Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom lánya hozzánk fog...

A párom lánya hozzánk fog költözni,16 éves. Milyen szabályokat állítsunk fel? Miket kellene előre tisztáznunk?

Figyelt kérdés

A párom lánya babát vár és az eddig sem túl fényes kapcsolata az anyjával még rosszabb lett.

Az már eldöntött, hogy hozzánk fog költözni, de jó lenne néhány dolgot előre tisztázni. Természetesen nekünk is van jó pár ötletünk, de félek, hogy a későbbiekben is merülnek fel még problémás kérdések. Azért írtam ki a kérdést, hogy esetleg begyűjthessünk egy-két olyan gondolatot, ami mondjuk elkerülte a figyelmünket.


A közös gyermekeink még kicsik és ebből adódóan én maximum a picivel kapcsolatban leszek felkészült, egy kamasz nevelése elég új terület lesz számomra is és miután a párom is csak 2 hetente hétvégén láthatta, neki is.


2015. júl. 1. 12:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%
Menteném magamat. Nem nevelgetnék egy leányanyát.
2015. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%

Először is azt tisztázzátok, hogy attól a naptól kezdve, hogy pozitív tesztet produkált, vége lett a kamaszkorának, felnőtt. Ez azt jelenti, hogy vállalnia kell a döntése súlyát, és mikor megszületik az a pici baba, megszűnik, hogy csak ő, ő, ő, a baba fog első helyen állni, akiért ő a felelős. Segítetek bármiben, de a baba körüli teendők őrá várnak, mint ahogy a háztartás ráeső része is (nyilván nem rögtön szülés után kell rohannia lenyírni a füvet).

A ti otthonotok, így a ti szabályaitok szerint kell ott élnie. Ezt nektek kell tudnotok. Minekután felnőtt embernek tekintendő, nem gondolom, hogy fel kéne állítani ilyen szabályokat, hogy zsebpénz, meg nincs tv, ha nem vagy itthon 10-re stb. Mivel őneki kell a gyermekről gondoskodnia, ilyen jellegű probléma fel sem merülhet.

Ha kéri a segítségedet, nagyon szívesen megmutatsz neki mindent, de helyette nem fogsz semmit sem megcsinálni (kivéve olyan helyzeteket, hogy teszem azt wc-n ül), ha gyerekfelügyeletre van szüksége, azt előre tisztázza le mindkettőtökkel, amiből persze nem csinálhat rendszert és az előre megbeszélt időpontban érjen haza,mmert nektek is véges a szabadidőtök.

Elsősorban - szerintem -azt kell a fejében helyre tenni, hogy első helyen mostantól a baba áll és az ő igényei, barátnői csak a sokadik helyen. Hogy ha kimarad éjszakára, azzal nem annyit okoz, hogy aggódtok érte, de a nyakatokba var egy pici babát, akinek elsősorban az anyja mellett van a helye.

2015. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még azt sem döntötte el, hogy megtartja-e vagy elveteti, esetleg megszüli és örökbe adja. Most 10 hetes.

Mondjuk abból kiindulva, hogy 2* már elhalasztotta az abortuszt, valószínűleg megtartja. Először az volt a baj, hogy unszimpatikus volt a nővérke, utána meg az, hogy branült akartak neki beszúrni és ő fél a tűktől...


Az a legnagyobb baj, hogy agyilag még nagyon gyerek. Most az egésszel úgy van, hogy majd valahogy megoldódik a dolog. Szerintem nem is veszi komolyan az egészet. Az sem tesz épp jót a gondolkodásának, hogy most mindenki vele van elfoglalva és szinte tetszeleg a szegény megesett lány szerepében.


Apuka az van, sajnos több is mint kellene, mert 2 esélyes fiú van. Ez akkor lesz érdekes, ha megtartja a picit. Ennek már utána jártunk, szerencsére a fiúk és a szüleik sem zárkóznak el az apaságitól. Így kicsit egyszerűbb és olcsóbb lesz mintha 2 felé kellene pereskedni.


Nyilván a terhesség miatt speciálisabb az eset, de elsősorban az érdekelne, hogy egy 16 éves kamasznak milyen korlátokra van szüksége. Eddig ilyen nem volt neki, akkor jött és ment, mikor akart, azt csinált amit akart, tehát neki minden új lesz és az újdonság elmúltával szerintem személyes sértésként fogja megélni. Persze lehet, hogy csak én aggódom túl, de félek, hogy nem.

