Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnátok, ha a gyereket...

Mit gondolnátok, ha a gyereketek huszonévesen, egy diploma után jogot akarna végezni?

Figyelt kérdés
Sosem volt szorgalmas gyerek, vagy kitűnő tanuló, ennek ellenére továbbtanult, és nemsoká végez főiskolai közgáz alapképzésen. Sokat szenvedett a matekos tárgyakkal, külön tanárhoz kellett járnia 2 évig ezek miatt, de mindenből elsőre levizsgázott, és nincsenek elmaradt tárgyai, szépen haladt. Itt sem volt kitűnő, de mindig minden "görbült". Az utóbbi féléve mondjuk elég szépen sikerült, 4 fölötti az átlaga. Most viszont, hogy közeleg február 15., kitalálta, hogy jelentkezik jogi képzésre. Egy ideje gondolkodott továbbtanuláson, de nem vettük komolyan, hisz eddig alig várta, hogy végezzen, és többet ne kelljen tanulnia. A jogot levelezőn akarja végezni, mellette pedig dolgozni. Nem akarom se le-, se rábeszélni, az ő döntése, és támogatom - bár anyagilag nem tudom, ezt tudja is. De nekem furcsa belegondolni ebbe, hogy aki világ életében nem szeretett tanulni, utálta a történelmet, és nem tud magolni, hogyan jut arra az elhatározásra, hogy jogot tanuljon. Elmondása alapján bizonyítani szeretné magának, hogy ő meg tudja szerezni a doktori címet, és bár voltak nehezebb tárgyai a főiskolán, szerinte ő ezt túl könnyen megugrotta, ezért úgy gondolja, okosabb ő annál, minthogy megálljon egy büfészakos diplománál.
2015. jan. 23. 11:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
64%
Közgazdászból valóban elég sok van ma már. Jogászból úgyszintén. De azért olyan, aki mindkettőhöz ért felsőfokú szinten, már sokkal kevesebb. És nyilván lehet találni olyan köztes területet, foglalkozást, ahol mindkét tudást egyszerre lehet alkalmazni a gyakorlatban. Szóval én alapból nem tartom butaságnak a dolgot. Azt persze neki kell felmérnie, hogy egyrészt anyagilag meg tudja-e oldani a képzés finanszírozását, másrészt hogy lesz-e ideje munka mellett tanulni rá eleget. Mert amúgy a jog nehezebb jóval, mint egy főiskolai közgáz diploma.
2015. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó előtti tévedésben vagy, azt nevezik büfészaknak, ahová csak alibiből járnak az emberek, és úgy elvégzik röhögve, hogy a büfében ülnek előadások helyett. Ilyen az összes médiás, kommunikációs képzés.
2015. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
15%
Igen, ezt a verziót is hallottam már, de én azt látom reálisnak amit én írtam, mivel egy jóeszű embernek lehet az orvosi is büfészak ilyen alapon :D
2015. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Igazából a számolós, matekos tárgyakon kívül ő is könnyedén elvégezte ezt a szakot valóban. A szakmai tárgyait már szerette is, jó tanárai voltak, év közben is jól teljesített, ezért a vizsgán sem voltak gondjai. Szóval az utolsó máfél év akadályait már valóban könnyen vette, az elején viszont sokat hallgattuk, hogy elmegy kiíratkozni, és ő nem megy még egy matekórára. Mégis végigcsinálta. Remélem a joghoz ugyanilyen kitartóan áll majd. Egyébként szerintem érzéke is van hozzá, nagyon jó meglátásai vannak, csak még nem tartja magát elég komoly embernek ahhoz, hogy egyszer ügyvéd legyen, ezért sem tudja még, hogy akar-e egyáltalán ezzel foglalkozni. De ha így nézzük, pár éve még ahhoz sem tartotta magát elég komolynak, hogy felvételizzen oda... Félreértettetek egyébként, nem akarok beleszólni, csak kíváncsi voltam, mások hasonló szituban mit reagálnának. Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 23. 12:14
 15/28 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Büfészaknak al eggyengébb szakokat nevezik, amelyek eléggé értéktelen diplomát adnak és a legkönnyebben elvégezhetőek..

Az itt említettek egyike sem büfészak.

2015. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"főiskolai közgáz alapképzésen"


Nem bántásól, de szerintem nem pénzügy-számvitelt / gazdaságelemzést tanul a "gyerek".

Én első körben inkább a mesterképzést javasolnám neki.

A jogász doktori cím az meg címzetes doktori cím lesz, nem tudományos fokozat. Csak a tisztán látás végett. Ha valódi tudományos fokozatot szeretne, azt közgazdasági területen érheti el.

