Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy segítsek...

Mit csináljak? Hogy segítsek Neki? Félek, hogy belehal

Figyelt kérdés

Hárman élünk. Anyukám, én és a mostohaapám.

Anya férje totál kihasználja őt... De tényleg. Rábeszélte Anyut, hogy vegye meg a mostani házunkat. Mi eladtuk a lakásunkat, de még így is kellett Anyának hitelt felvennie. Felvette, mert a férje megígérte, hogy majd ő fizeti a számlákat, a bevásárlásokat, mindent, anyának csak a hitelt kell. Aha.

Anya fizuját elviszi a bank és a számlák, 5 ezer forintja marad a hónap első hetében, utána már könyörögnie kell 2000 Ft-ért. A férje szállodának gondolja ezt a helyet, reggel kiabál, ha nincs meleg reggeli és kávé, mire felébred, elmegy, hazajön 3-4 körül, átöltözik, elmegy teniszezni, úszni, vagy focizni, utána megint hazajön, átöltözik és tévézik, olvas a szobájában, majd 8-9 körül felébreszti anyát, hogy csináljon neki vacsorát (Anya nagyon hamar elalszik, mert hajnalban ébred).

Semmit nem tesz meg, Anya télen maga hordja be a fát, ő vágja fel (mert ugye a tűzifáért is cirkuszolni kell és amit már feldarabolva hoznak, az drágább és minek fizessen többet, ha Anya megteszi ingyen...), hajnalban ő megy ki a -20 fokba, hogy ellapátolja a havat a ház elől és a kertben, hogy a garázsból ki lehessen állni.

Nyáron nagyon felmelegszik a ház, de légkondit nem csináltat, mert "minek, amikor ő egész nap nincs itthon". Viszont volt olyan, hogy már éjszaka is meleg volt fent és fogta magát, elment a régi lakásába aludni, mert "ő ilyen melegben nem szenved".

Szerinte amit anya dolgozik, az nem is munka, hanem csak egy széken ül egész nap és figyeli, ahogy a gyerekek játszanak (vezetőóvónő). Magának több százezres dolgokat vesz, de tegnap egész este üvöltött anyával, mert nem talált 5.000 Ft-ot és azt mondta, hogy biztos anya lopta el, meg hasonlókat. Hallgatni is szörnyű volt. Ilyenkor annyira kiabál, hogy bevörösödik a feje, elkezd remegni. Ma reggel kiderült, hogy a fürdőszobában kiesett a zsebéből a pénz...


Nagyon kihasználja Anyát és csak bántani tudja. Nem fizikailag, de gonosz megjegyzéseket tesz Rá.

Anya szép nő, még most, 39 évesen is és attól félek, ez lesz neki a veszte. Pedig simán találhatna valaki jobbat ennél.

Én jövőre egyetemre megyek és félek itt hagyni.


2014. dec. 31. 11:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Inkább szenved,mint hogy elváljon,most komolyan anyud se komlett ha hagyja magát!Erre rá mehet még az egészsége is!Beszélj vele,próbálj rá hatni,vagy valaki más akire hallgatna,mert ez nagyon durva:((És te hány éves vágy?
2014. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
7%

"Anya" egy nagyon okos nő lehet ..

A férfi teniszezik, úszik, kocsival közlekedik, több százezres dolgokat vesz magának közben pedig egy olyan lakást vettetett meg anyukáddal, ahol fával kell fűteni ??! :XD


ha igaz ez a sztori, én az anyukád helyében fognám magam és elköltöznék albérletben, közben pedig megprobálnám eladni a lakást/házat/viskót(?)

bár nem tudom .. nem tudom mennyire aggressziv ez az ember. nehéz ügy

2014. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád nem lehet ennyire buta. Tanult, csinos, intelligens nő, tehát minden esélye megvan, hogy normális társat találjon. Így tényleg tönkre fog menni teljesen pár év alatt. Álljon a sarkára, szabjon feltételeket a férjének ahhoz, hogy továbbra is ott lehessen. Ha ezeket a feltételeket nem teljesíti, azonnal ki kell tenni. Határozottnak és következetesnek kell lenni!
2014. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Tyu... :S nagyon sajnallak.. Anyukad helyeben elvalnek nem erdekelne nem kell uj ferjet keresni minek? inkabb szenvednetek? Remelem a haz nincs a csavo neven...

Amugy nekem is volt egy nevelo apam minden jo volt,de 1 nap megvaltozott,onnan pokol volt az elet,anyamnak akart menni de en mentem neki pedig 10 eves voltam es vekonyka de neki mentem es utottem vagtam addig anyu hivta ki a rendoroket....... lepjetek.. tegyetek ki a hazbol kesz passz nehogy mar.. mert f..a van attol o az ur? anyad meg dolgozik naphosszat? AAAA takarodjon onnan vagy hivjatok ki a rendoroket es elviszik a francba..

2014. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, mit mondjak neki. Már mindenki csak a száját tátja azon, hogy viselkedik vele a férje.

Mindegy, hogy hol vannak. Boltban, családi ebéden, vagy barátoknál... Kioktatja, becsmérlően beszél vele. Karácsonykor mamáéknál voltunk és az egész család beszélgetett valamiről. Anya is közbeszólt és leszólta azzal, hogy "Te ehhez hül.e műveletlen vagy, nem értesz hozzá, maradj csendben.". Mindenki csak nézett és elkezdett nevetni, hogy hát ez csak vicc volt, nem kell komolyan venni.



12/14. válaszadó, nem értem, mi a gond azzal, hogy valahol kandalló van... Ez nem azt jelenti, hogy viskóban élünk. Elég műveletlen és éretlen lehetsz, már ne is haragudj.



Az is baj szerintem, hogy anyának tényleg egy forintja nem marad, miután kifizette a számlákat és a hitelt.

2014. dec. 31. 12:27
 16/23 anonim ***** válasza:
69%

Ha 16 éves vagy, hogy mész jövőre egyetemre? Mondjuk nem értem, az 50 kiló meg a 16 év miben akadályoz. Annyi fát kell egyszerre bevinni meg annyi havat ellapátolni, amennyit elbírsz. De nehogy engedjen anyukád egy szalmaszálat is keresztbe tenni, mert még a végén valamennyire is élelmes leszel, nem olyan, mint ő.


Mindegy, ha minden úgy van, ahogy leírtad, az egyedüli hibás az anyád, hogy hagy egy ilyen herét élősködni magán.

2014. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
*17, elgépeltem.
2014. dec. 31. 12:45
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj valakivel a családból akibenmegbizol. S anyuddal is ha nyugi van.s dobja ki ezt a pasit mert tönkreteszi...
2014. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden probléma olyan, amit csak akkor lehet megoldani, ha a probléma szenvedő alanya is akarja a megoldást. Akkor lehet neki segiteni a megoldásban, de helyette nem tudod megoldani...

Ha nem akar változtatni, akkor hagyd ott és éld az életed, végezd el az egyetemet, olyan végzettséggel több az esélye, hogy te majd nem kerülsz ilyen helyzetbe

2014. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az anyáddal van a baj, mert nem komplett.

Ha olyan lenne, már ott hagyná, de vagy nincs esze, vagy nem akarja a farkot magából elveszteni.

2014. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!