Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti gyereketeknek kell...

A ti gyereketeknek kell karácsonyozni, ha nem akar?

Figyelt kérdés

Annyira marhaságnak tartom a puccos karácsonyozást, nem értem, miért nem lehet simán összeülni, együtt kajálni, beszélgetni egy jót aztán örülni magunknak.

Minden évben feldíszíttetik velem a karácsonyfát, pedig engem érdekel a legkevésbé az ünnep....

Más is ráerőlteti azokra a családtagokra, akik maguktól nem ünnepelnék? Miért?


2015. dec. 11. 21:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
28%

"Nektek az a szerető, összetartó család, hogy idegbeteg mindenki, mert külső nyomásra csinálunk dolgokat és drága cuccokat veszünk egymásnak?"


Bocs, de nalunk karacsonykor nem idegbeteg senki. Tok varja mindenki, nalunk mar egy-ket hete unnepi hangulat van, a fat is megvesszuk es feldiszitjuk a kovetkezo napokban. Az ev legszebb resze.


Igazan sajnallak ha neked csak az jott le eddig hogy kotelezo meg fuj.

2015. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Nálunk csak mindenki összeveszik mindenkivel, mert ÚRISTEN puccos kaja kell, muszáj megcsinálni a gesztenyés pulykát, muszáj befaragni a tetves fenyőt a talpba, az égősor természetesen nem működik, takarítani is kell, mindennek tetejébe nagyapám születésnapja dec. 24, rá is kell időt szánni hogy átmenjünk megköszönteni.......

Semmi másból nem áll a dec. 24-25-26 mint stresszből és összeveszésből. Sokkal jobb lenne nyugtonmaradni a fenekünkön, nem szórakozni fával meg nagy kajálással, dumálni, társasjátékozni, koccintani, stb... Miért kötelező a felhajtás?

2015. dec. 12. 00:31
 23/34 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem szereted, ne csináld. Vállalj be mást, teszem azt a takarítást, szedd le a függönyöket, pucolj ablakot, stb, stb. Kezdd el már ünnep előtt, akkor nem lóhalálában, őrjöngve kell megcsinálni.

Mindenki másképp éli meg, az én gyerekeim hasonló korúak, mint te, ilyenkor már gyertyákat vesznek, illóolajat, minden nap égnek a mécsesek, várják az ünnepet (nem vagyunk vallásosak, nem ezért.:-)) Szétosztjuk a melót, szenteste amúgy is csak magunk vagyunk, azt főzök, amit megbeszélünk, volt, hogy a teljes karácsonyfa-projektet ők intézték (önként), a kiválasztástól a vágásig, faragásig, díszítésig. Utóbbit egyszerűen intézzük, csak díszek vannak, az se sok, égősor, rengeteg ilyen-olyan füzér, hamar megvan. Szaloncukrot a fa alá teszek kosárkában, prémium minőségűt, de keveset - utálom a kötözgetést, kampózgatást, van elég süti karácsonykor, fölösleges még 3-4 kiló csokit lógatni és avasodni hagyni a fán. A sütés-főzést is úgy intézem, hogy ne egy nap alatt kelljen mindent, hajnaltól délutánig a fene se akar a konyhában tüsténkedni, az nem ünnep.


Ezt a családdal kéne megbeszélned, ha tényleg normális, szerető és összetartó, lehet találni ésszerű megoldásokat és kompromisszumokat.

2015. dec. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%

Most mit kell kioktatni? Nem szereti a karácsonyt, és? Ti meg teszem azt a valentin napra köpködtök vagy másra..és?

Örüljetek, hogy legalább karácsonykor azt hihetitek hogy tökéletes minden aztán majd az örökségen nem lesz vita, meg bújhatjátok a szeretet nagy ünnepén , hogy mit vegyetek a média hatására...a kérdésre miért nem válaszolt senki?


Kérdező, volt az én fiamnak is olyan korszaka ahol csak a feladatot látta a karácsonyban...megértettem..semmi ünnepit nem kényszerítettünk rá, csak alap dolgokban segített. Mondjuk nálunk amúgy sincs vita soha így karácsonykor sem.

2015. dec. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
74%

én teljesen megértem a kérdezőt.

ezt a sok proli választ már nem annyira...sok itt a képmutató gonosz frusztrált ember, akinek nem adatik meg hogy karácsonykor, meg úgy átlagban soha, hogy normális családi kapcsolatokat ápolhasson a családjával.

