Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok, ha...

Szülők, mit szólnátok, ha ezzel állna elő a lányotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

18 éves lány vagyok, szüleim legidősebb gyermeke, van még egy öcsém.

9 hónapja van egy kapcsolatom egy rendes, 19 éves sráccal, akit mindkét szülőm ismer, és kedvel. Apa mondjuk mindig is jobban partner volt mindenben, anya már kevésbé. Szóval a kérdésben inkább anyám reakciójától félek, esetleg ha valakinek van segítő szándékú ötlete, szívesen venném.


A kérdés pedig az lenne, hogy nyárra találtam a szomszédos faluban (20km-re) munkát, bő 1-1,5 hónapra. Abban a faluban él a barátom nagymamája, aki készséggel felajánlotta, hogy lakjunk nála a munka idejére, ingyen. Ez nagyon nagy segítség lenne, egyrészt mert 12 órás a meló, és nincs nagy kedvem előtte - utána (nyilván így hajnalban és éjszaka ) buszozgatni; másrészt minimálbéren leszek, és annak egy jelentős hányada elmenne az utazásra.

És szeretném itthon azt elérni, hogy jó szívvel engedjenek el, bár az idő előrehaladtával egyre kevésbé vannak rám hatással anyám hisztijei. Csak mégis jobb a békesség.

Meg amúgy is, szeptembertől legkésőbb úgyis el kell költözzek másik városba sokkal messzebbre egyetemre; és nem lenne hátrány az sem, ha ez alatt az idő alatt látnám, milyen együtt élni a barátommal, a rigolyáival, szokásaival, és ha valami nem oké, inkább most dolgozzunk rajta, mint egyetem mellett.


Szóval szülők, de leginkább olyan szülők akik nagyon nem akarják, hogy a gyerekük leváljon; mit szólnátok? Hogy reagálnátok? Esetleg : hogy lehetne veletek kompromisszumra jutni?



2015. máj. 23. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
szerintem orulnenek hogy dolgozni mesz. de annak nem orulnenek hogy protekcios lakhelyed lesz.
2015. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez a protekció dolog elgondolkodtató, csak az a baj- persze ezt én felejtettem el leírni, hogy a munkát eleve csak úgy kaphattuk meg, hogy a barátom nagyija közbenjárt értünk. Annak meg valahogy örültek.
2015. máj. 23. 13:56
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez egy teljesen logikus, átgondolt, teljesíthető kérés a részedről. Hogy megkönnyítsd a szüleidnek az elválást (valószínűleg akkor is nehéz lesz nekik, ha nem vallják be - talán maguknak sem), hétvégente járj haza!

A barátod nagyijánál meg segítsd be, amit tudsz (tudom, ennyi munka mellett nem lesz könnyű, de próbáld így "meghálálni", hogy ott lakhatsz. A szüleidnek meg mondd el jó előre, ne az utolsó pillanatban szólj, legyen idejük szokni a gondolatot!

(Én anno sok mindent úgy "vezettem fel" otthon, hogy elkezdtem mintegy "hangosan gondolkozni", "mi lenne, ha". És ez nem csak "színjáték" volt, valóban, már a 100%-os döntés előtt elkezdtem beszélni róla, megbeszéltem velük, és a terveim végső megvalósításának formájába belevettem a szüleim kérését / véleményét / tanácsát is. Így, hogy őket is "bevontam" a döntésbe, ha nem is abba, hogy igen vagy nem, de abba igen, hogy hogyan, sokkal könnyebben viselték a "csapásokat":))

2015. máj. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Az írásod alapján érett, felelősségteljes lány vagy, ha az én lányom lennél, akkor nyugodt szívvel elengednélek :)

Igaz persze nem lennék teljesen nyugodt, félnék attól, hogy összetörik a szívedet, csalódsz, de attól különben is félnék.

