Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ide akar költözni a lánya....

Ide akar költözni a lánya. Mit tehetnék? Beszéljek a férjemmel?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Az előző házasságából van egy 13 éves lánya a páromnak. Nagyon szeretem, mindent megbeszél velem, közeli a kapcsolatunk. A nyarat velünk töltötte külföldön, segít a féltestvére körül is rengeteget (1 éves). Most pedig hozzánk akar költözni...

Ez engem nem zavar, így is sokat van itt. Viszont az anyja engem nem kedvel (és ez enyhe kifejezés, fenyegetett is, lehordott mindennek, a saját kudarcaiért engem okolt, stb). Így is megkaptam már, hogy a célom az, hogy a lányát is elvegyem tőle, meg hogy csak addig leszek vele ilyen mézes-mázos, míg ide nem költözik (bár ezzel mi célom lenne...).

Olyanokat csinál, hogy pl. úgy volt, elmegy a lányával és annak pár barátnőjével egy koncertre, Bécsbe. De elutazik, így nem tud menni, helyette a férjem ment volna, de tegnap derült ki, hogy aznap tárgyalása lesz, nem hagyhatja másra. Ezért én mentem volna el, de a lány anyukája közölte, hogy inkább elégeti az összes jegyet, minthogy én kísérjem el a lányokat...


A lány most azt szeretné, hogy beszéljek az apukájával arról, hogy véglegesen ideköltözhessen. De őszintén, ebbe nem szeretnék belefolyni.


2015. okt. 21. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljen ő az apukájával. Gondolom, vele is jó a kapcsolata.
2015. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek maga beszéljen az apukájával. Ne téged használjon szócsőnek.
2015. okt. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem üljetek le mindhárman megbeszélni. Hisz neked is közöd van hozzá, ha hozzátok szeretne költözni. De a lánynak kell ezt megbeszélnie veletek, hisz ő szeretné.
2015. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a lány beszéljen a férjeddel. Te legfeljebb annyit mondj neki, hogy akárhogy dönt (a férjed), te támogatod. Ez kettőjük, ill. hármójuk ügye, ha pedig neked mindegy, hogy ott van-e, így jöhetsz ki a legjobban a dologból.
2015. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hármasban a férjeddel és a lánnyal. Az a legtisztább. Ott nyugodtan kiállhatsz az ötlet mellett nyíltan vagyis biztosíthatod a támogatásodról a lányt.
2015. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Esélytelen. Ha az anyja nem engedi, nem költözhet. Az apa indíthat ugyan új gyermekelhelyezesi pert, de kizárólag, hogy a bíróság neki ítéli a gyereket ha külföldön éltek
2015. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Ne te szólj az apának, hanem a gyerek - neki csak annyit mondj, hoyg neked nincs kifogásod ellene, de nem a te hatásköröd ebbe belefolyni.

Utána a gyerekkel és az apával közösen beszéljétek meg, hogy ki hogy gondolja. Ha nekik egyértelmü, hogy nálatok jobb lenne a gyereknek, akkor az apa indítson új pert a gyerekelhelyezési ügyben.

Egy ilyen idös gyereket már meg fognak kérdezni, hogy miért akar a másik szülöhöz költözni és amennyiben nincs komoly akadálya, akkor engedélyezni szokták.


Az, hogy az anya közben vagy utána akadékoskodik, elég lényegtelen, ha te (is) kijössz a gyerekkel, akkor nem sok esélye van bármit is tenni.


(Azt nem tudom, az egyik válaszoló honnan vette, hogy külföldön éltek, de ez sem lenne akadály. Elvileg ilyen esetben kellene a másik szülö beleegyezése, de ezt a gyámhatóság felülbírálhatja és megadhatja az engedélyt a szülö ellenében is, ha a gyerek érdekei azt kívánják.)

2015. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Szegény lány biztos nem véletlenül akarka otthagyni az anyját. Milyen koncertre mennek?
2015. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

". A nyarat velünk töltötte külföldön, segít a féltestvére körül is rengeteget (1 éves). Most pedig hozzánk akar költözni... "

Innen vettem, nekem ugyanis ázott le ebből, hogy külföldön élnek. Ha mégsem, akkor van egy kis esélye az apának, bepar akkor sem sok. Ha anyánal nem változtak a körülmények, akkor csak az, hogy a gyerek menni akar nem elég.

2015. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen esély hogy a másik szülő ellen hangolás az kiskorú veszélyeztetése, ha ezt pszichológiai vizsgálattal lehet bizonyítani, akkor lehetséges hogy a férjed megkapja a felügyeleti jogot.

De ha a férjed ellen nem, csak ellened uszít úgy keményebb dió.

Én is kimaradnék ebből, mert beleszólásom úgyse lenne.

2015. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!