Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van a családotokban kényszerbe...

Van a családotokban kényszerbeteg? Hogy kezelitek a rendmániát?

Figyelt kérdés
2015. nov. 23. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt, már nincs. Amíg élt, elég nehéz volt vele élni. (Após). Órákig fürdőszobázott (ez idővel egyre hosszabb és hosszabb lett), órákig porszívózott, mindent újra meg újra helyrerakott. Szerencsére, én keveset voltam vele, de amikor ott voltam, elég idegörlő volt, amit csinált. Sajnáltam, de idegesített.
2015. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

- Legy szives pakold el ezt, mosogasd el azt, etc.


- De engem nem zavar, majd kesobb megcsinalom.


- De engem viszont zavar.


- Akkor csinald meg te.



.... igy...

2015. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából tönkrementünk benne.
2015. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Én ezzel küzdök. 3 gyerek mellett is képes voltam egész nap takarítani, de a 4.gyerek, a kisfiam kigyógyított. Benne van minden rosszasàg, ami a 3 lányból kimaradt. Kiönt, kiborít mindent, mindent összekormol, filccel, zsírkrétával, ceruzával mindent összefirkál, mosóport 2 kézzel szórja.....sorolhatnám. Csak a rengeteg zsiványságát nem bírom egész nap feltakarítani, így feladtam. Már nem zavar, ha nincs elmosogatva, felmosva minden nap. Már elviselhető vagyok. Sőt! Mióta nem takarítok állandóan, meg tudtam növeszteni a körmöm. Nekem ez nagy boldogság.
2015. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kényszerbetegség nem csak rendmániában nyilvánulhat meg.


Egyébként apukám, viszont nála tisztaságmánia van jelen. Pl. napi 3-5 tusolás, a keze a rengeteg kézmosástól nagyon csúnyán ki van száradva folyamatosan, mintha kemény fizikai munkát végezne (pedig nem), ha egy törölköző leesik a padlóra egy másodpercre, akkor rögtön szalad kimosni, ha nincs lehetőség étkezés után azonnali fogmosásra, akkor nem inkább nem eszik, még akkor is, ha ez több, mint 24 órán át tart, ha éppen simogatja valamelyik macskánkat/kutyánkat, és csörög a telefonja, akkor addig nem veszi fel, míg meg nem mosta a kezét, stbstb...


Igazából engem nem zavar, megszoktam már, engem ez nem korlátoz semmiben, viszont szerintem őt nagyon is.

2015. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

4es én a gyerekedet agyonverném ha nálam ezt csinálná, az biztos!

én is jó úton haladok a rendmánia felé, de engem nem zavar, szeretem a tisztaságot, és a munkám is ez:D

2015. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!