Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan szinten f. S a családunk...

Olyan szinten f. S a családunk működése, hogy még nyaralni sem megyünk el sehová már. Fel lehet virágoztatni, vagy el kell felejteni?

Figyelt kérdés
4-5 éve még mentünk 1 hétre nyaralni, anyagi okok miatt igaz csak belföldre, de teljesen jó volt. Ma már együtt sehová sem megyünk. És ez engem nagyon bánt. 15 éves öcsém egész nap a számítógépet baskurálja, apám sokat dolgozik, amikor meg nem, akkor szintén a gépen játszik, anyám meg semmit nem csinál, csak olvas és netezik. Én ha itthon vagyok, házimunkázok és én is netezek. Valami tippetek esetleg nincsen, hogy mit lehet ezzel a családdal kezdeni, hogy újra olyan legyen, mint régen?
2015. aug. 2. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni kéne róla netezés helyett. Dobd fel az ötletet és figyeld a reakciókat.
2015. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy ezt észrevetted!!! Ez az első lépés, hogy helyrehozzátok. :-) Hívj össze családi kupaktanácsot, kérj tőlük 15 perc együttlétet az asztal körül, és ezt mondd el nekik is, hogy szeretnéd, ha több időt töltenétek el együtt közösen. Pl. menjetek el fagyizni négyen!
2015. aug. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Hát igen, ha ez Téged bánt, akkor először is a családdal kéne ezt megbeszélni... mert lehet, hogy fogalmuk sincs róla, mi a problémád?


"apám sokat dolgozik...anyám meg semmit nem csinál...Én ha itthon vagyok, házimunkázok és én is netezek"

Anyukádnak nincs munkája?

És amikor nem vagy otthon, akkor Te mit csinálsz? Tanulsz, dolgozol? Ha dolgozol, besegítesz a családi kasszába?

Ha tanulsz, akkor nem gondolod, hogy a tanszerek is nem kevés pénzbe kerülnek, s 2 gyereknek előállítani nem kevés pénz?

Hidd el, nem a Ti családotok az egyetlen, akik már évek óta nem tudnak elmenni nyaralni... :-( Pl. mi sem... pedig nem fos a családunk - béke és szeretet uralkodik :-)


Egy 4 tagú családnak egy hét min. 100 ezer ft lenne, és akkor nagyon alsó hangon számoltam...szóval nem egyszerű, mert nyilván a rezsit is ki kell fizetnetek... ha apukádnak esetleg van kocsija, az sem kevés pénzt visz el...

2015. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi is csak addig jártunk nyaralni, amíg telt rá. Talán nektek sincs már annyi pénzetek. Mi itt ezt nem tudhatjuk, inkább a családdal kéne megbeszélned.
2015. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is nagyon ritkán megyünk nyaralni, anyagi okok miatt.

De attól még lehet közös programokat csinálni. Bár ez attól is függ, hogy hol laksz. Nálunk nyáron sok ingyenes program van a városban.

De pl. kirándulás ingyen van. Strandolni is járunk, az mondjuk pénzbe kerül. De ha mindenki otthon van, akkor lehet kártyázni, társasozni.

2015. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi sose mentünk klasszikus nyaralni, a nyaralás az csak külföldön élő család meglátogatása volt.Én szerettem nagyon. Pár éve, mióta idősebb lettem én már nem megyek, mert nincs rá pénzem, csak szüleim mennek.


Viszont évente beiktattunk egy "családi napot", amikor elmegyünk az egyik vadasparkba, utána meg közös kajálás van, na az tök jó szokott lenni :)

2015. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
tarsas kartyajatek jo otlet. vagy ha van kertetek kint fozni vmit. ezek olcsobbak mint a nyaralas
2015. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom a NET a központ nálatok. Kapcsold ki, húzd ki/vágd el a kábelt, rejtsd el a mobiltöltőket...

Ha nincs net lehet, hogy beszélgetni is fogtok? Esetleg a problémákról? Egy próbát megér... ahhoz nem kell pénz, bár a nyaralás lehet, hogy azért marad el....

2015. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Keress olyan helyet ami érdekel mindenkit, nem kell nagy nyaralás, elég egy jó kis családi kiruccanás is.

Mi nem nyaralunk de nem is hiányzik, a legutóbbi "nyaralás" abból állt hogy szüleim elmentek ketten lazítani valahova engem meg leraktak 4, 6-12 éves hiperaktív fiú közé hogy "szórakozz jól és vigyázz rájuk". A 2. napon már legszívesebben kidobtam volna őket a 8. emeletről. Nekik rohadt jó nyaralás volt hogy otthagytak had nyúzzon és visítson a fülembe 4 egymást sem bíró gyerek.

2015. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

1.,2.: Beszéltem a családdal és valamennyire meghatotta őket a mondókám, mert ma "net mentes" napot tartanak és elkezdtek rendet rakni és takarítani. Igen, fura lehet, hogy akkor én hogyan írok, én valamivel elzárkózottan élek a szobámban, és ritkábban is netezek, szóval most megengedem ezt magamnak.


3.,4.,5: Én gimnáziumba járok, tanulok. Amikor nem vagyok otthon, akkor a barátaimmal találkozok. Van családi autó és hó végére 0 Ft marad -.- . Ma poénból megnéztem, hogy 6 napra Horvátországra lemenni mennyi lenne és 4 embernek csak a szálloda 280 Euro lenne. Nyilván sokkal olcsóbban is meg lehetne oldani (pl.: vadkemping), de akkor annak nincsen meg az a nyaralás feelingje.


6.: Szerintem egy évben egy nap rohadt kevés erre, minimum két hetente kéne csinálni szerintem. Akár egy közös ebéd is tökéletes lenne étteremben, de az alsó hangon 4 ezer Ft négyünknek + az ital.


7.: Kertünk sajnos nincsen, kártyázni pedig nagyon régen kártyáztunk. Nem tudom mennyire lennének benne.


8.: Ez az ötlet volt már nálam is. :) Meg is csináltam, de akkor offline PC-s játékkal játszott az öcsém, Anyám meg olvasott az ágyban. -.- Talán a gép megbabrálása jó ötlet lenne (pl merevlemez kábel kihúzása) és akkor pár napig minden "normális" lenne.


9.: Legalább Nálatok akkor volt élet. :)

2015. aug. 2. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!