és azt hiszik, ha eljön a december vége, akkor majd az egész éves szart mindenki elfelejti, és happy-ben ülnek le kajálni, és a méregdrága ajándékokkal el van intézve minden.

ja és ugye az utolsó forintjukat is kidobják mindenféle trendi vacakra.

érdekesek ezek a válaszok, eléggé képmutató itt néhány ember.

anyám ugyan ilyen volt, minden évben 100 ezerért vett karácsonyi szarságokat (nem ajándékokat, hanem kaját meg dekorációt), 20 féle kaját főzött, a legpuccosabb 25 ezres Normand fenyő kellett megvenni, megfelelési kényszer a rokonság előtt, és még sorolhatnám.

természetesen itt is mindig megvolt a műsor, hogy ki mikor jöjjön, ki mikor hova megy majd, aztán soha semmi nem volt jó, és akkor anyám szomorúan egy tragédiának élte meg minden évben a karácsonyt, hogy ő "ezért" készült ennyit, senki nem tartja ezt tiszteletben stb stb..

na ez ment jó hosszú éveken át, aztán egyszer betelt a pohár és megmondtam neki hogy ha nem állítja le ezt a kényszeres karácsonyi turbózást, akkor többet nem megyünk hozzá, mert a karácsony nem arról szól hogy stressz, meg idegevészet egész december végéig.

azóta valamennyire normalizálódott a helyzet.

szóval én teljesen megértem a kérdezőt, a többiek akik pedig itt fröcsögnek csak a saját irigységüket próbálják ezzel kompenzálni, mivel nekik még idegeskedés sem jut karácsonyra, nemhogy családi légkör.

2015. dec. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
28%

Tinihiszti... méghogy 22 éves vagy... viccnek is rossz. Nemrég olvastam egy 13 éves kiscsaj világfájdalmát, ő meg azért sopánkodott, hogy a családja ilyenkor "rákényszeríti", hogy boldog legyen... ezalatt azt kell érteni, hogy szeretnének egy kicsit a lánnyal beszélgetni, és együtt nevetni, de ő csak fújjol, merthogy ő pesszimista, és sosem lesz boldog, és nem akarja, hogy "rákényszerítsék" erre... Tiszta röhej... Én már csak röhögni tudok rajta, hogy odaállít a műdepressziós hangulatával, és előadja, hogy ő soha nem akar boldog lenni... AMúgy a lány teljesen el van szállva magától, miközben a külvilág felé nyomatja a súlyos önértékelési problémáit, közben tűkön ülve várja a "jaj, nem is vagy te csúnya, nagyon szép vagy" féle tiltkozásokat...


Dettó. Te is csak ezt látod benne: "jaj, kötelező", "minek a puccos étel (ha pedig vajaskenyér lenne, akkor meg gondolom a "Pff, még karácsonykor sem ehetünk drága kaját" szöveg menne, neked úgysem jó semmi), "nekem ez a pár nap csak a gigantikus stresszből áll", el tudom képzelni milyen nagy stressz lehet "kötelezően" kidíszíteni a házat , "kötelezően" megfőzni a "puccos ebédet" és "kötelezően" meglátogatni a nagypapát. Te hogy képzeled el ezt a szituációt ? Hogy végig ölbetett kézzel nézed, ahogy ők feldíszitik a karácsonyfát és megfőzik az ünnepi ebédet, aztán készségesen elfogadod az ajándékot, mert hát azazért jár neked, és asztalhoz ülsz az ünnepi ebédet várva, mint aki jól végezte dolgát? Mindenkinek ki kell vennie a részét a készülődésből, ha tetszik ha nem. Ennyi.

2015. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
64%
Hát utolsó te sem tűnsz többenk 18nál ...felnőtt emberek nem nézik le a másikat csak mert tini...mert tudják , hogy ők is voltak azok...azok ilyenek akiknek korán fel kellett nőni, mert fekete bárányok voltak a sok normális között..
2015. dec. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

Egyre szánalmasabb vagy, kérdező:

- "puccos kaja kell": ebben még úgy-ahogy igazad van. Nem kell - de lehet, ha valakinek van kedve hozzá. A másik oldala, hogy akkor meg kezdjen el időben készülődni, és ne sajnáltassa magát, hogy mennyit volt kinn a konyhában. De én pl. ilyenkor egy családi recept alapján készült, egyszerű, de hosszadalmas-szöszmötölős süteményt szoktam csinálni, amibe máskor nincs se időm, se lelki erőm belefogni, viszont nagyon-nagyon finom:) Szóval a karácsony jó apropó lehet egy különlegesebb ételre.

