Mit tehetnék végre?

Figyelt kérdés

Eloszor is bocsanat, ekezetek nelkul fogok irni, mivel telefonrol vagyok. Eloszor is ott kezdenem hogy 19 eves egyetemista lany vagyok, otthon elek, mivel Budapestikent nem vettek volna fel kollegiumba. Edesapamrol lenne szo, aki vezeto pozicioban dolgozik, ami talan az egesz gond forrasa. Edesanyammal 5 eve annyira megromlott a kapcsolatuk az allandoan kocsmaba jarkalasa es a haverozasok miatt, hogy egy haztartasban elnek, meg sem alszanak egy legterben. Ez nem konnyu, mivel sok a feszultseg itthon igy. Mindenert nagyon halas vagyok amit ertem/ertunk(van egy 12 eves hugom) tettek a szuleim. Edesapam viselkedese nagyon aggaszto es mar-mar az oruletbe kerget. Allandoan eljar inni, a haverjaival van, az utobbi egy evben kiderult hogy mas no is van az eleteben(persze megkert hogy ne mondjam el anyunak). Valamilyen szinten ez ertheto, szuksege van a maganeletre miutan anyukammal valo kapcsolata megromlott. Jonne itt a kerdes, hogy miert nem mennek kulon? Anyukam nem keres annyit, az o neven van a lakas, es edesapam kozolte hogy ha o innen kiteszi a labat a gyerektartast fogjuk csak latni, ot nem lathatnank. Anyukam mindig is a mi erdekeinket nezte, es ezert nagyon tisztelem. Anyu nagymamaja vegsostadiumu vastagbelrakkal kuzd, illetve, mar csak par hetet adtak neki az orvosok. Nagyon nehez elfogadni, hogy elfogom vesziteni azt az embert aki ugymond felnevelt.(2 eves koromban anyukam visszament dolgozni es a nagyi nevelt). Apu anyukàjàval nem tartjuk a kapcsolatot, nem keres minket, alkoholista sajnos. A lényeg a lényeg, valamelyik nap egy kedves ismerosunk megkerdezte apukamat, hogy van a mama. Edesapam annyit felelt erre, hogy nem olyan rosszul mint kellene. Ekkor olyan szinten osszedolt az edesapamrol alkotott kepem, mint meg soha. Anyuék fogadták be Edesapamat a rossz korulmenyek kozul. Rengeteg megmozdulasa van apukamnak amitol mar kezdek tonkremenni. Kiabal, orditozik, olyanokat mondd, hogy szetveri a fejunket, mikozben mindenki elott jatssza, hogy milyen remek a csaladunk. Persze, mint vezeto mit is mutathatna mast. Szivevel gondjai vannak, a gyogyszereket is alkohollal veszi be. A minap anyukam megkerdezte h mit enne, mit fozzon neki. Apu mondott valamit, Edesanyam mondta, hogy legyen szives elmenni daralt husert, megkoszonne. Apu erre elkezdett orditozni es csapkodni, hogy majd megfoz ha neki kedve van husert elmenni. Egyszeruen katasztrofa itthon az elet. Utana pedig csodalkozik hogy mindenki csendben van itthon es szornyu a hangulat. En mar nem nagyon birom ezt, mar inkabb aludnek sokszor egy hid alatt, mint amit a szeretteim fejehez vag. Nem volt o ilyen, olyan remek volt minden egy ideig, majd jottek a haverjai es minden tonkrement. Ketsegbe vagyok esve, nem csak magam miatt, hanem mert anyukam is mar idegileg kivan teljesen, a hugomnal ez a tanulas rovasara megy, en pedig..mar a kiutat se latom. Viszont itt most nem arrol szol a tortenet, hogy menjek el dolgozni, koltozzek el es akkor jobb lesz. Mi lesz Edesanyammal es a hugommal? Az egesz csaladot erinti a problema.

