Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen támogatást kaphatok...

Milyen támogatást kaphatok magára hagyott 19 éves lányként?

Figyelt kérdés

Szüleim még élnek, de elváltak. Apám munkanélküli, egy romosodó házban él, hozzá nem költözhetek. Anyám kiköltözött németországba és semmiben sem segít, mert nem mentem vele. Ennyi idősen talán lehet szabad akaratom, szeretném befejezni az iskolát (utolsó évem érettségi előtt) és mivel nem tudok németül, itthon szeretnék dolgozni.


Jelenleg 15.000 Ft családi pótlékot kapok, de anyám "átjelentkezik" németbe (ezt a részt nem egészen értem). Ha oda lesz bejelentve, úgy tudom a 15.000 sem jár.

Egész nyáron dolgoztam, félre tettem, de már csak pár hónapra elég, suli mellett pedig, főleg 12-ben nem tudok dolgozni. Most a pasiméknál lakom, de ők is épp hogy megélnek, mert szintén volt válás és kénytelenek voltak devizás hitelből lakást venni...



2015. okt. 19. 16:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

[link]

gratulálok annak,aki úgy pofázik,hogy még csak ráguglizni sem képes.

2015. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem a kérdésre lesz válasz, de 19 évesen érettségi előtt egy évvel vagy? Jól értettem?


Menj el dolgozni, és estin fejezd be, amit eddig kellett volna.

2015. okt. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%
A német családi pótlékra ne nagyon számits. Most szigoritanak a szabályokon. Csak az kaphatja meg, akinek a gyerek is itt él. Próbálj meg munkát találni és estin befejezni az iskolát.
2015. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"estin fejezd be, amit eddig kellett volna."

Sosem buktam, sőt! 4-es 5-ös vagyok, csak volt egy nyelvi előkészítő évem.


Köszi a válaszokat.

2015. okt. 20. 11:55
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyi idősen talán lehet szabad akaratom"


Persze, hogy lehet, nagykorú vagy. De akkor te tulajdonképpen nem lettél ám magadra hagyva, azt ugye tudod? TE döntöttél úgy, szabad akaratodból, hogy nem mész anyáddal.

Amikor egy felnőtt ember dönt, akkor végig veszi a következményeket is, például,hogy hogy fog megélni.


Vagy úgy gondoltad, hogy anyád majd Németországból küldi neked a havi apanázst? Fizeti neked a lakást, ételt, ruhákat, iskolát stb, plusz magát is eltartja ott?

Apád az elmúlt években mennyi gyerektartást fizetett? Mennyit fizet most? Gondolom semennyit.


Amúgy biztosra veszem, hogy te nem az érettségi és a nyelv miatt nem akarsz elmenni, hanem a pasid miatt.

Anyád jobb életet akar, tesz is érte, téged is vinne, de te egy tinilamúr miatt maradsz mások nyakán, mikor azok is alig élnek meg.

Hááát akkor a nagy szabad akaratoddal így jártál. Szerintem nagyon meg fogod te még ezt bánni.

Amúgy nem anyut kell kritizálni. Van apád is. Most egy kicsit tartson el ő. Bár nyilván felnőttesebb a pasinkkal lakni, és az ő szüleivel eltartatni magunkat.

2015. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha voltál 0.-os, akkor ebben az évben kéne érettségizni, nem érettségi előtt egy évvel lenni.

Valahol simi-sumi van.

2015. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"utolsó évem érettségi előtt"

Azaz ennek a tanévnek a végén érettségizek.

Nem pedig az utolsó (tan)év az érettségis (tan)év előtt. De m1, kritizáljátok a lényegtelen részleteket :)

2015. okt. 22. 14:20
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem hagyott magára téged senki. Te döntöttél úgy, hogy anyukáddal nem mész, apukád körülményei a Te igényeidet nem elégítik ki. Ebben a dologban vess magadra.

Számtalan ismerősöm ment ki Németországba dolgozni, 0 német nyelvtudással. Ha voltál nulladikos akkor gondolom az angol vagy valami másik nyelv, aminek jól kell mennie, azzal is lehet próbálkozni.


De azt tudd, hogy most egy másik család tart el. Nekik aztán biztos nem okozol gondot. Gondolkodj.

2015. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Családi pótlék mindenképpen jár attól függetlenül hogy hol lakik a szülő. Mivel csak édesanyádnak van keresete a kinti összeget fogod te kapni. Ez fix hogy így van foglalkozom.
2015. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
felnött vagy keres munkát nem gondoltad hogy majd eltartanak
2015. nov. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!