Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti túllépnétek a korábbi...

Ti túllépnétek a korábbi sérelmeken, megpróbálnátok újra jó viszonyt kialakítani a családotokkal?

Figyelt kérdés

3 testvérem van, nagyon jó gyerekkorunk volt, nagyon jó volt a kapcsolatom a szüleimmel. Aztán a testvérem teherbe esett. Apu már korábban is sokat dolgozott, onnantól anyu is vállalt másodállást. Nekünk is haza kellett adni a suli mellett keresett pénzt (jó, ez nyilván nem volt sok, de előtte abból fizettem a különórámat és a jogsira tettem félre). Itthon már nem lehetett meglenni: vagy a gyerek üvöltött, vagy valaki veszekedett valakivel.

Érettségi után azonnal leléptem otthonról. Apámmal és a nővéremmel (akinek a babája volt) nagyon összevesztem, mert szerintük egy önző dög voltam. Az lett volna a kötelességem, hogy dolgozok és hazaadom a pénzt, vagy otthon maradok és vigyázok a babára hogy a testvérem be tudja fejezni az iskolát.


5 évet dolgoztam hajón, egy ottani ismeretségem révén kaptam itthon egy nagyon jó munkát. Most van saját lakásom, Budapesten.

Anyuval és az idősebb testvéreimmel végig tartottam a kapcsolatom, anyagilag is támogattam őket. De a nővéremmel és apukámmal nem beszéltem.

Anyu szerint tegyem félre a büszkeségem és menjek haza. A testvéreim szerint viszont ők voltak a hülyék, tudják hogy hol találnak, ha bocsánatot akarnak kérni.


Én nem tudom, mit akarok. Mai napig emlékszek arra a vitára, most is sírok ha eszembe jut, hogy az általam csodált, imádott nővérem miket vágott a fejemhez.


2015. jan. 25. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Én túllépnék a sérelmeken, nem dédelgetném. Ennyi idő alatt már meg lehetett emészteni, ami történt, és amiket a nővéred fejedhez vágott, talán ő is megbánta. Talán akkor csak dühében tört ki belőle, nem komolyan gondolta. Sajnos én elveszítettem az egyik testvéremet, mos azon vagyok, hogy a másikkal nagyon jó legyen/maradjon a kapcsolatunk. Nem tudjuk, mikor jön közbe valami, addig szeressük egymást, amíg tudjuk.
2015. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Én megpróbálnám a helyedben. Senki nem tökéletes, és ha belátták, hogy annak idején nem voltak feléd jogosak az elvárásaik, akkor békülnék. Persze tegyék meg ők az első lépést, azt megvárnám, de nem utasítanám vissza. Jó ha az embernek van családja, szeretik, és van kiket szeretnie.

Kihasználni ezután se hagyd magad, annyit adj, amennyit szívből adnál, és persze ez ne legyen egyoldalú. (Nem feltétlen csak az anyagiakra gondolok)

2015. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Vannak dolgok, amit nem lehet elfelejteni.

Kérjenek bocsánatot tőled!

Aztán majd meglátod, hogy legyen.

2015. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, most mit gondolnak. Otthon nem beszélnek erről/rólam.

De abból kiindulva, hogy a nőverem még mindig nem dolgozik, szerintem nem sokat változott a hozzáállása a dolgokhoz.

2015. jan. 25. 13:17
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Én erős lennék, odamennék- és megnézném a helyzetet. Ha előhozzák a témát, és negatívan állnak hozzá (ahogy eddig), akkor felállnék, eljönnék, és nem mennék feléjük többet. Ha bocsánatot kérnek, akkor rendben van. Ha fel se hozzák, akkor meg még mindig mérlegelhetsz te is, hogy akarod, vagy sem ezt a kapcsolatot tartani, szorosabbra fűzni, vagy egyáltalán bármit kezdeni.
2015. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Tesóiddal értek egyet, de maximálisan. Anyukádnak valószínű lelkifurdalása van, az csillapodna, ha hazamennél, te meg továbbra is pocsékul érezhetnéd magad - vagy a békesség nevében megpróbálnának lenyúlni, hisz mondod, hogy azóta se dolgozik. Szerintem nem hiányzik neked az a felesleges stressz.
2015. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Haragtartó nem lennék, ha bocsánatot kérnének, megbocsátanék, de lábtörlő nem, hogy én kezdeményezzek sértett létemre.
2015. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a családod tagjai maguktól bocsánatot kérnének. Az is előfordul, hogy aki mérgében (tehetetlenségében, kínjában) sértegetett, nem is gondol arra, mennyire bántott meg. Ha ő azt hiszi, nincs miért bocsánatot kérnie, nem is fog. Valahogy azért tisztázni kéne a helyzetet, én legalábbis nem nagyon tudnék úgy élni, hogy haragban vagyok a családommal.
2015. jan. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!