Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyultok/tatok...

Hogyan viszonyultok/tatok ahhoz a helyzethez amikor szüleitek (vagy az egyik közülük) nem fogadja el/csipi/szimpatizálja a párotokat?

Figyelt kérdés

Feltételezem továbbra is kitartotok a párotok mellett.

Életemen először merül fel ennek a gondolata, eddig szüleim még nem csináltak hasonlót, de elég nehéz végülis a kedvükre tenni.

Előző páromhoz viszonyitanak mindenkit gondolom mert hogy ő milyen jó volt, tökéletes meg stb... Majd miután mondtam hogy igy meg úgy veszekedett velem meg dolgok, már azonnal nem volt a kedvencük.

Lényeg ami lényeg a jelenlegi párom a SAJÁT elvárásaimnak (amit én elvárok a másiktól persze) tökéletesen megfelel, az én szememben aranyos és jóképű, udvarias, nagyon odafigyelő és rengeteg szeretet van benne.

Mikor legelőször meséltem itthon róla szüleimnek, és kérdezgettek róla, és én mondtam hogy igy meg úgy (a hajszine miatt elitélik!!!!). Nekem már ez baromira rosszul esett mivel csak a hajszine miatt elitélni valakit... pff. Na mindegy. Azt hittem elmúlik náluk ha megismerik, de nem igy lett.

Itthon bemutattam, anyum nem volt elnyűgöződve tőle. Apum az határeset.

Ma veszekedett velem anyukám hogy "úgy látja hogy barátom nagyon szeret gyorsulni és vergődni a kocsijával és ha netán megtudja hogy hülyeséget csinál, búcsút mondhatok neki".

Ezt arra alapozza mert kicsit odatapos a gáznak mikor kihúz tőlem. Ilyet én is szoktam a mi kocsinkkal, bezzeg az sosem baj. Ez nála kötekedés !

Meg itthon is mikor nálunk van, már jön azzal hogy "meddig ül itt?" meg "8-kor igazán hazamehet este"...

Tudja ő mikor "mehet" haza, sosem bunkózott, ugyan milyen tisztelettudó, anyukám a múltkor segitett valamiben neki (lerobbant kicsit az autója, segitett tolatni) és meghálálta azt is neki egy doboz csokoládéval.

Reménykedem benne nagyon hogy ez majd elmúlik náluk.

Én 20, barátom 25.



2015. febr. 21. 16:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Meg itthon is mikor nálunk van, már jön azzal hogy "meddig ül itt?" meg "8-kor igazán hazamehet este"... "


Na, én csak ehhez szólnék hozzá.


Persze, ha neked van egy külön szobád, ahonnan nem jösztök ki, igazad van.


Nem ismerem a lakásotok paramétereit, de bizony nálunk zavaró volt, mikor 8 órakor vacsoráztunk volna, és a lányom barátját már vendégül láttuk hétfőn-kedden-szerdán...aztán már csütörtökön sok volt belőle.


Ráadásul nálunk egybenyíló terek vannak a házban, aztán én 8 óra után szeretek lazábban, kényelmesebben öltözni, és hidd el, zavaró egy idegen jelenléte az otthonomban.

2015. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a hajszín a gond? Nem hallgatsz Te el valamit?

Hogy kell ezt elképzelni? Lila punk taraja van? Raszta? Vagy afro esetleg, és a származásával van bajuk?


Az nehezen hihető, hogy egy értelmes fiúval az a baj, hogy szőkének, barnának vagy épp feketének született.

2015. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%
A kérdező kommentjét is figyelembe véve itt nyilván az iskolázottsági, műveltségi, viselkedésbeli eltérésre vezethető vissza a szülők ellenszenve. Őket az élettapasztalat, téged a szerelem lila köde vezérel. Várj még egy kicsit a kapcsolat szorosabbá tételével, mert úgy jársz, mint egy közeli ismerősöm. Ő azt hitte, hogy majd felkarolja az iskolázatlan, félig állami gondozásban felnőtt szerelmét. Való igaz, tanult vele, hogy legalább érettségije legyen a fiúnak, szerzett neki állást és szült 3 gyereket. A most már férj azonban sose nőtt fel, a fizetését felülmúlóan költekezett, szakmát nem szerzett, máig nincs semmi, amihez valóban értene. Ha van állása, a pénzét idő előtt elkölti. Különélés lett belőle, de ott sem változott meg, hatalmas adósságot halmozott fel közös költség nem fizetéséből, holott a volt anyósa által kölcsönzött lakásban lakott ingyen. Elváltak, de gyerektartást nem fizet, mert a volt feleség úgy gondolta, hogy majd ezzel segít az "apának", de ez sehová nem vezet. Szóval értsd meg kissé a szüleidet, ők eddigi élettapasztalatuk alapján nem látnak biztos jövőt a Ti kapcsolatotokban.
2015. febr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem kell extrem hajra gondolni. A hajszine voros.


Mindenkinek sajat szobaja van, mi mindig be vagyunk zarkozva, abszolut nem erzi itthon magat parom, nem jar megy szabadjara a lakasban. Es nincs nalunk minden nap.


Amit leirtam rola mind igaz, ha hiszitek ha nem.


Lenyegeben en az utobbi idoben nagyon elundorodtam a full iskolazott ferfiaktol. Latom a kornyezetemben a viselkedesuket... Hogy alig van idejuk a parjukra.

Nekem maximalis figyelem kell, amit egy olyantol nem fogok megkapni soha.

Exem volt full iskolazott, jol keresett nagyon, de hogy ertsetek : o mar ex! Idovel nem tudott azt nyujtani amit kellett volna igazan ! Mindig mas volt a fontosabb, en a hatterben voltam.

Ilyen szemszogbol nezve, koszonom de nem kell a penz... Akarmennyire is hihetetlen !

2015. febr. 22. 05:35
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az iskolazott jol kepzett ismeroseim bemennek 10re dolgozni majd 6kor haza, es jol elnek a magas fizetesbol,mig a kepzetlenek mindent elvallalnak, sose ernek ra, allandoan allast keresnek es fele fizetesuk sincs mint AG elobbi csoportnak. Miert gobdolod h aki egyetemet vegzett az kevesebbet er ra?
2015. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!