Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szabályokat tartatnál...

Milyen szabályokat tartatnál be egy kamasszal ilyen esetben? (most került hozzánk) Nem akarunk rátelepedni, de valahogy jó irányba kellene terelni

Figyelt kérdés
A férjem 16 éves unokaöccse. Nekünk nincs sajátunk, nem akartunk gyereket, de a férjem családja elég érdekes, így kiemelték, hozzánk került, más választás nem volt. Elég öntörvényű, eddig senki nem szabott neki határokat, igaz jó szót sem sokat hallhatott. Szeretnénk itthonra szabályokat, de nem akarunk rátelepedni, már elég nagy, de hétköznap akkor sem megoldás ha éjfél után járna haza. Milyen elvárásaitok lennének, milyen szabályokat hoznátok?

2012. nov. 30. 16:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném, ha reggel jönne haza, utána iskola. A hétvége az más. Az hogy barátjánál alszik néha megint más, az is természetes
2012. nov. 30. 18:04
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pedig engedékenyebbnek kellene lennetek vele, ez egyrészt csak rossz viszonyt fog eredményezni, másrészt egyébként sem tudjátok betartatni vele, harmadrészt amíg a jegyei és a magaviselete jók, addig senkinek nem okoz kárt vele.
2012. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem jók a jegyei. A magaviselete sem túlságosan, illetve nagyon változó. Amit egyrészt nem csodálok, másrészt szeretnem ha változna. Nem csak az én érdekeim miatt.
2012. nov. 30. 18:21
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor meg nem feltétlen a hazajárással kezdődik a gond. Inkább fel kellene deríteni mi a probléma gyökere - miért viselkedik rosszul és miért nem érdekli a tanulás (ilyen téren könnyű rá hatni, pl. mi és hogy szeretne lenni ha felnő?), és ha megvan, hogy mi a baja akkor a hazajárás dolga szerintem magától megoldódik (ha nem jól viselkedik, stb., nagyon valószínű hogy haverokhoz, szórakozásba menekül az otthoni élet elől).
2012. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent mondj el neki így őszintén, ahogy most leírtad. Ti szívesen támogatjátok akár a főiskola vagy szakma befejezéséig vagy az életkezdésben, cserébe csak annyit kértek, hogy néhány alapdolgot tartson be. Ha együtt akartok élni, ez muszáj lesz mindannyiótok érdekében. Próbáljatok mindent az ő szemszögéből megvilágítani, hogy a dolgai milyen kihatással vannak közvetetten v közvetlenül az életére. PL: igenis jöjjön haza 10-re, mert ha éjfélkor arra keltek, hogy hazaért, nem tudjátok kipihenni magatok, és akkor neki is rossz lesz, ha nem teljesítetek a fáradtság miatt a munkában jól, és kevesebbet kerestek.
2012. dec. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!