Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy végre jobb...

Mit tehetnék, hogy végre jobb legyen?

Figyelt kérdés
A bátyám lelki terrorban tart mindenkit. Én most vagyok 21 éves, tanulok, a bátyám 27, nem dolgozik csak elvár mindent.Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor azzal fenyeget hogy megver.A veszekedések már szinte mindennaposak. Már teljesen kivagyok idegileg.Kiskorom óta elnyom,csúnyának hív ,meg hogy úgyse viszem semmire. SAJNOS EZEK MIATT VISSZAHÚZÓDÓBB LETTEM.Sajnos még nincs annyi pénzem hogy elköltözzek otthonról.Mit tehetnék? L/21
2013. júl. 26. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A szüleid hogy viszonyulnak ehhez? Nincs lehetőség arra, hogy összefogva kitaláljatok valamit?

Kezdj el spórolni, más megoldás sajnos nincs, csak a költözés. Terrorban nem lehet élni.

2013. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szüleim sem nagyon tudnak mit tenni, a bátyám elég erőszakos típus meg hát mégis csak a gyerekük.
2013. júl. 26. 11:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozott valaha a bátyád?

A szüleid miért tűrik ezt? Mi az indokuk? Beszéltél már velük erről?

Egyébként tojd le magasról. Mondjon, amit csak akar. Se munkája, se saját lakása, se családja. Az ilyen mondjon, amit csak akar. Ne válaszolj neki.

2013. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vedd fel a telefonoddal, vagy diktafonnal a fenyegetest. Egyebkent ez csaladon beluli eroszaknak minosul!
2013. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még nem dolgozott.Persze hogy beszéltem már velük erről és tudják is.De ők nem fogják őt otthonról kitenni.Beszélni meg nem lehet a bátyámmal úgyse érdekli. Nehéz, hogy ne érdekeljen az amit mond mert bántóak. De azért köszönöm:)
2013. júl. 26. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Mindjárt kapom majd a 0% de azért le írom.


A barátnőm élt hasonló családban mint te. Ott is zsarnok öcsike mindenkit fenyeget mindennel. Ez egészen addig ment amíg egyszer nem hallottam a saját füllemel, hgoy közli a barátnőmmel, h mindjárt, hogy szájba vágja. Ekkor oda léptem és közöltem, hogy ha ilyen erős vagy barátom akkor hajrá itt vagyok. Ezt a kijelentést nyomatékosításként néhány szemléltető ütés követte. Utána a srácot kicserélték, össze tört a kis hitte, hogy ő a király mert tőle félnek és mindent megtehet. Majd pár év alatt egész normális ember lett most már saját családdal és normális értékrenddel. Neki 19 évesen ez kellet. A te bátyád mondjuk már 27 éves lehet, késő volna bármi, de lehet hogy ott is használná néhány atyai vagy jó baráti tockos a hülye gyereknek és utána változna.

2013. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A családon belüli erőszakot tényleg buntetik szóval ha nem bírod akkor szerezz bizonyítékot es jelentsd fel.. vagy költözz el egy más városba hogy ne zaklasson.. felnőtt No vagy es értelmes okos. Ne hagyd hogy lehuzzanak te jobbra viszed majd:)
2013. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm mindenkinek. :)
2013. júl. 26. 11:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Fordulj a rendőrséghez. A családon belüli erőszakot büntetik. Ha megver, akkor vetess látleletet és vitesd el.
2013. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 Általában az erőszak nem old meg semmit, kivéve az ilyen egoista, zsarnok embereknél. Náluk csak ez használ, én is csak alátámasztani tudom ezt.
2013. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!