- "muszáj befaragni a "tetves" fenyőt a talpba": már kb. 20 éve olyan karácsonyfatalpunk van, amibe nem kell faragni, és kb. 5 perc alatt stabilan áll - nem nagy cucc pár ezer forintért beruházni egyszer egy ilyenre. Persze ha "tetves" fenyő, akkor egyáltalán nem kell fa. Az adventi koszorú is teljesen jó.

- "az égősor természetesen nem működik": ellenőrizni kell. Időben. Ez is kb. 3 perc: előveszi valaki a családból, és bedugja a konnektorba - persze ehhez tudni kell, honnan kell elővenni. (Mi már ellenőriztük.)

- "takarítani is kell": azért gondolom, ez nem csak "karácsonyi kötelezettség" - van, aki naponta takarít:)

- "mindennek tetejébe nagyapám születésnapja dec. 24, rá is kell időt szánni hogy átmenjünk megköszönteni": ja, hogy annyira őszintén szereted a családtagjaidat, hogy ekkora teher, hogy időt kell szánnod a saját nagyapádra felköszönteni a születésnapján? Azt gondolom, nem veszed rossz néven, ha ő felköszönt a tieden.


Mindenkinek olyan stresszes a karácsony, amilyen stresszesnek alakítja magának. Semmi sem kötelező, minden család a maga hagyományai szerint az "vesz ki" a "hagyománycsomagból", amit akar, és úgy alakítja az ünnepet, ahogy akarja. Egy kis előre gondolkodással sok bosszúságtól és sietségtől megkímélheti magát az ember. Nálunk olyan "simán" megy már minden, hogy szinte szavak nélkül, pantomim-előadásban készítünk el mindent:) Semmi stressz:)


De a te nem akarsz részese lenni a családi ünnepnek, akkor húzz el otthonról pár napra, és hagyd a családod nyugodtan ünnepelni. Gondolom, nekik sem hiányzik egy éretlen felnőtt-tini, aki csak pofákat vág...


(Persze viselkedhetnél felnőttként, lehetnél konstruktív is. Ha látod, hogy a szüleid túl sokat vállalnak, akkor te is kivehetnéd a részed, hogy tényleg ne csak úgy rogyjatok le a fa alá a végkimerüléstől 24-én. Pl. ellenőrizhetnéd az égőket, és előáshatnád a karácsonyfatalpat, vagy javasolhatnál egy egyszerűbb menüt vagy felajánlhatnád, hogy egy bevásárlólista alapján beszerzed a hozzávalókat vagy valami...)

2015. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

ma 09:58

Még hányszor kell leírnom, hogy hogy képzelem el? Úgy képzelem el, hogy ülünk itthon nyugiban, ebédre csinálunk mit tudom én, egy kondér levest, vagy paprikáskrumplit, vagy franc tudja, megesszük, elmegyünk sétálni pl, társasozunk, megnézünk egy filmet, beszélgetünk, vacsorázunk valamit (nekem továbbra sincs gondom a vajaskenyérrel, bár akkor már inkább legyen zsíroskenyér :) de komolyan, a felvágottas szendvics teljesen jó kaja, nem értem mi vele a gond)

Én nem depizek direkt, én csak nem értem minek a fa, az ajándék, a ház díszítése, a nagy kajálás, stb.. Ezeknek semmi értelmük.

2015. dec. 12. 11:40
 30/34 A kérdező kommentje:

ma 11:20

Nem úgy értettem, hogy gond a nagypapámat meglátogatni. Szeretem őt. Csak amikor itthon rajtam kívül mindenki idegbeteg és rohan, és még idegesebb lesz mert ezt is be kell szorítani a zsúfolt napba, az nem tetszik, mert nekem kell elviselnem a hisztijüket. Ha olyan lenne a karácsony, amilyennek én leírtam, akkor teljesen nyugodtan lenne időnk átmenni papához, nem lenne gond ebből.

Szép és jó, amit írtál, de nekem annyira stresszes a karácsony, amennyire a családom azzá teszi.

Én egész nap téblábolok, és próbálok segíteni, de mindenhonnan el vagyok küldve, hogy én ahhoz nem értek, én azt ne csináljam, stb, hát ha ilyenek, azzal mit tudok csinálni?

2015. dec. 12. 11:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!