Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti gyereketeknek kell...

A ti gyereketeknek kell karácsonyozni, ha nem akar?

Figyelt kérdés

Annyira marhaságnak tartom a puccos karácsonyozást, nem értem, miért nem lehet simán összeülni, együtt kajálni, beszélgetni egy jót aztán örülni magunknak.

Minden évben feldíszíttetik velem a karácsonyfát, pedig engem érdekel a legkevésbé az ünnep....

Más is ráerőlteti azokra a családtagokra, akik maguktól nem ünnepelnék? Miért?


2015. dec. 11. 21:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%

Részben értelek. A hatalmas puccparádé rengeteg stresszhelyzetet teremt. Főleg ha van egy maximalista szülő aki leakarja nyűgözni a rokonokat.


De egy szerető összetartó családban, ahol senki nem akarja túlteljesíteni magát csak azért mert karácsony van és mindennek úgy kell kinéznie mint az amerikai filmekben, ott egy szép és valóban békés ünnep.

2015. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
42%
A dolgok súlyát és jelentőségét nem érted meg, kérdező.
2015. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nektek az a szerető, összetartó család, hogy idegbeteg mindenki, mert külső nyomásra csinálunk dolgokat és drága cuccokat veszünk egymásnak? És még én nem nőttem fel? :D
2015. dec. 11. 23:09
 14/34 anonim ***** válasza:
52%

Én sem értem, a sok proli egész évben csak disznót zabál, ilyenkor meg ott áll a mérföldes sor a halaspult előtt, "hát me' az így szokás", de hogy miért, azt nem tudják.


Rólam mindenki tudja, hogy utálom a meglepetéseket. Nem szeretek úgy ajándékot kapni, hogy nem kértem az adott dolgot. De nem értik meg. Leszarják, hogy nekem ez rossz, csak az számít, hogy nekik jó legyen.


Egyébként mindenki itt az általad leírt karácsony mellett lobbizik - család, vacsi, együtt töltött idő - most nem tudom, miért játsszák a hülyét.

2015. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
63%
Nemreg jottem ra, hogy az egesz karacsony csak megfelelesi kenyszer, kepmutatas...utalom amikor tele van a tv ilyen meg olyan etelosztassal stb. A nap minden napjan kellene etelt osztani. Nem csak karacsonykor kellene szeretni hanem nonstop.
2015. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
60%
Én nem ünneplem például, mert igazából ez egy keresztény ünnep és engem hidegen hagy!:) Anya meg öcsém ünnepli, de én különösebben nem foglalkozok vele, ha nekik jó, akkor nekem is, de én nem ünneplem, ilyen egyszerű! 19/F
2015. dec. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Volt, hogy elmentünk karácsonyra valami szállodába. No karácsonyfa, no ajándék, csak együtt töltött idő - NAGYON jó volt. De így.....
2015. dec. 11. 23:38
 18/34 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy gondolom minden őszinte normális szeretet teljes családban a karácsonyt várja az ember. Emléxem kiskoromban hogy vártam a mikulást vajon mit rak a csizmámba.Ám ugyan ilyen élmény volt a karácsonyfa diszítés,bejgli evés is.Természetesen nálunk nem a rokonok,a pucc a nagyzolás voltak a lényeg ,hanem a saját családunk.Mi még jó éjt puszin nőttünk fel. Aki nem így éli meg a karácsonyt ott családi problémák lehetnek a háttérben. Természetesen ezt félre lehet magyarázni hogy a karácsony keresztény ünnep,és akkor? Én sem vagyok keresztény!!!! Ellenben azzal hogy vannak akik ökör árú ajándékot vesznek a családtagjaiknak és a média is erre sugall vagy bárkinek,mások meg semmit sem tudnak, a karácsony mindenképp a szeretetről szól.Az a baj sok ember vagy elfelejti az ünnep lényegét,vagy a lényeg megvan csak a gyakorlat hiányzik. pl. Nyilván nem lehet olyan családban szép karácsony ahol nincs családi béke,és nem hálásak a családi légkörért ami másnak nem adatik meg Én momentán szeretet teljes családban nőttem fel és hálás vagyok a családomnak,szüleimnek ezért több mint 40 év házasság után.A mi családunk jelenleg is együtt karácsonyozik,és szilveszterezik.A karácsony nem a pénzről,nem a karácsonyfáról,de még csak nem is csak a szeretetről szól,hanem 1 életérzésről,ami vagy át jár,vagy nem.
2015. dec. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Nincsenek nagyobb családi gondjaink, mint akárki másnak. Épp ezért nem értem. Én akármikor jövök haza hétvégére, örülök, sokat beszélgetünk, szeretjük egymást. Mi a búbánatnak kell erre egy külön "kötelező" ünnep? Én pont úgy gondolom, hogy szerető családban nincs SZÜKSÉG erre.

A keresztény dolgot meg hagyjuk, régen pogány ünnep volt már, mikor a keresztények ráhúzták a karácsony-sztorit, a mai keresztények is egyetértenek azzal, hogy Jézus valószínűleg tavasszal vagy nyáron született. A Karácsony egy ősrégi ünnep, régebbi, mint a Jézus-sztori :)

2015. dec. 12. 00:08
 20/34 anonim ***** válasza:
65%

18-as: mivel nem robotok vagyunk, nem biztos, hogy úgy tudjuk időzíteni az életünket és érzéseinket, hogy december 24-25-26-án járjon át az az érzés.


Ha viszont nem a fa meg a többi a lényeg, én június 7-én is össze tudom csődíteni a családomat, mert én is szeretetben nőttem fel.

2015. dec. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!