Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen támogatást kaphatok...

Milyen támogatást kaphatok magára hagyott 19 éves lányként?

Figyelt kérdés

Szüleim még élnek, de elváltak. Apám munkanélküli, egy romosodó házban él, hozzá nem költözhetek. Anyám kiköltözött németországba és semmiben sem segít, mert nem mentem vele. Ennyi idősen talán lehet szabad akaratom, szeretném befejezni az iskolát (utolsó évem érettségi előtt) és mivel nem tudok németül, itthon szeretnék dolgozni.


Jelenleg 15.000 Ft családi pótlékot kapok, de anyám "átjelentkezik" németbe (ezt a részt nem egészen értem). Ha oda lesz bejelentve, úgy tudom a 15.000 sem jár.

Egész nyáron dolgoztam, félre tettem, de már csak pár hónapra elég, suli mellett pedig, főleg 12-ben nem tudok dolgozni. Most a pasiméknál lakom, de ők is épp hogy megélnek, mert szintén volt válás és kénytelenek voltak devizás hitelből lakást venni...



2015. okt. 19. 16:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Van olyan munka, amit nagyon is végezhetsz suli mellett. Én takarítani meg idős nénit gondozni jártam családokhoz, és ezzel úgy 20.000 Ft körül kerestem hetente. A családok, akikhez jártam, nagyon rugalmasak voltak az időbeosztást illetően, hiszen tudták, hogy tanulok. Pl. volt, hogy vizsgák előtt ők maguk mondták, hogy menjek nyugodtan tanulni, viszont ugyanúgy kifizettek, mondván, hogy majd jövő héten ledolgozom. Ételt is rendszeresen adtak.

Szerintem próbálkozz ilyenekkel, ez annyira azért nem megerőltető, hogy ne tudnál mellette érettségire készülni. Gyerekcsőszt is sok helyre keresnek, mondjuk azt én nem vállaltam.

2015. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
10%
Családi pótlék már nem jár. Unkat kell vállalod, vagy esetleg az fht-t kaphatod
2015. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%
Amúgy a családi pótlék nem 15e
2015. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
14800, van egy testvérem. A többieknek kössz a választ.
2015. okt. 19. 17:56
 5/21 anonim ***** válasza:
5%
Én németországból kapom a családit,ennek az összegnek a sokszorosát...
2015. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
mivel még tanulsz kérhetsz a szüleidtől rokontartást bírósági úton, menj be az ingyenes bírósági panasznapra
2015. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%
Ja. A munkanélküli nem tud fizetni, a külföldön elonek pedig nem számít a jövedelme. KB 5000 forintra számíthat esetleg, mint rokontartasra.
2015. okt. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
Miért lettem lepontozva? Miért ne járna csp ha anya kiköltözik, ha most is jár? Választhat,hogy itthonról,vagy a németektől kéri!
2015. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk azért nem, mert a kérdező meg az anyja nem egy háztartásban él? Az ugyanis alap feltétel
2015. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Édesanyám Németországban él,én meg Budapesten.Szerinted az egy háztartás?
2015. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!