Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ami itthon megy?

Normális ami itthon megy?

Figyelt kérdés

SZüleim szerintem nem teljesen normálisak. Anya pár éve teljesen meg van őrülve, és egész nap kiabál. Mindenbe beleköt, bunkózik, gyúnyosan kiröhög, és nem foglalkozik velem. Általában egész nap telefonról filmet néz max hangerővel amit az egész házban hallani ahogy bőgnek a filmben, de úgy kb. napi 3-4 filmet megnéz ami szerintem már nagyon egészségtelen. Akármit kérek vagy kérdezek tőle vagy nem is figyel rá vagy az a válasza hogy: evés közben nem szeretek beszélni, hagyjál most békén, oldd meg magad, kit érdekel? meg ilyenek. Nagyon ellenséges, és nekem már nagyon fáj a hasam mikor megint elkezdi a napi műsorát. SZinte minden álmomban az van hogy ordít velem, vagy rémálmaim vannak és szorongok. Volt olyan pár hete, hogy vizsga miatt nem mentem iskolába 3 napig mert itthon maradtam tanulni (amibe ő beleegyezett) reggel 8tól tanultam aznap délután 5ig kb annyi szünettel hogy wcre mentem meg max valamit gyorsan csináltam enni tehát max 1 óra szünettel. Utána átjött barátom, ittvolt 9ig jó is volt kicsit kikapcsolni, utána mikor elment nem akartam aludni mert még nem voltam fáradt úgy döntöttem hogy szobámban edzek 1 órát elliptikus tréneren az jól kikapcsolja az agyam, meg hát amúgy is fogyózok nem fog megártani.. meg én szeretek este edzeni, jobban alszok tőle. Úgy 10 körül bejön a szobámban és ezt mondja: " HÁT TE NEM VAGY NORMÁLIS. TE TELJESEN MEGŐRÜLTÉL." majd kimegy, fél perc múlva jön vissza. " TE NEM VAGY MAGADNÁL, TE MEGŐRÜLTÉL." mondom mibajodvan???? mégis mit csináltam megint???? és akkor mondja hogy átbasztam mert arról volt szó hogy tanulok ehelyett megint hülyének nézem, mondta hogy a facebookomat azonnal töröljem le( amikor nem is használom sokat) mondom neki hogy nem, mert a barátaimmal ott szoktam beszélgetni, amúgy meg nem is érdekelne az egész. Teljesen felment benne a pumpa, fogja, kikapcsolja a monitorom. Én kiröhögtem mert tényleg vicces szitu volt. Láttam hogy elkezd remegni a keze, elvesz egy kést a szobámból (tányért bennthagytam abban volt ) és elkezdi vágni az internet zsinórját, de nem jön neki össze, még idegesebb lesz, fogja az 1 literes vizes üvegem és elkezd vele leönteni, és az egész falamat leöntötte, csurom víz lett minden!!! majd belök a sarokba, elkezdi ütni a fejemet és elkezd rúgdosni hogy nem vagyok normális. Én annyit csináltam vele, hogy ellöktem, mert már nem bírtam tovább nagyon fájt. Majd tovább ordítoztak már apával mert mondta hogy fogja be a száját. apa azt mondta neki hogy: "fogd be a pofádat vagy lebaszok egyet" és anya abbahagyta, ezen nem is akadt ki hogy hogyan beszél vele. Én teljesen vizesen fél órát kinnt voltam a mínusz 5 fokban nem volt kedvem a hisztijét tovább hallgatni. Én akkor elhatároztam hogy elmegyek mamámhoz, de aztán maradtam itthon, persze másnap is én voltam a szemét és nekem kellett volna bocsánatot kérni, amit persze kihagytam, nem éreztem magam bűnösnek ugyanis mindent megtanultam, ez már az utolsó nap volt. Utána pár nappal vettem észre hogy a derekam tiszta lila és sebes is, a gerincemmel estem neki az ágy sarkának. Mindig vannak ilyen dührohamai, én már bele betegszem. Apa egyébként jófej, bár nagyon lenéző tud lenni anyával néha, de igazából ezt anya viselkedése váltja ki.

Van egy húgom, 7.-es, és már volt hogy berúgva jött haza, mindent összehányt, de vele akkora bűntetést nem kapott érte, mint én 18 évesen ha pl. haza hozok egy rosszabb jegyet vagy este 10 kor edzek ....... xd

Egyébként őt jobban is szereti, mert valami olyasmit mondott régebben hogy egy anya nem tudja ugyanúgy szeretni a két gyerekét, az egyiket mindig jobban fogja kedvelni... és az nem én vagyok.

Másoknál is vannak ilyen balhék, vagy ez már komolyabb eset, és ne hagyjam annyiban? mit tehetnék? orvoshoz nem lehet elküldeni, szerinte nekem kéne, magától nem fog megváltozni csak rosszabb lesz. Még 3 év mire befejezem a sulit, addig itthon kéne laknom, mamámnál még rosszabb lenne mert nagyon le van épülve és a jegyeim rovásásra menne.. Nem tudom mit tegyek, menekülnék ebből a negatív hozzáállású légkörből, nagyon rossz itthon lenni. Úgy érzem hogy nekem nincs olyan hogy otthon, és nem érzem azt, hogy na végre itthon vagyok, dejó...! tudjátok! és elveszettnek érzem ez miatt magam, nincs egy hely sem, ahol nyugi van, melegség, szeretet, békesség...


2013. dec. 22. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ez valós, akkor fogalmam sincs mi a megoldás!

Talán ha mamádhoz költöznél? Édesanyáddal megbeszélni hogy NEKI IS jobb lenne stb! Nyilván ez neked volna jó, de hátha bele egyezik

2013. dec. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neked se jobb ezek szerint az élet mint nálunk, itt is Anyu csinálja a cirkuszt legtöbb esetben, ezért nem is boldog egyik ünnep se. Nekem akkor a legjobb ha nincs fenyőfa, és semmilyen karácsonyra utaló hangulatkeltés, mert engem mindig le hangol.

A legjobb hogy anyu nagyba főz, takarít, töri magát hogy meg legyen a látszat, közbe tök szánalmas hisz nem most kell kedveskedni, hogy utána két ünnep között szitkozódjon.

21/F

2013. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezt ismerem én is...csak apám nem volt otthon, elvaltak....a karácsony még durvább volt, csak az ajándék volt elviselhető meg a kaja:) másnap mentünk nagyszüleimhez, az volt a legszebb, akkor szerettek:)
2013. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen a karácsony nálunk is biztosan nagyon szép lesz...minden év ordítozással tellik, ezért most már nem is kértem semmit karácsonyra hogy legalább a vásárlási stresszt megússzam
2013. dec. 22. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai világban ez már megszokott. Nálunk is dettó ez van, meg a barátaimnál is. Ilyen az élet. 17/L
2013. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy édesanyád ilyen. Nem lehetne apáddal beszélni, h állítsa le? Esetleg mondhatnád neki, h mivel ekkora a feszültség közted és anyád között, lehet, h jobb lenne a kollégium. Abból, amit leírtál nem álltok anyagilag rosszul, ki tudnátok fizetni.
2013. dec. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!