Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet 15 éves...

Miért nem lehet 15 éves barátom? Miért kellene szégyellnem magam?

Figyelt kérdés

Anyával volt egy kisebb vitánk, pont most, ami eléggé feldúlt. A családunk nagyon jóban van a legjobb barátnőm családjával. De tényleg, generációk óta.

Nekem még a nyáron volt egy kisebb 'kavarásom' a legjobb barátnőm öccsével... Utána megbeszéltük, hogy ez így nem jó, stb, próbáltunk leállni. 2 hónapig sikerült is, ebből egy hónapig nem is láttuk egymást, mert mindketten külföldön voltunk.

Utána novemberben küldtem Neki egy képet, ami miatt eléggé felbátorodott és azóta titokban találkozgattunk. Az elején még csak heti 1-2 alkalommal, de a legutóbbi héten már minden napot együtt töltöttünk... És a legjobb barátnőm előtt lebuktunk. Vagyis meglátott egy képet, amit nem kellett volna. Kiakadt, elmentem beszélgetni vele és mikor hazajöttem, gondoltam jobb, ha elmondom anyának is.

Aha, 1 órán át veszekedett velem, hogy én csak szórakozok ezzel a fiúval, meg 17 évesen ne kezdjek 15 évesekkel és hogy nem mérem fel a tetteim következményét, stb.


De ezt miért kell így túlreagálni?

Próbáltuk elfelejteni egymást, aminek nagyon rossz vége lett. Nem örökre tervezek, de most együtt vagyunk és jó ez így nekünk.

Csak eléggé zavar, hogy Ő az első barátom és Anya így reagált.


2015. jan. 6. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy attól fél hogy elhanyagolnád az iskolát.Vagy nem szeretné ha megromlana a kapcsolatotok a másik családdal ha összevesznétek a sráccal, de az is lehet hogy ha már olyan jóban vannak generációk óta akkor van valami másod vagy harmad unokatestvéri rokonság köztetek.
2015. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hát ennél nehezebben már alig ha hanyagolhatnám el a tanulást. Mégis 4.5 felett vagyok, mert jól szervezem a dolgaimat és felsőfokú nyelvvizsgám is van. Bár sose érdekelt a családban senkit, hogy éppen mit csinálok a gimiben (vagy épp a gimi helyett).

Nincsenek közös rokonaink sem.

2015. jan. 6. 22:38
 3/22 anonim ***** válasza:
1%
Nekem az jutott eszembe, h mert te lassan 18at betöltöd és ha így lesz a fiú még mindig fiatalkorú lesz, szóval szerintem anyukád attól fél, hogy téged emiatt a fiú szülei vagy mások majd fiatalkorúak megrontásával fognak vádolni. Ami szerintem butaság, de vhol érthető is a félelme.
2015. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

a legfontosabb, hogy boldog legyél, és ha te ezzel a 2 évvel fiatalabbal vagy boldog, hát ez van.

az élet olyan, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni.

2015. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

a megrontás az hülyeség, mivel 14 év a beleegyezési korhatár.

tehát ne aggódj, kérdező, ezzel nem fognak vádolni.

2015. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
69%
Szerintem azèrt nem örül neku, mert vannak olyan emberek, akik szerint akadály a korkülömbség. Persze, meg lehet érteni őket is, de szerintem a legfontosabb a szerelem. Ha nem örökre tervezel, akkor is meg lehet érteni. Fiatal vagy, használd ki!
2015. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%
"Aha, 1 órán át veszekedett velem, hogy én csak szórakozok ezzel a fiúval, meg 17 évesen ne kezdjek 15 évesekkel és hogy nem mérem fel a tetteim következményét, stb." Ezt nem teljesen értem. Milyen következményei lehetnek, ha egy fiatalabb sráccal jársz? Például a szociális dominanciájára jó hatással lesz (ő lesz a menő srác). Szexeltek is? Ha igen, akkor meg főleg. A srácnak csak jó lehet, ha jártok. És ezt úgy mondom, hogy bel etudom élni magam a helyzetébe, mivel 14 éves srác vagyok és én örülnék, ha kitudódna rólam, hogy 17 évest lány dugok (már ha szexeltek).
2015. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 piroska és a farkas ***** válasza:
78%
Az én férjem 7 évvel fiatalabb nálam. Csak mondom :) ha nem lennétek boldogok együtt, nyilván nem is lennétek együtt. Hajrá!
2015. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként ez nagyon hasonló sok szülőnél. Egyik barátomat is megszólták, mert lány létére, egy nála pár évvel fiatalabb sráccal van együtt. Puffognak, puffognak, majd idővel beletörődnek.


Azzal légy, aki megfog, akibe beleszeretsz. :)

2015. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%

Abban a korban 2 év sokat számít. Rengeteget fejlődik az ember akár fél év alatt is. ( ezzel azt akarom mondani, hogy teljesen mind1 hogy kinek mennyivel kevesebb a férje mert az már másik korcsoport ). Szóval ha komoly kapcsolatot szeretnél, lehet ő még éretlen lenne hozzá. Meg inkább ott lesz érdekes amikor te már egyetemen leszel 2. éve és elmondhatod h érettségizik a fszid. Lányok érettebbek szoktak lenni. Ezt tényleg csak azért mondom mert 4 éve voltam 15 és nem tudnám elképzelni, hogy +2 éves csajjal legyek. Jobb ha a férfi az érettebb, tapasztaltabb.


Így olyan mintha öcséd lenne vagy kutyád.

2015. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!