Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szabályokat tartatnál...

Milyen szabályokat tartatnál be egy kamasszal ilyen esetben? (most került hozzánk) Nem akarunk rátelepedni, de valahogy jó irányba kellene terelni

Figyelt kérdés
A férjem 16 éves unokaöccse. Nekünk nincs sajátunk, nem akartunk gyereket, de a férjem családja elég érdekes, így kiemelték, hozzánk került, más választás nem volt. Elég öntörvényű, eddig senki nem szabott neki határokat, igaz jó szót sem sokat hallhatott. Szeretnénk itthonra szabályokat, de nem akarunk rátelepedni, már elég nagy, de hétköznap akkor sem megoldás ha éjfél után járna haza. Milyen elvárásaitok lennének, milyen szabályokat hoznátok?

2012. nov. 30. 16:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
61%
Hát én bevezetném, hogy hétköznap legkésőbb éjfélre legyen otthon, és a jegyei 3-nál rosszabbak nem lehetnek. :)
2012. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én leülnék vele, és egy normális, laza beszélgetés keretein belül, megbeszélném vele, hogy mivel nálatok van, egyértelmű, hogy más lesz neki, mint ahol, akikkel eddig élt. Elmondanám neki, hogy szeretnél kialakítani egy olyan kapcsolatot, melyben mindenkinek jó, és ehhez az ő segítsége is kell, hogy tudod, hogy eddig más rendszerhez volt szokva, de te segíteni szeretnél neki, és semmiképpen sem rosszat. Aztán ismertetném vele a szabályokat, hogy hétköznap akár el is mehet, de csak miután végzett a leckékkel, és tanult, de akkor sem éjfélig, hanem max. 8-9ig, hogy másnap normálisan fel tudjon kelni, és kipihent legyen az iskolakezdésre. Bevenném a házimunkába, saját szoba takarítása, segítség nekem stb. és miközben ezeket a dolgokat csinálnánk együtt, sokat beszélgetnék vele, "hülyéskednénk", hogy ne a gonosz új nevelőt lássa bennem, aki mindenre rákényszeríti. Így szerintem kialakulhatna egy olyan családi kép, amire lehet hogy amúgy is vágyik. Egy kellemes, családi közeg, ahol igen is foglalkoznak vele, és számít, hogyan teljesít az iskolában, érdeklődtök a hol léte felől, hogy mit kedvel, mit szeret csinálni, milyen barátai vannak. Szerintem ha ezt felismeri, akkor ő is másképp fog a dolgokhoz állni.
2012. nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Fokozatosan próbáljatok változtatni az életmódján, beszéljetek vele sokat. Csak olyanon változtassatok vele kapcsolatban, amiken muszáj. Legyetek következetesek, pl ha hétköznap időben hazaér, hétvégén elmehet mondjuk éjfélig bulizni.

Én nevelőszülőnél voltam, és alig egy hét alatt akart megváltoztatni, baj volt, ha beszélek valakivel neten, ha nem tettem, akkor az volt a baj, hivatkozva arra, hogy nincs közösségi életem. És még a kávéra is vissza akartak szoktatni... :/

16/L

2012. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is üljetek le hármasban. Nem feltétlenül kell, hogy azt éreztessétek vele, hogy azért viselkedjen normálisan, mert ti szívességet tesztek neki. Ha úgy alakul majd hálás lesz nektek, ha meg nem nincs mit tenni.

Szerintem is vegyétek rá a tanulásra, ha eddig nem érdekelte és legyen ehhez mérten a kimenő. Ha eddig nem tetted beszélj az osztályfőnökével, mond el neki mi a helyzet, nem akarod leterhelni, de kérd meg, hogy legyetek heti kapcsolatban az elején, vagy szóljon ha nincs iskolában. De ha eddig nem tanult jól, ne várjatok tőle rögtön csodákat. (láttam már elhanyagolt gyereket nem nagy iskolába járók)

16 évesen szerintem az éjfél még közelítőleg sem reális, legyen inkább 8- fél9, ha már megtanult. Pénteken, szombaton persze lehet tovább. Ha eddig azt csinált amit akart akkor nehéz lesz ezeket is betartatni. De beszéljétek meg, hogy legyen 1-2 hónap így a szabályaitokkal, aztán majd átbeszélitek.

