Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire megbocsájtható bűn?

Mennyire megbocsájtható bűn?

Figyelt kérdés
Unokaöcsém, huszonéves. Mondvacsinált okokkal szokott kicsalni pénzt a szüleitől, 10-20 ezer ft-okat. Majd rá 1-2 hétre a 2.5-3x-osát adja vissza nekik cserébe. Ha a szülők helyében lennétek, és rájönnétek, hogy valójában nem is kellett arra a pénz, amiért kérte, csak kicsalta tőletek szándékosan, de van hogy akár a tripláját adja vissza 1-2 hét múlva a kicsalt/kikönyörgött pénznek, mit szólnátok (ha rájönnétek), mennyire tudnátok megbocsájtani ?

2015. márc. 15. 11:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Na jó, de miért csinálja? Azért az fontos, hogy azért, mert mondjuk illegális üzletei vannak, vagy a szülei nem fogadnak el tőle pénzt, és így ad nekik? Ha meg a szülei adnak neki, akkor az nem "kicsalás".
2015. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
Egyáltalán nem tolerálnám. Ez nem a pénzről szól, hanem az őszinteségről. Az ember ne hazudjon a szüleinek és ne verje át őket! Ha elég fontosnak érzi azt, amire kell a pénz, álljon ki magért, és vállalja, hogy esetleg konfliktusba kerül a szüleivel miatta - de főleg, ha úgyis visszaadja, miért ne kérhetne kölcsön nyíltan a szüleitől?
2015. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Állítása szerint nincsenek illegális üzletei. Erre-arra kell neki, vásárolni, bulizni. Közben azt mondja, hogy kell fontosabb dolgokra. Tehát hazudik, nem arra költi a pénzt, amire kéri, tehát alapból kérnie sem kéne. Tudja nagyon jól, hogy hazudik, ezt próbálja azzal kompenzálni, hogy a 3x-osát adja vissza, hogy saját magát ne érezze sz**ul amiért gyakorlatilag becsapja a szüleit.
2015. márc. 15. 11:26
 4/24 anonim ***** válasza:
valami illegalis bizniszben utazik a gyerek...ez lenne az elso gondolatom... kabszer, szerencsejatek, vagy kolcson adja kamatra stb.
2015. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
hat nagyon egyszeru, kerdezd meg honnan van ennyi penze...mit barkobazol?
2015. márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nem az a lényeg hogy honnan van annyi pénze, hanem szülői szemszögből érdekel a dolog
2015. márc. 15. 11:31
 7/24 anonim ***** válasza:
Hmm okos lehetsz, tehat teged csak az erdekel, hogy feleslegesen ker penzt es hazudik.. Az mar egyáltalán nem erdekelne, ha mondjuk kabitoszert arulna?
2015. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
jajj... én tudom mit csinál és honnan van a pénze, szóval ez engem "nem érdekel" most!!! érted?
2015. márc. 15. 11:36
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szülői szempontból engem az aggasztana a legjobban, hogy a gyerek honnan HÁROMSZOROZZA meg a pénzét 1-2 hét alatt...
2015. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy te tudod, mit csinál a gyerek, de sem a válaszolók, sem a szülők nem tudják. Szóval elsődlegesen szerintem ők is azon aggódnának, mire kell a pénz, amiből néhány hét alatt úgy összeszedi magát a fiú, hogy nem csak magának jut, hanem a szülőknek is háromszoros összeget tud visszaadni. Zavarna a hazugság, mert akkor is adnék, ha bulizni kérné, és elmondaná, miből fizeti vissza. Így viszont mégis mire gondoljon az ember?
2015. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!