2015. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Mesterképzésre nem akar menni, mert nincs olyan, amelyik érdekelné, illetve nem szerette meg annyira ezt a dolgot, amit tanul, hogy továbbra is ezt tanulja, csak elmélyültebben. Elhelyezkedni sem szeretne ebben az iparágban, amihez a diplomája szól majd. Illetve úgy tudom, egy mesterképzéstől nem lesz valaki egyből tudományos doktor, az még a mesterképzés utáni 3. lépcsőfok, bár lehet, tévedek. A lényeg, hogy őt már a mester sem vonzza, szeretne túllenni az államvizsgán, hogy többet ebben a témakörben ne kelljen tanulnia.
2015. jan. 23. 13:07
 18/28 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha az én személyes véleményemre vagy kíváncsi, akkor én ezt a döntését nem támogatnám. Azért mert:

1. 5 évig miből fog élni

2. hogy fogja fizetni az egyetemet

3. én hogy fogom fizetni mindezt

4. köztudottan nem megy neki a magolás és seggelés

5. nincs jogi pályán ismerősöm, aki felvenné gyakornoknak

6. miből fog élni a diplomája megszerzését követően?


Ettől függetlenül a te gyereked, te ismered. A továbbtanulás dicséretes dolog. De én nem gondolnám, hogy egy közgáz 3 éves BA után egy 5 éves jognak kéne nekiugrani, pláne hogy a kimenetele is kétes.

2015. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Végigmegyek a pontjaidon, így a legegyszerűbb.


1. 5 évig miből fog élni: dolgozni fog, már keressük neki az albérletet, tavasszal a fővárosba költözik és munkát keres. Ezzel biztos nem lesz gondja, itthon is mindig dolgozgatott valamit, na meg lesz egy diploma is a kezében, így jobb pozíciókat pályázhat meg. Bár sok jóra nem számít a gazdasági helyzetet ismerve, de én nem féltem.


2. hogy fogja fizetni az egyetemet: az elejét lehetséges, hogy diákhitelből, most épp ennek néz utána, ismerősöktől is kérdezősködik. Később pedig összespórolja a féléves tandíjakat. Átlag havi 35 ezer forintot kellene félretennie, ahogy számoltuk.


3. én hogy fogom fizetni mindezt: fentebb írtam, nem tudom őt támogatni, legalábbis nem nagy dolgokkal. Természetesen segítek őt elindítani az életben (pl. albérlet kaució, berendezési tárgyak, amíg talpra nem áll és nem tudja magát eltartani, addig havi juttatás, ezt mi már régen megbeszéltük), de a második tandíjat már nem tudjuk megoldani, az első diplomát is mi fizettük, igaz itt valamivel kevesebb volt a tandíj, mint jogon.


4. köztudottan nem megy neki a magolás és seggelés: ez így van, de bízom benne, hogy "a kényszer nagy úr" - eddig nem is volt rákényszerülve. És már említettem, hogy elég céltudatos, talán ez elég motiváció lenne számára, de ez a jövő zenéje.


5. nincs jogi pályán ismerősöm, aki felvenné gyakornoknak: nálunk van, mint írtam családtag, de vidéken praktizál, viszont sok fővárosi ügyvéd/bíró/stb. ismerőse van, kb. 14 éves kora óta mondja a gyereknek, hogy menjen ügyvédnek, mert ő látja benne a lehetőséget, csak anno füle botját sem mozgatta rá a lelkem.


6. miből fog élni a diplomája megszerzését követően: mármint a jogi diploma megszerzése után? Nyilván munkából, ahogyan addig is. Ha a mostani diplomára céloztál, akkor ahogy fentebb is említettem, még ő sem/mi sem tudjuk. Bízunk benne, hogy szerencsés lesz, és elég talpraesett ahhoz, hogy egy olyan munkát találjon, amivel keres annyit, hogy ne haljon éhen, és még akár kedveli is.

2015. jan. 23. 15:47
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem kell meggyőznöd! Az volt a kérdés, hogy mi mit szólnánk. Én ezt szólnám. A legtöbb jogot végzett ismerősöm mivel nem tudott elhelyezkedni, más szakmákban dolgoznak. Már aki be bírta fejezni, mert azért vannak akik már sokadik éve húzzák az igát.


Én a munkakereséssel sem lennék ennyire derűlátó. Én egy szobát bérlek, ez rezsivel 50-60. Bérlet 10, kaja legalább 40-50. Ez egy 110-120-as nettó fizetés, úgy hogy még csak életben maradt. Namost akármennyire kis szorgalmas, a vidéki kis közgázos BA-val azért nem lesz olyan könnyű elhelyezkedni. Nekem spec van 2 diplomám is a Corvinusról, a 3at most csinálom a BME-n, és már sok sok hónapja nem kaptam munkát. Ne érts félre, biztosan tudna szerezni valami állást, de a fentebb leírtak alapján a kis bruttó 100-es fizuból nem fog itt albérlet meg tandíj lenni!


De mint korábban is írtam, ezt ti tudjátok, ti látjátok, nektek kell meghozni a döntést. Én a saját tapasztalataim alapján nem vágnék bele egyik fél részéről sem, és a kérdés ez volt, hogy mi mit gondolunk.

2015. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!