Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek az anyámmal?

Mihez kezdjek az anyámmal?

Figyelt kérdés

Nagyon fura személyiség ez tény. Viszont az amit évek óta művel már-már a pszihés betegség határait súrolja.

Nap mint nap olyan hasznavehetetlen tárgyakat vásárol mint a könyvre szerelhető kislámpa (életemben nem láttam könyvet a kezében) különböző turmixgépek (van egy halom amit még csak fel sem bontott) ruha ruha és ruha minden mennyiségben, cipők és még sorolhatnám... Nem férünk az egyszoba-konyha lakásban. Alig lehet ki-be közlekedni.


Én nem tudom mi ez nála de már nem bírom...Szinte minden nap vesz valami baromságot amit soha nem fog használni.

Persze erre elmegy a pénz és olyankor az van hogy "úristen már megint füzet kell az előbb vettem neked" hát erre mit tudjak mondani...


Nem veszi észre hogy hiába olcsó a ruha/tárgy amit vesz, mert sok lúd disznót győz és a végén nem marad semmi pénze.


Mit csináljak vele? Normális ez? Én meg fogok fulladni ebben a lakásban, így is csak oldalazva tudunk közlekedni.


15/L



2015. ápr. 22. 19:17
 1/7 qqqxxx válasza:

Sztem ez vadarlasi kenyszer, van aki -foleg szamara nem igazan hasznos/szukseges- targyak kontroll nelkuli vadarlasaval kompenzal psziches nyomast.

Sajnos azt gondolom, h szakemberre lehet szuksege, ezt tudatositani benne viszont nem konnyu feladat lesz :/

Ha van ra lehetoseg, kerd egy megbizhato rokon/ismeros segitseget, mert hosszu tavon ettol o maga, es a kornyezete is tonkre fog menni.

2015. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qqqxxx válasza:
jav. vasarlasi kenyszer
2015. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék nagy butaságot mondani,de ahogy olvastam amiket írtál nekem rögtön a gyűjtögetés mint betegség ugrott be.

Próbáltál már beszélni vele erről? Talán jó lenne ha leültetnéd,és elmondanád neki amit ide leírtál,hogy nagyrészt hasznavehetetlen dolgokat vásárol,és hiába olcsó valami ha minden nap vesz valamit akkor az anyagilag igenis megterhelő,és nem utolsó sorban egy kis lakásban éltek,de lassan már ezek a haszontalan tárgyak kiszorítanak titeket a lakásból. Azt gondolom,hogy ezzel a sok vásárlással kompenzálni akar valamit ami hiányzik az életéből,de mivel nem ismerem a körülményeiteket,családi életeteket így nem tudom mi lehet az amit ezekkel a tárgyakkal pótolni akar. Esetleg javasolhatnád neki,hogy keressen fel egy szakembert. Persze ezt mind finoman,nehogy sértődés legyen a vége.

2015. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vásárlási kényszer. Megtetszik neki valami, nem is tudja miért, talán mert szép a színe, vagy hasznos holmi ugyan, és még el is hiszi, hogy majd fogja valamire használni, aztán kiderül, hogy 2-3 nap múlva mégsem tetszik a színe, vagy mégsem fogja használni semmire. Szerintem ülje le anyukáddal beszélni, hogy ha nem használja ezeket a holmikat, akkor adjátok el hírdetés útján, vagy a bolhapiacon, vagy ajándékozza el.
2015. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Régen járt pszihiáterhez de más betegség miatt. Szedett is gyógyszert de nem sokáig. Nagyon ingatag személyiség. Ha leülnék vele beszélni vagy elhülyéskedné vagy visszavonhatatlanul megharagudna...Aggódom érte de nem tudom hogy mégis hogy kezdjek hozzá ehhez a beszélgetéshez
2015. ápr. 22. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagymamád? Vagy más rokon tud segíteni neked ebben?
2015. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyim már minden reményét elvesztette és régi (meg új) sérelmek miatt nem tökély a kapcsolatuk. Ő is azon a véleményen van hogy anyám gyűjtögető de nem tesz semmit ő sem hogy ráébressze :/
2015. ápr. 22. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!