2015. júl. 1. 12:47
 14/29 anonim ***** válasza:
86%
Egy gyerek önmagában korlátokat szab az anyának. Nem tudom, mi a terv, ő fogja-e nevelni a gyerekét (gondozni, etetni, tisztába tenni, törődni vele stb.), ami azt jelenti, hogy nem mehet majd kénye-kedve szerint bárhova. Vagy pedig leadja nektek, és majd ti felnevelitek a babát, a lány pedig éli tovább a kamaszok életét. Én mondjuk ezt beszélném meg vele még a költözés előtt.
2015. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

Hát sztem elég kemény menet lesz, ha már annyira nem sikerült megnevelni első körben, hogy 16 évesen teherbe esett...


De amiket én lefektetnék:

-amit TE kérsz, azt is megcsinálja, nincs olyan, hogy nem vagy az anyám, haggyábékén, megyek apuhoz... hiszen gondolom, te is tulaja vagy a háznak, vagy adtál bele pénzt, energiát... és amit kértek, azonnal megcsinálja, nincs hisztike meg ilyenek

-gyerek ide, gyerek oda, legalább azt a szobát ő takarítja, ahol ő lakik, még akkor is, ha baba mellett nehéz (plusz a többi házimunkába is rendszeresen besegít, és nem csinál rendszert belőle, hogy most nem, mert...)

-rendesen tanul és/vagy dolgozik - illetve nem várja el, hogy 100%-ban ti pénzeljétek... ha meg kér pénzt, akkor értelmes dologra, nem bulira, diszkóba, plázás ruhára... és ami pénz nála van (most ez lehet gyt, saját pénze), azt felelősen költi el - tehát ha a gyereknek kéne pelus, akkor arra költi, nem egy 10ezres szoknyára arra blazírozva, hogy majd ti úgyis megszánjátok a babucit

-pasit nem költöztet oda, haverok csak előzetes bejelentés után mehetnek

-nem iszik rendszeresen (cigit meg ti döntitek el)

-ha esetleg elmegy vhova este, akkor tartjan a határidőt, ha meg önhibáján kívül késik, akkor időben szól, és nem részegen jön haza

-a babát ő látja el, nem várja el, hogy ti foglalkozzatok vele, mert nincs kedve, fáradt, élni akar stb.

-vizet, villanyt nem pazarolja

-szülés után nem dug össze azonnal pasival, ha meg esetleg mégis, akkor rendesen védekezik (és nem, a megszakításos védekezés nem rendes védekezés :D)

-nem zabálja fel az összes kaját a hűtőből, min. arányosan hagy (haverokat főleg nem kajáltatja a ti kontótokra)

2015. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a korlátokat a gyerek fogja neki jelenteni, nem kell külön megszabni, hiszen most már nem mehet mindig bulizni meg akárhova, ahova akar.

Azt kell tudatosítani benne, hogy ő nem egy szegény megesett kislány, hanem vállalnia kell a következményeket. Ha megtartja, akkor a baba miatt is fontos, hogy felnőttként viselkedjen.

De ha ilyen felelőtlen a lány, akkor talán jobb lenne nem megszülnie.

2015. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%

A párod hogy áll hozzá?

Rengeteg múlik azon, hogy ő mit gondol. Sajnálja a lányát, kényeztetné, le akarja venni a terhet róla (=értsd: ti nevelitek a kisbabát, mint sajátot, a lány meg élhet, mint hal a vízben),

vagy csak abban akar a segítségére lenni, hogy felnőjön a feladathoz és mihamarabb önállósodjon?

(Személy szerint csak a második verzióhoz lenne "kedvem" asszisztálni.)


Ha ez megvan, akkor osszátok ezt az álláspontot még a költözés előtt a lánnyal és tartsátok is magatokat hozzá!

2015. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
12%
Jó vicc, épelméjű családban ilyen nincs, hogy 16 évesen teherbe esik valaki. Késő elvetetni?
2015. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
46%

Én valahogy ravennem az abortuszra , vagy örökbe adásra. Annak szerintem nem sok jó vége lesz , ha megtartja.

Házi munkát ossz ki neki...nem beteg...nyilván ha rosszullét gyötri, pihenjen , de ne hagyd magam manipulálni. Tanulást valami úton módon folytassa. Szünet és körülmények ide-oda, csavarogni sem kell minden nap. Apuka látogatását is aszerint szabályoznám, hogy miként viselkedik. További szexhez nem asszisztálnek , de a jövőről elgondolkozhatnanak.

2015. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező!Csodállak,hogy így állsz a dologhoz:) 17 éves vagyok,de nem tudok nagyon tanácsot adni,mert ki kell ismernetek,hogy milyen.Remélem a tanulást nem akarja abbahagyni,persze ez nem tudom,hogyan kivitelezhető egy gyerek mellett..
2015. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!