vagyok neki a gonosz. Feleslegesen töröd magad, gyerekek százezrei nőnek így fel, tetszik nekünk vagy sem.


Milyen felnőtt lesz belőle? Az első válaszoló jól mondta: átlagos mai felnőtt. Vagyis önző, gátlástalan, valódi érzelmekre képtelen, agymosott emberke. Vagy lesz elég esze, akkor lehet belőle fehérgalléros bűnöző vagy nemn, akkor meg prosti estleg valami rabszolga üzemben szalagmunkás. Utóbbi még nem is olyan rossz, tisztességes munka, csak megélni nem lehet belőle...


Ha még nem vetted volna észre ez egy beteg, erőszakon alapuló, pszichopata társadalom, ahol az élősködés és más kárára élés a cél. Abba meg pont ilyenek kellenek...

2015. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

Bírom ezeket a válaszokat.

"Honnan tudod, hogy drogozik, láttad?"

"HOnnan tudod, hogy szexuális élményei voltak, láttad?"

:D :D Persze, megleste a lányt.

Tudjátok, madarat tolláról, embert barátjáról. Aki korpa közé keveredik... ;)

Lepontozhattok, sértett ovisok, ez rátok is vonatkozik.


Nekem is van egy ilyen lányrokonom,aki 16 éves. Gyönyörű lány, szőke, kékszemű, szeplős, alacsony, szép alkat, kb a szende szűz kinézet. Vinném magammal normálisabb körökbe, kulturált helyekre, bulizós de rendes társaságba stb. De amikor megszólal, a búza folyik a szájából és olyan buta, mint a föld. Még rendesen beszélni sem tud, csak a "he" meg a "mán,oszt, mé'?" szójárás szintjén van, züllött cigányokkal barátkozik és élete legnagyobb problémája, hogy ki mit írt a Facebookon meg hogy melyik fiúval kavarjon. Biztos nem drogozik, hiszen még nem láttam csak a barátait. (irónia :D ) Elhanyagolták. Rossz társaságba került.

Nem tudsz ellene tenni. Ha megpróbálsz, te leszel a rossz. Tudod, hogy mit fog válaszolni?

"Mit szóóósz belee?! Az én életem, nem mindegy az neked?"

Ennyi. Ha az anyja nem neveli meg, ez már veszett fejsze nyele.

2015. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!