Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyukám és apukám elváltak. Anyám összeismerkedett egy emberrel, akivel 9 évig együtt voltak. Ezt az ember utált engem kb. a 6-7. évtől, és én se bírtam. Gyakoriak voltak a veszekedések, és ő nem ismerte be soha a hibáit, szóval még rosszabb volt vele az élet. Viszont kb. májusban (mivel anyámmal is sokat veszekedett, sőt meg is csalt vagy kétszer) anyám szakított vele, és elköltözött. Örültem, hogy végre jó volt az élet, hiszen van kedvem hazajönni. Aztán ma anyám mondta, hogy este jön ez az ember, mert közel van a munkahelye. Nem akarok vele találkozni, szóval korán lefekszek, viszont nagyon félek, hogy anyám megint összejön vele, hiszen neki még vannak érzései iránta (nem tudom miért, mert tényleg hülye ez az ember), és akkor folytatódik az az "élet" amit vele kell élnem. Nem tudom ebben a helyzetben mit csináljak? Mondjam meg anyámnak, hogy ne? Előre is köszönöm a válaszokat!

14/F


2015. jún. 28. 19:51
 1/5 anonim válasza:
Ah, en is utalom a neveloapamat. Csodalkozik anyu hogy folyton bezarkozva vagyok a szobamba. Amugy szerintem mondd meg neki, hogy zavar, viszont ha megis ugy dont hogy osszejon vele, tartsd tiszteletben a donteset.
2015. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
van rá esély, hogy újra össze jönnek. nem sok beleszólásod lesz, de ha bánt téged akár szavakkal a párja, akkor mondd el anyukádnak,hogy nem esik jól, hogy nem áll ki melletted!
2015. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szerelmi életébe nem szólhatsz bele. Ha a történtek ellenére anyukád úgy dönt, újra összejön ezzel a férfival, az csakis az ő döntése, még ha nem is a legjobb.


Egyértelmű, hogy mondd meg neki, ami zavar az illetővel kapcsolatban, s jó esetben, figyelembe veszi a véleményed. De arra is számíts, hogy esetleg legyint rá - hisz "úgysem tervez ebből újra kapcsolatot", aztán ki tudja, mi lesz belőle.


Megkockáztatnám a gondolatát, hogy anyukád társfüggő, s a bántások ellenére ebben az emberben lát csak reményt. Sajnos, ebben az esetben sem tudsz nagyon mit tenni, azon kívül, hogy biztosítod a támogatásodról és megpróbálod jobb döntés felé terelni, az ő érdekeit szem előtt tartva. De mégis tiszteletben tartva a végleges döntését.

2015. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dugni megy fel, törődj bele. Sok mindent nem tudsz kezdeni, költözz a faterhoz.
2015. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Apámhoz ne tudok költözni, mert Göteborgban él. Viszont akkor most mit mondjak majd holnap anyámnak? Nem akarom látni ezt az embert.
2015. jún. 28. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!