Ezen az oldalon miért veszi mindenki teljesen alapvetőnek, hogy ha egy 15 fölötti gyereknek a tiszta ruhán és vajaskenyéren kívül bármi igénye van, akkor azért igenis dolgozzon meg?
mert itt nagyon sok irigy ember van. ha neki szegény gyerekkora volt,akkor másnak se legyen jó alapon.
egyébként valóban nem rossz ötlet a követelőző gyerekeknek megtanítani a pénz értékét. én is az első diákmunkámon jöttem rá, hogy mennyit dolgoztak korábban a szüleim azért,hogy ne nélkülözzünk.
szóval nem rossz dolog,ha a gyerek tudja mi fán terem a pénz. de persze nem várnám el egy középiskolás gyerekektől,hogy suli időben dolgozzon.inkább vigye valamire és tanuljon.
azert mert igeny es igeny kozt nagy kulonbseg van...
nem mindegy hogy egy kis zsebpenzt ker arra a mozira, uditore vagy kinaira vagy a legujabb Ajfon/Converse/Airmax/Anyamkinja miatt kovetelozik.
Nem veszi mindenki alapvetőnek, sőt...Ott a másik véglet, akik szerint ha a szülő nem vesz a 15 éves kölöknek 200 ezres iPhone-t, akkor minimum felelőtlen (minek szült/nemzett gyereket, ha ezt se képes megadni), vagy szűk látókörű, begyöpösödött hülye.
Egyébként 5-ös (és 3-as) válaszoló teljesen jól leírta a lényeget, meg kell húzni az ésszerű határokat, ami afölött van, azért tegyen a gyerek is. A nyári, egy hónapos diákmunka pedig nem kicseszés, hanem a nevelés része, minden gyerekre ráfér.
Nem éltem valami elit környéken, de nem ismertem senkit, aki nyáron dolgozott volna.
Igaz, nem is a menő manó rétegbe tartoztunk, ha nyávogtam valamiért, hát nyávoghattam, anyámat nem hatotta meg. Az első kis ratyi mobilomat is ballagásra kaptam.
De zsebpénzt kaptam, jegyektől függetlenül. Esküszöm nektek, mielőtt rátaláltam erre az oldalra, nem is tudtam, hogy ennyire elterjedt 18 alatt dolgozni (vagy a felnőtt szülőnek pénzt adni). Persze hallottunk olyanról, hogy szórólapozás, de úgy voltunk vele, akkor inkább megoldjuk ingyen a szórakozást.
Nem tudom, ez nekem is fura. Én nem veszem alapvetőnek...
Az OK, hogy ne várjon el mindenféle flancot, de komolyan, ha nem dolgozik, akkor SOHA ne menjen moziba, cukrászdába, ne vehessen egy turkálós dzsekit meg semmi? Én igazán nem voltam nagyon elkényeztetve e téren, de egy-egy alkalmi mozin vagy zenesuliból hazafelé gofrin nem kellett gondolkodnom vagy munkát vállalni miatta...
Igenis elég baj a kicsinek, hogy még nem önálló, természetszerűleg korlátozva van meg minden, bár jó esetben ez nem rossz neki s lehet, hogy felnőttként visszavágyik majd... De ha már belerángattuk az életbe, akkor, ha csak lehet, adjuk már meg neki a normális életkörülményeket, amibe ilyen csip-csup luxus is beletartozik. Aztán aki akar, az többet ad.
De az ilyen eszel, van 2 ruhád, kussolsz s azt teszed amit én mondok és 18 évesen kirúglak a házból, az nekem nem önállóságra nevelés, hanem valami erősen negatív dolog.
Megismétlem azok számára, akik nem értették: ÉSSZERŰ határokat kell húzni. Szerintem a szülők 99%-ánál bőven belefér ebbe a mozizás, a fagyizás, a hétvégi szórakozás (nálam is, nyilván nem drogos-behányós bulikra gondolok.) Amit kérdező írt, qrvára nem általános, tán nem ebből kéne kiindulni.
A diákmelóról: nem tudom (nem is érdekel), ki milyen környéken nőtt fel, mi hárman vagyunk tesók, mindhárman dolgoztunk nyaranta egy-egy hónapot. Ketten orvosok lettünk, egy pedig mérnök. Nekem is 3 gyerekem van, a nagyok szintén melóztak/nak nyaranta (nem hajtottam őket ostorral, természetes volt számukra), egyébként egyetemre járnak, a kicsi lelkesen készül jövő nyárra, amikor először mehet dolgozni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!