Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne ezt megoldani?...

Hogy lehetne ezt megoldani? (nagyon hosszú)

Figyelt kérdés
Az Édesanyámmal vannak problémáim, miután egyedül nevelt két gyereket így nem sok ideje volt rám, még a nővéremre volt ,de miután én jöttem rám már kevésbé... és 11éves koromban lett egy párja én ennek örültem, nem volt egyedül. Csak, hogy én viszont még jobban egyedül lettem. És ráadásul anyukám a munkája miatt sokat ivott, elöttem főleg, mert a nővérem gyorsan elköltözött egy fiúhoz. Én megértettem amennyire egy gyerek ezt megtudja érteni. De aztán a párja rávette hogy haggya ott és talált más munkát. De az ivás megmaradt...én miután nem tudtam senkihez sem fordulni 15éves koromban elvesztettem a szüzességemet, utána elszöktem, mert annyira egyedül éreztem magamat. A jegyeim elötte már leromlottak és néha pénzt loptam anyukámtól, persze le is buktam. Nem értették miért szöktem el és miért egy idegen fiúhoz. Elküldtek pszihológushoz aki csak azt tudta kérdezni mit csinálnék ha az én gyerekem csinálná ezt...15évesen erre nem tudtam választ. Változás nem lett, ugyan úgy ott hagytak 7napból 5napra egyedül, így hát vagy barátnőztem ,de ő sem ért rá mindig így fiúztam és hogy ne legyek egyedül áthívtam őket,mert így legalább nem voltam egyedül és talán el is hitettem magammal, hogy szeretnek(nyílván nem, csak szexet akartak) voltak komoly kapcsolataim is persze, de nem tudtam bízni bennük. Anyukám meg mindig azt mondta ha leteszek valamit az asztalra büszke lesz rám. Érettségim még nincsen csak szakmám. Jelenleg már a vőlegényemmel lakok, aki büszkre rám bármit teszek, most rakom az érettségit és mellettem van mindenben, nem vagyok egyedül. De anyukám még mindig érzelmileg terrorizál. Azt mondta ha nem érettségizek le a párom el fog hagyni..Közbe a párom azt mondta persze örül hogy tanulok és reméli sikerülni fog...a kettő nem éppen ugyan azt jelenti. A nővéremet inkább felejtsük is el...csak az anyánk közös és ennyi. Nem tudom mit tehetnék voltam egy pszihológusnál ő azt mondta szembe kell szálljak vele és elmondani. De ez elég nehéz és talán félek is tőle. Nem érzem az anya lánya kötődést és semmi mást. Tudom örülhetek, hogy van anyukám, de én úgy érzem nincsen. Nem tud rólam semmit, mikor kivel voltam, mikor veszítettem el... Helyre lehet ezt hozzni?

2015. aug. 3. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg ha leteszel valamit az asztalra. Sokat voltál egyedül: persze hogy az volt a legjobb megoldás, hogy fűvel-fával lefekszel, tojsz a tanulásra, lopkodsz... Most meg itt vagy, egy nyomorult érettségi nélkül, és nyávogsz. Mire fel?

Szedd össze magad.

2015. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan hogyan tudnád megoldani, mivel nagyon rossz a kapcsolatom anyuval, de szerintem beszèlj vele, ha nem megy akkor a vőlegènyeddel együtt. :) Nem csak neked rossz... Te legalább nem fèlaz az anyukádtól... :/ Sok sikert. :) Remèlem leteszed az èrettségit!!!
2015. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az elsőnek üzenem ha egy alkoholista anyukája lesz majd megérti, és az akkor volt 15 éves koromban, már van szakmám és dolgozok egyébként

a másodiknak köszönöm, félek tőle sajnos, de talán ha párommal próbálom meg menni fog

2015. aug. 3. 17:08
 4/7 Argloss ***** válasza:
100%

Fűszerezheted a kajádat ciánnal, csak ne lepődj meg, ha nem éled túl a dolgot.

Már felnőttél. Nincsen szükséged az anyádra. Nincs értelme annak, hogy tovább kínozd magad, vagy egy olyan ember véleményére adj, aki nem tud rólad semmit. Adj magadnak időt ameddig feldolgozod a múltat, addig szerintem nem érdemes anyáddal beszélned sem...

2015. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen sem volt rád ideje, nem tudott rólad semmit és - ahogy írtad - nem is érdeklődött...

Most, amikor már külön is élsz, miért akarod helyrehozni a kapcsolatot, amikor vele éltél akkor sem volt rád ideje, miért függsz a véleményétől, hogy ő mit mond, vagy mit nem?

Nehéz ezzel szembenézni, de szerintem nem kellene vele foglalkozni, egyáltalán nem kellene keresned, ha csak olyan dolgokat tu d mondani, amelyektől nem érzed jól magad.

2015. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
talán nem kéne mindent anyucira fogni mert senkit sem érdekel
2015. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ideje, hogy hátat fordíts a múltnak, vegyél egy nagy levegőt és a saját életed éld. Anyukád olyan, amilyen, fogadd el a helyzetet, de ezen ne keseregj, ne rágódj, ne foglalkozz vele.

Arra ügyelj, hogy te ne ilyen legyél, neked már van egy példád, hogy milyen szülő NE legyél majd, és ennek megfelelően irányítsd az életed. Van egy párkapcsolatod, van jövőképed, van esélyed arra, hogy boldog legyél, ne foglalkozz a múlttal, mert ebből ki kell lépned, és előre nézni, mert neked van jövőd.

2015. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!