Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nevelik bele egyes...

Miért nevelik bele egyes szülők a gyerekekbe, hogy a szex rossz?

Figyelt kérdés

Anyukám is ilyen volt, bár szerencsére nem éreztem hátrányát később.

Otthon végig tabutémának minősült minden, ami ezzel kapcsolatos, és még 17 éves koromban is azt mondta, az rossz, mert a nőnek fáj. Vagy ha köztudott volt egy korombeli lányról, hogy falja a fiúkat, anyu megjegyezte, hogy látszik az arcán. Én persze akárhonnan néztem, nem láttam. Szerinte aki elkezdi 15-16 évesen, annak kiélt arca lesz, és ilyen marad végig. Hamarabb fog öregedni.

Meg azzal ijesztgetett, hogy szüzesség elvesztés után hirtelen hízni szoktak a nők, szóval ha nem akarok meghízni...

Végül 19 évesen vesztettem el, nem azért mert féltem anyu intelmeitől, hanem mert így alakult. Nincsenek problémáim ilyen téren már a kezdetektől, de el tudom képzelni, hogy ez másoknak traumát okozhat.


Miért riogatják a szülők a gyerekeket, ahelyett, hogy átbeszélnék velük a védekezés fogalmát?


(21 vagyok, szóval nem volt ez olyan régen)


2015. ápr. 23. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Anyukadnak nagy valoszinuseggel boldogtalan elete volt/van, neki valoszinuleg tenyleg faj.
2015. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szokás.. Anyukádnak pedig nagyon rossz tapasztalatai lehetnek ezzel kapcsolatban. Nem a szex rossz, hanem az ő eddigi partnerei lehettek nagyon rosszak, ha ilyeneket mond
2015. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

1. v mert nekik rossz élmény társult hozzá. (Bocs de ez eseben meg van apádtól a véleményem...)

2. v M szerették volna ilyeszgetésekkel megóvni a szüzességed, és egyúttal az esetleges nem várt gyerektől, és az általa növekvő hastól

3 esetleg anyukád pont, h nem visszafogott volt, hanem falta a fiúkat, a település a szájára vette, és félt, h te is olyan leszel, ha rákapsz a jóra.

2015. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
99%
Azért,mert ő is így nőtt fel,az anyja ilyeneket mondhatott még.
2015. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de a mai napig rossz érzés tölt el közben és utána is néha és teljesen bűntudatom van...milyen jó is a keresztény nevelés. Hál Istennek tudom leplezni a férjem előtt és mindent meg is kap, de sikerült elérniük , hogy teljesen hidegen hagyjon.
2015. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nálunk nem így volt. Normálisan meg tudtunk beszélni bármit és nem riogattak.


Szerintem

- Anyukádnak is ezeket mondta az anyukája

- Anyukád nagyon merev, szerinte az a rendes lány, akinek nem a szex jár a fejében, ez is gondolom a neveltetéséből adódhat

- Anyukádnak valóban rossz a szex, fáj neki, nem élvezi, apukád nem figyelt oda rá, hogy neki is jó legyen. Lehet, hogy nem is volt neki más férfi csak apukád, és ebben pont nem illenek össze, ezért anyukád nem is tudja, hogy milyen a jó szex.

- Anyukád egy megkeseredett öregedő nő, aki másokon vezeti le a frusztrációját.

2015. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös! Ideje, hogy ezen változtass! Pozitív irányban!
2015. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Prűd.

Nekem ellenkező sztorim van.

Egyszer kedves anyukám, olyat mondott, hogy lementem hídba.

A sztori lényege, hogy elég frappánsan utasítottam vissza a férjemet.

Erre anyum reakciója az volt, hogy egy pasival mindig szexelni kell, amikor kívánja, mert különben impotens lesz...

(félreértés ne essék ,nem tárgyalom ki ezt anyummal, csak elég viccesen alakult az eset)

2015. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem a nagyim próbálta ezt bemagyarázni (asszonyi kötelesség, az asszonyi élet nem jó/gusztustalan)! :) valszeg féltésből mert azért 1x-2x elejtett mondatokból kiderült hogy bizony jó volt neki a nagyapámmal. :D

Mondjuk egy dologban igaza van! A kiéltség az sokszor látszik egy nőn. Most lehet le leszek hurrogva de pl ott van jaj.... hogy is írjam le hogy ne kerüljek kereszttűzbe... na jó VV Fanni. én úgy hogy nem tudtam róla semmit 30-nak néztem. majdnem dobtam egy hátast mikor megtudtam hogy 21!

2015. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok ezek szerint nem tabutéma volt! Hiszen lám volt szó róla, csak teljesen negatív formában, hogy az valami borzasztó elkerülendő, de akkor is, ezek szerint anyád simán megemlítette előtted a témát.

Hát valami nincs rendben nála az egyszer szent, ha ilyeneket mondott. Vagy ennyire féltett, hogy korán kezded és ezért beszélt baromságokat, vagy neki vannak nagy gondjai az ágyikóban...


Tabu az a mi családunkban volt... Nagyszüleim hamar meghaltak, apám nem velünk élt, szóval csak anyám jöhetett volna szóba, hogy felvilágosítson úgymond.

De soha nem tette. Soha nem beszélt róla. Semmit. Nemhogy a szexről nem, de még az ilyen női dolgokról, mint a menstruáció, arról sem. Képzelheted, hogy mi kínt éltem át. Mivel sosem beszélt ezekről én sem mertem kezdeményezni... Ez így is maradt... De már nem érdekel, letojom. Ha nekem gyerekem lesz, akkor majd odafigyelek rá, hogy mindig meglegyen az a biztonságos bizalom, hogy beszéljünk bármiről...

2015. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!