Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám fura viselkedése a...

Anyám fura viselkedése a férjemmel. Szerintetek ez korrekt?

Figyelt kérdés
Anyám sosem szerette igazán a vejét. Kicsit nehézkesnek ítélte meg. Ő maga még 78 évesen is gyors mozgású, nagyon jó kézügyességgel megáldva. Férjem fizikai dolgozó. Testvérem férje értelmiségi, őt jobban szereti. Évek óta nem fogadta a férjemet, mindig azt mondta, csak én látogassam, zavarja már ha többen vannak körülötte. Tesómék hetente ott vannak, sógorom a kinti ház körüli munkákban segít neki. Most azt vetette a szememre, hogy az én férjem bezzeg nem! sógorom is említette, hogy a másik vő miért nem! Azt mondja,legközelebb Ő is jöjjön és csináljon ezt, azt szóval segítsen neki. Hm... szerintem ehhez olyan kapcsolatban kellene lenniük. Hogyan mondjam a férjemnek: anyósod több évig látni sem akart most mehetsz hozzá dolgozni? Férjem előtt szégyenkeznék a dolog miatt anyám viszont nem érti meg, hogy szerintem ez nem így működik..Ő kizárólag abban gondolkodik, hogy ki mennyit segít neki. Amúgy elképesztő rend és tisztaság van a portáján. Szerintetek is fura?
2015. nov. 17. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem fura,mert az öregek mentalitása általában ilyen. A helyedben én is cikisnek érezném ezt a férjem előtt. Ez esetben legjobb a szembesítő őszinteség szerintem,ha pl azt mondod neki: "anyuka miért várja el tőle most hogy segítsen amikor hosszú idő ótA nem is akarta hogy jöjjön stb... Talán észbekap.
2015. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez ciki valóban a férjeddel szemben. Bárhogy is oldod meg ne a férjed küldd anyukádhoz dolgozni, mert ez nem lesz így tisztességes.
2015. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Nos, lehet hogy azért nem kedveli, mert ő sosem segített neki.
2015. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Sogorodnak semmi koze ehez a dologhoz,ezt kozoltem volna vele.



Anyukádnak viszont annyit hogy ha bekulesnek szánja akkor hivja fel a ferjedet hisz ő bántott meg e beszeljek meg.

80eves korára tekintettel eleg legyen mondjuk a telefon"es ne a szemelyes beszélgetés hogy ne keljen anyukádnak utazgatnia"


1xmar felvetted a szégyent amikor közölted a ferjeddel hogy anyósa nem akarja latni.

Epp ezert ne kozolj a ferjeddel semmitse maradjon meg kozted es a férje közt a beke.


Sztem a férjed sem menne ami érthető.nem sziveen látott venged "kilett tiltva"ennek ellenere a hazkoruli munkat szivesen fogadna anyukad.

Ez meg a kihasznalason is tul esik!!!

2015. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

Nem korrekt,de tolerálható, vagy "elnézhető".

Nem szerethetsz vagy kedvelhetsz mindenkit egyformán. Te se, én se, senki se. Ezt egy darabig az ember megoldja jópofizással, álszenteskedéssel, meg ilyen dolgokkal. De gondolj arra, hogy az az asszony 78 évesen mennyi mindent megélt. Egy háborút, forradalmat, rendszerváltást, meg ezernyi sz.rságot az életben. Lehet, hogy már elege van a sok jópofiból, s úgy gondolja, hogy hagyják őt már békén a p.csába. Ami szerintem valamien szinten érthető.


Persze ez csak az én véleményem.

2015. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Oké utolsó, de a "hagyják békén a pecsába" akkor a segítségre is terjedjen ki, nem? Ha már grammra méri a nagyi az ilyen dolgokat, akkor azt miért nem veszi észre, hogy ő nemhogy semmit nem tett a másik serpenyőbe, hanem még le is verte a mérleget az asztalról?
2015. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha ilyen helyzetben lennék, a sógoromat, miután szóba hozta, hogy a férjem - vele ellentétben - miért ne segít, megkértem volna arra, hogy legyen olyan kedves megkérdezni az anyukámat, hogy a férjem miért nem járt már nála jó ideje.


Később szóba hoznám a témát, megtudakolnám, hogy milyen magyarázatot kapott az anyósától. Ha esetleg nem az igazságot, akkor elmondanám neki tárgyilagosan a valós okot az előzményekkel együtt, hogy képben legyen. Ha egy kicsit is értelmes ember, akkor ennek tudatában nyilván ő is máshogy látná, és ítélné meg ezt a dolgot.


Én meg segítenék anyukámnak, amit tudok (és ami reálisan nézve szükséges), a férjemet viszont soha nem kérném meg erre.

2015. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 piroska és a farkas ***** válasza:
Én pedig azt hiszem, a férjem nélkül nem mentem volna látoatoba anyukámhoz. 1x 1x egy anya-lánya csevejre, vagy feligorni igen. De kijelentve, hogy csak én menjek... hát akkor inkább én se.
2015. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Leírod, hogy anyád csak azt nézi, hogy ki mennyit segít neki, meg azt, hogy férjed azért nem szereti, mert nehézkes... Magyarul, akkor van egy férjed, aki se nem okos, se nem ügyes, anyádnak nem is segített addig se, míg odajárt hozzá, vagy legalábbis anyád többre ment vele, ha nem nyúl semmihez. Én azért meghallgatnám anyád szemszögéből is, 70 feletti idős ember nem biztos, hogy örül az olyan vendégnek, aki csak vendégségbe érkezik rendszeresen, körbe kell ugrálni, de semmire sem jó.
2015. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy lehet az is ronda dolog, hogy a sógornak ehhez mi köze, de ha anyád meghal, akkor a testvéreddel fogtok örökölni, és lehet, hogy a sógornak valahol szarul esik, hogy ő mindenből kiveszi a részét, segít, mindig lehet rá számítani, a férjed meg abszolút nem, de majd ugyanannyi jut mindenkinek.
2015. nov. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!