Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális? Már...

Szerintetek ez normális? Már gyűlölök itthon lenni.

Figyelt kérdés

Ma volt egy "családi megbeszélés" aminek igazából soha nem volt semmi értelme, mert évente egyszer minden hibát az arcunka b_sznak anya, és a nevelőapám. Aztán annál a résznél, amikor egymás segítéséről volt szó, és a nevelőapám azt mondta, hogy ha azt mondanám, hogy babát várok a páromtól, azt is meg tudnánk oldani, segítenének benne. Erre anyám közölte (szó szerint!), hogy "ha kiderülne, hoznám a baltát, levágnám a p_csét."


21 éves vagyok! Nyáron terveztük, hogy összeköltözünk, és mivel már jegyesek vagyunk, az esküvőnket is szép lassan fejben tervezgettük. Ilyenkor szerintem már szerintem egyáltalán .. áhhh egyszerűen lefagytam ennél a mondatnál. Jelenleg sem ő tart el ( a rezsit azt ő fizetni, illetve nem ő, mert ő soha egy napot sem hajlandó dolgozni, így a nevelőapám pénzéből fizeti), mindent én veszek magamnak. Akkor nem értem mi köze van ahhoz, hogy lesz e gyerekem a közeljövőben vagy sem? Mellesleg azt is hozzáteszem, hogy összeköltözés után akár már ez év végére szeretnénk egy pozitív tesztet a párommal, és egy értelmes saját családot.

Az anyám nem hajlandó semmiről beszélni, flegmázik folyamatosan, egy senkinek néz, mégis elvárja hogy kiszolgáljam, minden apró sz_rságjáért ugorjak, de nem lehet saját családom?


Már azon gondolkodom, ha sikerül a tervünk, és év végére várandós leszek, anyámnak akkor sem fogok szólni. Az sem érdekel ha háttérből valakitől megtudja, de én nem fogom elmondani neki, és ha ezt amit ma mondott, elmondom a páromnak is, ő is helyeselni fog, mert amúgy sem bírják egymást, anyám "mindenértrinyálós és akadékoskodó" jelleme miatt.

Kegyetlenül felidegesített.

Külföldön dolgozik a barátom, de amikor hazajön pár napra, akkor sem fogom többet megkérni egyetlen napért sem, hogy jöjjön át egy kicsit hozzánk.

Szerintetek jogos a felháborodásom? Miért kell ezt csinálnia? Ő egy évvel volt idősebb, mint most én, amikor ő szült, csak fele annyi képzettsége nem volt, mint most nekem...


2015. márc. 1. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Anyád nem nérmális.

Miért laksz még otthon? Van saját fizetésed? Miért nem mész esetleg te is külföldre a pároddal dolgozni?

2015. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még be kell fejeznem a jogsit, ami csak nyárra lesz meg, ha sikerül siettetnem az autós oktatót akkor is. Munkám még nincs, mert iskolába is járok, amit májusban végzek el, de hálisten az már mindjárt ittvan.. Máshová nincs mennem itthon, ha viszont végzek mindennel akkor rögtön megyek ki külföldre dolgozni, és ott is fogunk élni, minél messzebbre erről a helyről. Az egyetlen ember aki hiányozni fog az a kishúgom, aki legszívesebben velem jönne, mert ő sem bírja már elviselni azt ami itthon van...
2015. márc. 1. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit zavaros, amit leírsz. Iskolába jársz, munkád még nincs. A nevelőapád fizeti a lakás rezsijét, ahol te laksz. A többit ki állja? A jogsid ki fizeti? Rendben, hogy fel vagy háborodva, de akkor költözz külön és ne fogadj el semmiféle segítséget.

Talán először az alapokat kellene leraknotok, mint pl. a munka, megélhetés, fejetek fölé fedél és utána a gyerek.

2015. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Uristen te total hibbant vagy. Szuleidnek adok igazat, fingod sincs az eletrol, jobb ha nem tervezel gyereket egy olyannal akit 1 evben egyszer latsz.
2015. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Több kérdést nem érintettél: Ki tart el? Hol éltek? Mit csinálsz, tanulsz vagy dolgozol? Hová akarsz majd költözni? Mire fogsz szülni? Gyesre? Van már ledogozva pár éved? ...stb...
2015. márc. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3-as: kéthetente a sulim miatt gyakorlaton dolgozok is igazából egy étteremben egy hetet, amiért minimális pénzt is fizetnek, abból fedezem a havi kajámat, a ruháimra spórolok, a többi dolgot meg a párom veszi meg nekem amikor hazajön, vagy ad rá pénzt.

A barátomnak fix nagyon jól fizető munkahelye van, az albérletet most kezdtük intézni kintre, és valószinüleg a végzettségemmel rengeteg hely lesz ahová tudok majd menni dolgozni.


4-es: fogalmam sincs, hogy ezt hogy raktad össze, de a párommal kéthetente 5 napot találkozok egy éve kb, előtte pedig 3 évig minden nap találkoztunk. Arról pedig vitatkozhatnánk, hogy kinek van több fogalma az életről...


5-ös: Az eltartás igy nem tudom mit takar. A lakást 100%-ban a a nevelőapám fizeti, de minden mást én oldok meg (étel, ruha, gyógyszerek..)

Jelenleg külön élünk még a párommal ha ez a kérdés, mert ő kint van, itthon meg a szüleinél, és én is az szüleimmel lakok.

Iskolába is járok, és dolgozok is, ha nem mennék külföldre, akkor simán felvennének vizsgák után arra a helyre ahol most vagyok, de én külföldre szeretnék menni dolgozni is, és élni is a barátomhoz.

Éveim nincsenek ledolgozva, de kint épp eleget fogok ahhoz dolgozni, hogy akadálymentesen be tudjunk vállalni egy babát is.

2015. márc. 1. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Az elején azt írod, hogy év végén már terhes szeretnél lenni! Most meg azt, hogy elég időd fogsz ledolgozni a gyerekvállaláshoz. Még egy napot sem dolgoztál kint. Most akkor hogy is van ez? Nekem nagyon naivnak tűnsz. Mi az a szuper végzettség, amivel tutira felvesznek kint dolgozni egy kezdőt?
2015. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát szerintem ezzel a maga módján anyád annyit szeretett volna közölni, hogy szeretné, ha jobb életed lenne, mint neki volt. Mert belátta már, hogy elrontotta, hogy 20 évesen bevállalt végzettség és stabil kapcsolat nélkül (apád hol van?) egy gyereket. Te tudod,'hogy meg akarod-e mindezt ismételni. Valószínűleg látja, hogy éretlenek vagytok még, kevés a pénzetek,'ki tudja mennyire ismeritek egymást, laktatok egyáltalán együtt? Stb. Szerintem az alatt egy egyszerű mondat alatt körülbelül ilyen okok húzódtak meg.
2015. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Te komolyan azt gondolod, hogy anyukád egy elmebeteg pszichopata, aki baltával megcsonkítaná a barátodat? Te ezt komolyan elhiszed?


Nem éltek még együtt, nincs munkád, nincs lakásotok, nincs még stabil hátteretek, ezért anyukád viccesen utalt arra, hogy még nem kellene gyereket vállalnotok, mert nem vagytok rá felkészülve. Ennyi. De amíg az ő házukban élsz, addig ne hepciáskodj, meg ne akarj saját családot. Költözzetek el, keress munkát, legyen saját pénzetek, aztán csinálhattok, amit akartok. Komolyan nem értem, miért a gyakorikérdéseken kell hisztériázni.

2015. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!