Sehova nem engednek el?

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim elég szigorúak.

Soha semmit nem akarnak megengedni nekem.

MAX akkor engednek meg valamit,ha valamilyen rokonunk,vagy barátunk mondja hogy ezt akkor is enged már meg.

Minden osztálytársamnak megengedi a szülei,hogy mondjuk elmenjen valahova valakivel.

De nekem még azt se,hogy egy barátnőmmel lemenjek egy kicsit beszélgetni a házunk köré.Mert mi panelban lakunk,és a házunktól nem messze van egy jó kis játszótér.És már engem ez nagyon bánt,hogy szobamacskaként kezelnek.

Mit tegyek?


13/L


2015. júl. 28. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Hű, akkor készülj fel, hogy a következő 10-20 éved a függetlenedési harcra fog rámenni, ha ennyire szigorúak. Nem vagy egyedül egyébként, rengetegen írnak hasonló kérdéseket ide a gyk-ra. Szerintem egy 13 éves gyereknek is kijár, hogy jöjjön-menjen ahová akar, pláne ha a közeli játszótér a cél, az még bőven nem egyenlő azzal hogy hajnalig bulizni akarsz egy discóban. Talán kezdhetnéd azzal, hogy ha legközelebb megkérdezed és nem engednek el, mond ezt (lehetőleg ne flegmán, ne sértődötten, ne vádlóan hanem egyszerű, kedves, határozptt hangon):

anyu, apu, ha azt szeretnétek hogy sikeres, önálló felnőtt legyen majd belőlem "az ott kezdődik, hogy apróbb dolgokban hagytok önállósodni és megbíztok bennem. Katival szeretnénk gy kicsit beszélgetni, nálam van a mobilom, ha az megnyugtatóbb nektek, megígérem hogy másfél óra múlva hazaérek". Ebben van némi önállóság, viszont van benne egy kis engedmény hogy te megérted a félelmeiket, utol tudnak érni telefonon és még egy időhatárt is megadtál amikorra hazamész.

Szülői vérmérséklettől függ mi a reakció, lehet hogy jön a dühőngő "amíg az én házambanlaksz azt csinálod amit én mondok" hozzáállás, ez már az ő felelősségük. Ha ennyire visszaélnek a szülői hatalommal, akkor viszont ne csodálkozzanak hogy nem lesz bizalmad neked se feléjük később és amint lehet elköltözöl. Kompromisszumot nekik is tudni kell kötni és ennyi idősen jobban járnak ha egyenrangú partnerként kezelnek mert akkor egy jó kapcsolat lesz belőle felnőtt korodban is.

2015. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

En is 13 vagyok nalunk is kb. ez a helyzet.Az anyam mindenbe beleszil ,hogy mit vegyek fel.A multkor az volt a baja,hogy kisminkeltuk magunkat a baratnommel amikor nalunk volt.Nyari taborba us alig engedett el vagy 5szor felhivott naponta es megkerdezte hohy nem e fiuzok.

A baratnoim minden penteken rollereznek a parkbam.Az anyam meg oda se enged el.Fel hogy elutnek.A PARKBAN!!!!!

Szerencsere apa engedekenyebb es amikor anya nuncs itthon o megenged mindent.Sot anya meg a legjobb baratnomet is utalja es nem akarja h baratkozzunk.Nem tudom mit lehet ilyenkor tenni amikor a szuleid tulkorlatoznak.De nekem ez msr regota igy van,orulok hogy a kezuket mar nem kell fognom. :-(

13/l

2015. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ha fiuzol akkor mi van?
2015. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod 2. vàlaszolò!:)

Màr van baràtom,de azt viszont megengedtèk.c:

2015. júl. 28. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor mondd hogy elmész valahová a barátoddal, azt csak megengedik.
2015. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!