Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rengeteget aggódom az anyukám...

Rengeteget aggódom az anyukám miatt, gyakran teljesen feleslegesen. Hogyan juthatnék ezen túl? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és nagyon szeretem az anyukámat. Kicsi koromtól kezdve nagyon közeli a kapcsolatunk, apukám nem igazán vett részt a nevelésemben soha (holott egy fedél alatt élünk). Pár éve esküvőről mentünk haza, anyukám is a kocsiban volt, amit a nagybátyám vezetett, aki egyszerre csak elaludt a volánnál, és nekimentünk a szalagkorlátnak. Senkinek sem lett baja, de azóta félek az autóktól, és rettegek a gondolatától, hogy anyukám autóban utazik, ami sokszor megtörténik, mert mindenféle programra jár. Már-már mániákusan féltem, felhívogatom azzal, hogy be van-e kötve, meg megparancsolom neki, hogy hívjon fel, mikor elindul, meg mikor eléri az úticélt, és állandóan azt látom magam előtt, hogy valami borzalmas balesetbe kerül. Nem haragszik meg érte, inkább nevetni szokott rajta, de utólag mindig kínosan érzem magam, mintha még óvodás lennék, aki ennyire ragaszkodik az "anyucijához". Voltak már rosszabb esetek is, főleg akkor, amikor nem tudtam elérni telefonon; ilyenkor még a főnökét is felhívtam, ha tudtam, hogy közös programon voltak, vagy ha nem voltam otthon, akkor a szomszéd házaspárt (akár éjszaka is), mert rettegtem, hogy rosszul lett otthon, és nem segít neki senki.

Érzem rajta, hogy ez már kicsit kényelmetlen neki, mégsem tudok leállni. Mit tegyek? Annyira kínosan szoktam magam érezni, mikor kiderül, hogy semmi baja, és feleslegesen hívogattam mindenféle ismerőst! (Az pláne gáz volt, mikor a főnöknőjét hívtam, azért nagyon kiakadt, hogy azt fogják róla gondolni, nem kommunikál a lányával.) A hónap végén Lengyelországba megy a helyi futótársasággal, aminek a tagja, és kisbusszal mennek, én meg már előre rosszul vagyok, hogy mi lesz, mert messze van, meg veszélyesek az utak, meg ki tudja, hogy megbízható-e a sofőr, stb. Még azt is megkérdeztem vagy ötvenszer, hogy nem mehetnék-e én is, mert inkább együtt haljunk meg, ha már úgy van. Tisztára mintha én lennék a szülő, ráadásul anya egyáltalán nem aggódós, bátran elenged külföldre, meg bárhová, elég bizalmi a kapcsolatunk, csak én vagyok ilyen aggódós. Még 21 évesen is képes vagyok órákig zokogni, ha nem tudom elérni.

Szeretnék kitörni ebből a ragaszkodásból, de nem tudom, mit tehetnék. Gondolom, megoldódik majd ez idővel, de addig is megnyugtatna, ha írna valaki, aki hasonló cipőben jár, mint én.



2015. jún. 12. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Hasonló cipőben voltam, de már kinőttem, annyira ragaszkodtam hozzá, hogy elkezdtük a különköltözést, eleinte naponta sírtam meg szomorkodtam, most meg beszélünk 3-4 naponta azt jól van, mindig írtam, hogy vigyázz magadra, meg ne csinálj semmit, tehát mintha én lennék az anya, ő meg a lányom :D a szülők ilyenkor természetes, hogy mosolyognak hol azért mert vicces, hol azért mert kínos..

Régen 2 órával később jött haza, a telefonja levolt merülve, ott ültem és sírtam, hogy mivan, ha baja esett.

Próbálj meg 2-3 napra távol lenni tőle, aludj valakinél, csináld egyre többször és fel sem fog tűnni :)

2015. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Habár az a gond, hogy tulajdonképpen külön élek tőle, mert Pestre járok egyetemre, és kéthetente járok haza, tehát elvileg ennek a ragaszkodásnak meg kellett volna már szűnnie. Nem tudom, talán szerepet játszik az is benne, hogy az apukámmal való rossz kapcsolata miatt én vagyok az egyetlen (illetve még a nagymamám), akivel el tud beszélgetni, és ha nem hívnám, vagy nem aggódnék miatta, akkor úgy érezném, elhanyagolom; nem akarom, hogy magányos legyen. De azért örülök, hogy neked jobb lett, remélem, én is hamar kinövöm!
2015. jún. 12. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

Én nem ismerem apámat, senki mást nem fogadtam be (nagyszülők/keresztszülők/nagybácsik-nénik)

Nekem 2 év volt, míg elszoktam a hisztitől, ám a mai napig visszatér menstruáció alatt a hiszti és hisztizek anyámnak, hogy hiányzik meg költözzünk össze, tudja, hogy a havi beszél belőlem, aztán vigyorgunk egyet.

Nyugodj meg, van aki előbb, van aki később növi ki, ha férjed lesz, családod, gyermekeid, akkor kicsit háttérbe fog szorulni :)

2015. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg Anyukádat, hogy Ő hogyan csinálja?:)

hiszen Ő is szeret Téged, mégis bízik Benned meg az életben annyira, hogy nem telepszik Rád. Nem félti magát sem túlzottan, éli az életét.

A balesetet úgy is fel lehet fogni, hogy hála Istennek, mindenki túl élte, még itt a helyünk, éljünk egy szép, tartalmas életet.

Ha nem tudsz szabadulni a baleset (vagy esetleg más) okozta rettegésedtől, akkor kérj segítséget, beszélgess valakivel, lelkigondozóval, lelkésszel, család segítővel, mentálhigiénés segítővel stb.

Esetleg Apuddal is tölthetnél több időt, hogy tudd, nem csak Anyukádra számíthatsz.

Találd meg a saját életedet, saját céljaidat:) keress olyan önkéntes munkát, ahol ezt a benned élő sok-sok gondoskodást kimutathatod mások felé is. :)

2015. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm a megnyugtató, biztató válaszokat! Valóban az lenne a megoldás, ha magammal foglalkoznék inkább, már olyan szinten, hogy keresek valami hobbit vagy életcélt, és abba fektetem az energiát. Hiszen a véletleneket úgysem tudom megakadályozni, akkor miért aggódnék miattuk.
2015. jún. 12. 23:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!