Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hisz bennem? 13/L

Miért nem hisz bennem? 13/L

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anyával nagyon jóban vagyunk, de amikor közöltem vele az átlagomat, kinevetett, és a képembe vágta, hogy sohasem fog valóra válni az álmom. Nem vesznek fel az iskolába, amit már két éve kinéztem magamnak, sőt, ha így folytatom max. eladónő lehetek. Teljesen összetörte az önbecsülésemet, és elvette az életkedvemet.

Mi értelme volt ennek? Nem érti, hogy nekem ez az életem értelme, és teljes erőmből hajtok, hogy valóra váljon az álmom? Ez normális egyáltalán?



2015. máj. 14. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
No és mennyi az átlagod és mennyi kell?
2015. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
a közlés módja nem szülőhöz méltó, de ha tényleg 3-okat gyűjtesz pl. be akkor ne is várj sokat, ha viszont 5-eid vannak akkor anyukád csak szimplán nem százas valahol
2015. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az átlagom 4-es, az iskolához pedig 4-4,5-ös átlagra van szükség.
2015. máj. 14. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt hiszed, hogy mindent megteszel, de úgy néz ki, hogy ez kevés. Ahogy írod, ahhoz a sulihoz valóban több kell. Szerintem ha te is azt láttad év közben, hogy hát itt-ott van egy hármas vagy nem tudod százasra a matekot pl, akkor anyukád lehet, hogy értékelte volna, ha szólsz neki, hogy segítsen felkészülni, gyakoroljatok, fogadjon fel tanárt korrepetálni stb.
2015. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát a négyes átlag nagyon necces, ha valóban be akarsz kerülni abba a suliba. Ennek ellenére én inkább motiváltalak volna, minthogy lehúzzalak a mélybe.


Azért azon gondolkodj el, hogy ha teljes erődből hajtasz és csak négyes az átlagod, akkor hogyan fogod bírni az általad kinézett sulit.

2015. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom csak ösztönözni akart olyan sereg-módjára. A 4-es átlag nem rossz, de nem is kimagasló.


Ha ennyire bánt akkor szedd össze magadat és bizonyítsd be, hogy tévedett...

2015. máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

nemtudom mikor esik már le az embereknek, hogy továbbtanulásnál senkit nem érdekel az átlagod.

ha jól tudom akkor 50pont szóbeli, 50pont magyar és 50pont matek írásbeli. emelett 50pont a jegyek..

szóval ha mindenből négyes lennél akkor vesztenél 10 pontot kb.. ami miatt még simán felvesznek.

nem vagyok otthon a középiskolai felvételiben teljesen, de nem számít olyan nagy súllyal..

és különben is az átlag relatív dolog.. felhúzza a tesi meg a magatartás stb.. inkább a főtárgyak a lényegesek és hogy jól sikerüljön a központid.

(feltételezem hogy ebbe a jó suliba kell, és szóbeli is)



ha ez vigasztal bennem se hittek a szüleim, hogy fel fognak venni. aztán olyan jól sikerült, hogy bőven benne voltam az osztályban...

majd anyukád is rájön. tanulj, készülgess, ne hagyd hogy letörje az önbizalmad.

2015. máj. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es: Ebben az iskolában nincs felvételi, az általános iskolás jegyek alapján döntik el, hogy felvesznek-e vagy sem + alkalmassági
2015. máj. 14. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:

A szülők ezt többnyire ilyen szarkazmus-ösztönzésnek szokták szánni :)


Engem is állandóan piszkál anya vagy apa, ha elmondom a jegyeimet (én is 4-es körül állok), hogy nem lesz így jó, nem fogok még kukásnak se kelleni stb. De igazából látom rajtuk hogy ezek a jegyek is tetszenek nekik, meg ismerősök előtt jó tanulónak mondanak :).


Tehát egyáltalán nem biztos hogy anyukád tényleg sértésnek szánta. Lehet hogy amolyan régi fajta (ahogy az egyik válaszoló írta "sereg")módi bíztatás :)

2015. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!