Koszonom szepen elore is a valaszokat, es ne haragudjatok, hogy ilyen hosszu lett. 19/L.


2015. okt. 9. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Elolvastam.

Én csak annyit kérdeznék, hogy édesanyád és édesapád próbálták megoldani a helyzetet?

Igazából nekik kellene.

Ennyit tudok mondani, gondolom vannak olyan részletek, amiket ti se tudtok, nagyon nehéz bármit is mondani.

2015. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

NEm értem, miért marad anyád egy ilyen emberrel? NEKI kellene lépni, mert ezzel nemcsak saját életét teszi tönkre, hanem a tiedet meg a testvéredét is.


Apád nem normális, vagy csak az alkohol miatt, vagy van valami egyéb pszichikai gondja is.


Attól, hogy vezetö beosztásban van, még nem kellene szerepet játszania és "csodás családi életet" mitatni kifelé.


Azzal meg, hogy attól kezdve csak pénzt kaptok töle, vele nem találkozok - ezzek csak NYERTEK!


Szóval anyukáddal beszélni - te meg a testvéred is -, elkldeni ezt az embert és elválni töle.

2015. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezerszer probaltak megoldani. Apa mindig megigerte es megigerte, 2 het mulva visszaallt. A minap elkezdett osszevissza jarkalni a lakasban, de masnap meselte hogy az almaba beleelte magat, es nem tudta hol van. Van, hogy annyit iszik, hogy bepisil, a nappali kozepere, az agyba, akarhova. Neha mar felunk tole. Probalom szeretni, de nem tudok felnezni ra, csalodottsag van bennem.
2015. okt. 9. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:

nem világos, hogyha szétmennének a szüleid, akkor utána miért nem látnád többet apukàdat?

mert szerintem az lenne a legjobb mindenkinek. ez a màrtìrkodàs, hogy a gyerekek miatt maradnak együtt, csak rosszabb.

elkoltozni szerintem ne költözz el, meg ha jól értem nem is megoldhato, hiszen érthető hogy egyetem mellett nem tudsz főállást vállalni.. alberlethez az kell legalább.

szóval valahogy motivald őket, hogy ha már nem szeretik egymást, csak miattad és a hugod miatt ne maradjanak együtt. mert nem igenylitek, sőt rosszabb is, hogy állandóan veszekednek, meg látni hogy nem alszanak együtt stb.

2015. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Anyukam nem is keres annyit, hogy eltudjon tartani minket meg a hazat. Apa meg szerintem ezt nagyon is jol tudja. Felajanlottam anyukamnak, hogy dolgozok ha az valamit segitene, elmehetnek ejszakara vagy hetvegere. Azt mondta, hogy nekem a tanulas az elso, szo sincs rola.
2015. okt. 9. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát annyot tudtok tenni hugoddal, édesanyáddal hogy támogatjátok egymást.

Más esetben tanácsolnám azt hogy tényleg érdemes elgondolkodni a váláson.

Durva leszek, de ha apud ily kategorikusan kijelenti hogy nem látjátok őt többet (most többet vagytok együtt mint egy család, ez az állapot szvsz nem állapot.), akkor nem tudom hogy mennyire volt fontos neki a család.

Illetve a család nem egy cég.

Anyudnak kell egy döntést hoznia, hogy maradjon-e ez az állapot vagy lép.

2015. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mamádhoz nem tudtok költözni? Ha ilyen rossz állapotban van és nincs sok ideje hátra, biztos jót tenne hogy a szerettei között van. Aztán ha mamádnál lakhattok anyukád eladhatja a lakást, vesz helyette egy kisebbet és a különbözetből kipótolja a fizetését ha szükség van rá, addig meg kamatozik a bankban.

Apukád meg csináljon amit akar, valószínűleg alkoholista lett, ha nem akar saját maga változtatni, ti nem tudtok mit tenni.Költözzön a nőjéhez.

2015. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!