2015. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Mondd ewl így, ahog yleírtad. 18 éves vagy, nem kell erre már igazáűból engedélyt kérned, ősszel meg ha úgyis költözöl messzebb suli miatt, legalább kipróbáljátok már előbb az együttélést a barátoddal.
2015. máj. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Hát nekem nem lenne pofám egy idős asszonynál hetekig ott lakni ingyen. Meg 12 óra munka után, ha hazaestek, akkor gondolom elvárjátok tőle hogy vacsorával várjon, utána mosogasson, reggel rohantok dolgozni, ezért sem a kádat, sem a vécét nem sikálnátok ki magatok után.. A barátodnak a rokona, az oké, de pár hónap járogatás után ilyen szívességet elfogadni, én túlzásnak érezném. Valószínűleg csak udvariasságból ajánlotta fel neked is.
2015. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
amúgy ha nem a buszbérletre megy el a pénz akkor arra hogy beszállj a rezsibe míg ott laksz.
2015. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

felnőtt ember vagy és munkáról pénzről van szó pár hónap csak (nemhogy örülnének, hogy nem kell albérletet keresned és fizetned)

18 éves vagy felnőtt ember pár év múlva úgyis elköltözöl otthonról

Ezeket az érveket értsék meg, nem vagy már gyerek

2015. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az élet rendje az, hogy a gyerekek "leválnak" a szülőktől. Új lakóhelyük lesz, új környezetben fognak élni, új embereket ismernek meg, összeköltöznek a partnerükkel, férjhez mennek, megnősülnek, stb.

Ha már nagykorú az ember, akkor minden kérdésben dönthet, ami a saját életét érinti. Már nem kell a beleegyezését kérni a szülőnek. A problémát szerintem az jelenti, hogy nincsen semmi (időbeli) átmenet a gyerekkor és a felnőttkor között. Az ember "hirtelen" 18 éves lesz, és a szülőnek úgy tűnik, hogy szinte még tegnap volt, amikor Évike vagy Lacika karon ülő baba volt. Azt hiszem, az anyukádban az is "benne van", hogy tudja, szeptembertől kevesebbet fog látni, és ha mész is haza, valószínűleg több órát tanulással töltesz el, meg a barátoddal. Akkor legalább nyáron otthon lennél! Szerintem nagyon szép, hogy nyáron munkát vállalsz. Le a kalappal! Ha az én lányom lennél, én örülnék neki. Nem írtad, pontosan, miért nem akarja az anyukád, hogy ott lakjál, ahol majd dolgozol. Ha félt az anyukád, akkor talán nem bízik meg eléggé benned. Önző, ha ki akarna magának sajátítani. Ha (csak) hisztizik, és semmilyen okot nem nevez meg, akkor nagyon nehezen viselheti a "leválásodat". Nem könnyű érzelmileg, az biztos. Vannak olyan szülők, akik ignorálják azt a tényt, hogy felnőtt a gyerek. Szívesen hozzák meg a gyerekeik döntéseit és megsértődnek, hisztiznek, ha a gyerek ki meri jelenteni, hogy mit akar csinálni. Ha a szülő(k) írja elő a felnőtt gyereknek, hogy mit és hogyan csináljon, azzal nem tesz(nek) szívességet a felnőtt gyereknek. Minél több dologban döntesz egyedűl, annál több tapasztalatot gyűjtesz, és felelősséget vállalsz az életedért. Az önbizalmad is nő, ha idővel látod, hogy jól döntöttél. És ha rossz döntést hoztál, azt is fogod látni, de a kudarc új lendületet fog adni az életedben, egy új sanszot kínál majd. Ha a barátod nagyijával az együttélés másképp alakulna, mint ahogy azt te képzelted, akkor azon menet közben változtatni fogsz. A tanácsom az, hogy legyen egy "B"-terved arra az esetre, ha ez így alakulna.

2015. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Az szép és jó, hogy közelebb lenne a munkához, kevesebbet kellene ingáznod, na de hogy másfél hónapig egy neked teljesen idegen embernek a vendégszeretetével visszaélj?

És még csak eszedbe se jut, hogy ezt ingyen nem illik?


Lehet, hogy tényleg szívesen lát a "nagyi" az unokájával egyetemben, de akkor is túl nagy szívesség.


Arról nem is beszélve, hogy nem éppen a legideálisabb az első összeköltözéshez az, ha azt a barátod rokonánál teszitek. Ez egyszerűen nem egyenlő felállást eredményez. Neked kell sokkal jobban alkalmazkodni, míg ő "otthoni terepen" lesz.


Ha ezekkel mind tisztában vagy, és van is rá megoldásod, akkor hajrá!

2015. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!