Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most mit tegyek? Hogyan...

Most mit tegyek? Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és a tesztek szerint babát várok. Van barátom, lassan 2 éve együtt vagyunk és ő 28 éves. Ő nagyon szeretne már gyereket tőlem de én kicsit félek, hiszen most jönne az utolsó évem a suliban és most érettségiznék de pont érettségi előtt vagy alatt születne meg valószínűleg. A barátom édesanyja is örülne már neki de az én szüleim nem hiszem. Nem raknának utcára de biztos, hogy megkapnám tőlük... főleg anyukámtól. Sose beszéltünk meg szinte semmit, rengeteg tabu téma van nálunk, ezért is félek beszélni róla. Én nagyon szeretem a gyerekeket és már régóta mondogatom itthon is, hogy ha mégis fiatalon lennék terhes nem vetetném el (egyébként védekeztünk). Bármi történjék is tényleg soha nem fogok gyereket elvetetni. A barátommal szeretjük egymást és én vele terveztem eddig is a jövőmet, olyan terveim vannak amiket vele véghez is lehetne vinni és hasonló tervei vannak neki is. Lenne hova mennem de mégis... félek a szüleimtől. Áprilisban töltöm a 19-et. Orvoshoz el fogok menni, hogy biztos legyen a dolog de szerintem az.

Gondoltam arra, hogy inkább hagyok egy levelet amiben leírom de az se a legjobb megoldás szerintem. Hogyan mondjam ezt el?


2015. aug. 14. 15:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
41%

Sajnálom a kérdezőt, hogy ennyi idióta válaszol a kérdésére, ilyen stílusban. Gondolom a nagyjuk 40-es megkeseredett magányos nő akit elhagyott a férje és a gyerekével is szar a kapcsolata, ezért jól esik nekik osztani az észt, ismetetlenül leszólni meg ítélkezni más felett... persze hogy meg van ijedve a kérdező, hiszen egy váratlan helyzet állt elő, amire nincs általános jó megoldás. Ha elvetetné, akkor azért lenne leszólva, ha megszülné és örökbe adná, akkor azért. Mert ez a sok bölcs beszólogató biztosan a nászéjszakán vesztette el a szüzességét és amíg nem akartak gyereket, addig 3 gumit is felhúztak, biztos ami biztos, ja és egytől egyig diplomás is, ha jól látom.

Azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy amikor elmondjátok a szülőknek a terhességet, ne akarj mentegetőzni, magyarázkodni, nem tartozol senkinek magyarázattal. Csak közöljétek a tényt, és ennyi. Sajnos sanszos hogy ilyen reakciók fogadnak otthon is, mint amiket itt kapsz, de ott a párod és a családja, akik támogatnak, és ez nagy dolog, hogy nem vagy a szüleid segítségére utalva. Tudatosítsd magadban, hogy nem tettél semmi rosszat, "rosszkor" szexeltél, ez van, de vállalod a következményeit és megteszed amit kell.

Akkor ítélkezzenek ha egy átdrogozott este után egy ismeretlen pasitól estél volna teherbe.

Minden jót!

2015. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#21: Nme olvastam végig a válaszokat, 43 éves nő vagyok. És lehet elítélni, de nem örülnék egy ilyen helyzetnek.


A lányom tanuljon, és is tettem, de egyedül, felnőtt koromban. Nem szeretném, ha egy pasinak lenne kiszolgáltatva.


Lehet mondani, szülj, az a legjobb, majd 5-10 év múlva itt fog sírni, hogy a fiatalságát egy rossz döntésnek beáldozta, ilyen korban jövőt építeni kell, nem gyereket szülni. Aztán persze jöhet a gyerek is.


Az apa lelép, anyuka egyedül semmi végzettség és tapasztalat nélkül, de hajrá, csináljon gyerek gyereket!

2015. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

2015 van, minden gyerek tudja, a dugás gyerekhez vezet.


ÓVSZER????? Na az nme kell, mert 15 éves is piálni akar, és felnőttet játszani.

Gratula. Ha felnőtt vagy, akkor nyilván tudsz gondoskodni egy gyerekről. De nem tudsz, hanem itt sírsz, amit meg is értek.


