Mit kezdjek anyáékkal?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, munkát keresek.


Valamelyiknap beszéltem egy közvetítővel. Mondtam neki, hogy elsősorban a 20 kmes körzetbe keresek munkát de ha egy x helyre (egy 60 km re lévő település ami megyeszékhely) kell költöznöm az se probléma számomra.

Anya ezt meghallotta és azóta azzal szekál, hogy "jajj nem bírod majd eltartani magad elmegy minden albérletre"


Én már meg mondtam neki, hogy több ismerősöm dolgozott ott úgy, hogy a környéken nőtt fel és ugyanilyen végzettsége van mint nekem és nem volt problémájuk.

Hiába magyaráztam nekik semmi.

Bár most inkább nem hozom fel mert most hagyják ezt a témát. De kicsit azt érzem náluk, hogy az a bajuk, hogy tesóm elköltözött már és, hogy nem akarják, hogy felnőljünk és kicsit emiatt visszaakarnak tartani. Pedig látja, hogy már az itthon létből kicsit nagyon elegem van a környéken meg nem vesznek fel sehova se.


2015. máj. 23. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Féltenek, aggódnak, és ez a szülőnek alanyi jogon jár.

Menj nyugodtan, majd rájönnek, megállod a helyed, nem fogsz éhen halni sem, sőt önállóbb leszel, ami jó dolog egy otthonról elkerült "gyereknek", hiszen be kell osztani a pénzt, nincs olyan, hogy fizu elfogyott, de nyugodtan benyúlhatsz a hűtőbe.

Szülő attól is fél, hogy Te is kirepülsz, kettesben marad a férjével, és egy kicsit olyan, mintha elvesztené az életcélját. Újra ki kell alakítaniuk a párkapcsolatukat, ami lássuk be, nem is olyan könnyű.

Gyerekeim költözése után még legalább egy évig olyan mennyiséget főztem, mint amikor itthon laktak.

Nyugtasd meg őket, jól neveltek, nem vagy Hamupipő, megállsz a lábadon. De azért nekik sem könnyű.

Az elengedés mindig nehéz.

2015. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!