A saját szobáját mondjuk kitakaríthatja, néha felhívhatod, hogy vegyen már ezt-azt iskola után ha tud, te nem érsz rá. Hogy érezze, hogy számítotok rá.

Esetleg néha elhívni valahová hármasba. Pizzázni, bowlingozni akárhová. Egy héten egyszer, ha vevő rá.

Biztos kell idő ahhoz, hogy hozzátok szokjon.

2012. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Egy 16 évesnek már nem igen kötnék ki szabályokat, elvégre 2 év múlva 18 lesz, ha eddig nem bántak vele jól ezután sem kell egyiknapról a másikra tenyeren hordozni

Adtok neki enni, ellátjátok, cserébe örüljetek hogy hazajár és nem bánt titeket szóban

A sulit is legjobb belátása szerint végezze, később úgyis az élet mutatja meg azokat a javakat, amit a tanulás és a jegyei hordoztak magában

Utólag még annyit hogy ez legyen a legkevesebb gondotok hogy éjfél után jön haza, ha szépen hazamegy és nem csörömpölve hullarészegen, nem is értem miért kéne szóvátenni

Sok gyerek, ismerőseimet is fogták keményen, és az lett az eredménye hogy 19-21évesen félnek az utcán tartózkodni 10óra után

20/F

2012. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Új sulit kellett kezdenie mivel máshol élünk. Az osztályfőnökével már beszéltem, szerencsére pozitívan állt a dologhoz, a többi tanárral is beszélt. Szól ha nincs suliban.

Ha a férjem itthon van és megkéri, hogy ne menjen el, akkor nem megy, de rám nem nagyon hallgat. Szerintem kizárólag a férfi-női viszonyok miatt. Bár velem meg egyébként többet beszél.

Már próbáltuk a 10 órás hazajövést, de én sokkalom, ő meg nem is tartja be, következménye meg nincs, így értelme sem sok.

2012. nov. 30. 17:22
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk nagyon keményen fogni, de normális határokat igen. Lehet már csak 2 évig lesz nálunk, de azt szeretnénk normálisan eltölteni. Nem egyik napról a másikra, tudom, hogy nem kell csodákat várni. De ha lesz egy normális kapcsolatunk még 5 év múlva is velünk élhet, nem fog feltétlenül világgá menni amint lehet. Vannak neki dolgai, nem egy angyal, de olyan nagyon óriási problémák nem lennének vele, mert egyébként néha normálisan, értelmesen el lehet vele beszélni. Kár lenne, ha tönkretenné az életét.
2012. nov. 30. 17:27
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nincs kovetkezmenye? Ha szabalyt allitunk, kell, hogy legyen kovetkezmeny. Egyebekent mi erteleme? Nem szabad lopni, de ha lopok ugyse lesz semmi buntetes, akkor meg miert ne tegyem????
2012. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt hittük elég megbeszélni vele, hogy mit szeretnénk, de látszik, hogy nem, mert nem mindig érdekli. Még kicsit új nekünk is ez a "szülősdi"
2012. nov. 30. 17:29
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"Már próbáltuk a 10 órás hazajövést, de én sokkalom, ő meg nem is tartja be, következménye meg nincs, így értelme sem sok."


Engem 16 évesen lány létemre elengedtek a szüleim akár reggelig is, Budapestre is, ha megmondtam, hogy xy-nál alszom a koncert után (vidéken éltünk). Sosem voltam balhés és a jegyeim is mindig jók voltak. Szerintem ha megbízható a fiú, felesleges 10 órára hazaparancsolni.

2012. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!