Elcseszted az dolgaid,de van esélyed, rengeteg, szüld meg, tanulj... Kehet sikerül, de 80%-ban nme sikerül, hanem a végzettség nélküli HTB szerep vár rád.


Ne ÍGY legyen! DRUKKOLOK"""""

2015. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
55%

#22, az egy dolog, hogy mit szeretne az ember, a kérdező is leírta, hogy nem így tervezte az életét, de így alakult. Az, hogy te büszkébb lennél a lányodra, ha ilyen esetben elvetetné a gyereket, amit később szintén megbánhat, minthogy vállalja a felelősséget és megszülje, nekem nem szimpatikus hozzáállás. Nekem ugyan nem volt még abortuszom, de nem tudom elhinni hogy egy normális lelikvilágú 19 éves lány úgy tudná kikapartatni magából a gyerekét, akit ő megtartana, de a kedves szülei hatására elveteti, hogy ne okozzon hosszú évekig lelki sérülést.

Azt sem értem, miért kell tanulatlannak elkönyvelni a kérdezőt, az érettségit letenni van elég ideje, a tovább tanulásra is megvan a lehetősége, az, hogy a gyerek apja eltartja őket 1-2 évig, nem értem, miért probléma, elég sok nő nem dolgozik a gyerek 1-2 éves koráig.

A pasi le fog lépni? A saját lányodat is majd ezzel "biztatod" az esküvője, gyereke születése előtt?

A szerető szülő támogassa nehéz időkben is a gyerekét.

2015. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

24 folyt.

"hajrá, csináljon gyereket"

Nem az volt a kérdés, hogy csináljak-e 19 évesen gyereket, az már meg van.

Ne érts félre, nem biztatok senkit gyerekcsinálásra, de ne azt a keveset ítéljük már el, aki képes a tettei következményeit vállalni és nem rohan anyuci pénzén abortuszra!

2015. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Aki azt tanácsolja, hogy inkább tanuljak és építsem az életem... őszintén, nézz a lelked mélyére, zárj ki egy pillanatra mindent és gondolj csak bele. Megölni, igen, megölni! egy ártatlan kis életet azért, hogy iskolába járj és tanulj? Ez rendben lenne így? Ez a lehető legrosszabb döntés az összes lehetőség közül. A gyerek az aki soha semmiről nem tehet, mégis legtöbbször ő issza meg a levét mindennek. Hiába "csak" egy kis embrió de már ott van benne az élni akarás és akárhonnan nézzük ő már egy ember. Ha egy nő a terhességének utolsó heteiben, napjaiban úgy dönt, hogy mégsem akarja megszülni azt a gyereket mert mondjuk tanulni akar és gyerek mellett ezt valami oknál fogva nem tudná megtenni és mondjuk megöli a gyereket akkor ti elítélitek és büntetést, halált kívántok neki. Miért? Majdhogynem ugyanaz mintha a magzat első heteiben ölnék meg csak annyi, hogy ez már nagyobb. Kicsit morbid és nem hiszem, hogy ilyenekre sor kerül de biztos volt már rá példa. Soha senki kedvéért nem vetetném el.

Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy a mai világban tanulni kell, hogy az ember nagyjából meg tudjon élni de hülyeségnek tartom azt, hogy kioltsak egy életet csak azért, hogy iskolába járjak. Máshogy is meg lehet ezt oldani, és aki annyira tanulni akar az gyerek mellett is tud tanulni főleg akkor ha van kire számítania.

#24-nek igaza van az elhagyós témával kapcsolatban. Több hasonló kérdést láttam már mint az enyém és 10-ből 7-en azt írják, hogy az apuka el fogja őket hagyni. Ez törvényszerű? Szerintem nem. Persze, vannak ilyen esetek is de azért ne írjátok már ezt mindenkinek ha semmit nem tudtok az adott pár kapcsolatáról. Aki ilyen téren amúgy is nyugtalan abba meg beleveritek az ideget és egész végig stresszelni fog miatta. Van ebben egy kis rosszindulatúság is szerintem.

2015. aug. 17. 12:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!