Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit teheték hogy segítsek?

Mit teheték hogy segítsek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Segítsetek légyszives hogy vidithatnám fel az anyukámat.Mindig azzal jön nekem hogy ő csúnya meg dagi....volt mikor aztmondta ő nem vehet fel semmilyen szép ruhát teljesen elvan keseredve azthiszi csúmya és dagi pedig nemis....

Meg mindig az anyagi gondjainkra gondol meg arra hogy milesz ha szegények leszünk mindig emiatt sír

Mit tudnék tenni hogy szépnek érezze magàt és hogy jobb helyzetbe legyünk anyagilag 14 évesen mit tudnék tenni?

Kérlek segitsetek!próbáltunk spórolni de nemtudunk pénzt félretenni mert nincs mit...pedik anya és apa is dolgozik

Negatív kommenteket légyszi ne


2014. jún. 8. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
vedd rá, hogy menjen veled sportolni pl futni...az alakjának és a depressziójának is jót tesz ;)
2014. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha daginak érzi magát, ajánld fel neki, hogy jon a nyár, menjetek esténként egyutt kocogni, vagy tornázzatok, a neten találsz jó kis videókat, és bátoritsd, csináljátok a saját tempótokban, aztán belejottok, csak ne hagyd hogy az elején feladja!! Aztán egy-két kiló lemegy, és majd elkezdik dicsérni a barátnoi, ismerosei, ha sokan dicsérik, egy ido után el is fogja hinni, hogy tényleg igy van! O magát is biztos szebbnek fogja látni a tukorben. Apukáddal is beszélj, hogy dicsérje anyukádat, bókoljon neki. Esetleg nézz valami diákmunka után a nyáron, és akkor be tudsz szállni a családi koltségvetésbe.
2014. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a mozgástól ráadásul felszabadulnak a boldogsághormonok, nagypn jót tesz a kozérzetnek a rendszeres mozgás, ez saját tapasztalat is!
2014. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Egyszer ülj le vele beszélgetni, ha ő is akarja. Mondd el neki, hogy te milyennek látod és szerinted hogyan lehetne szebb és csinosabb. Ha akarod, megbeszélheted az apuval, hogy anyu szülinapjára vagy karácsonyra összespóroltok egy kis pénzt és vesztek neki egy éves uszodabérletet vagy valami tornára való bérletet (ahova ő esetleg szeretne elmenni).


Arra figyelj, hogy ne keveredj bele abba a hibába, hogy 14 évesen te akarod anyucit megmenteni, és az állandó önmarcangolásait, panaszkodásait hallgatni. Az rajta nem segít, de neked annál többet árt!


Anyukád depressziós és nagyon kicsi az önbizalma. Úszni, futni volna jó, de nem ártana neki egy pszichiáter sem, mert ő tud igazán neki segíteni, hogy ne lássa magát se csúnyának, se daginak, se öregnek.


Neked arany szíved van, de engedd meg, hogy én meg azt tudjam, hogy mennyit árt az egy fiatal személyiségnek, ha egy tinédzser az anyját pátyolgatja, ahelyett, hogy a saját életét élné.

2014. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kiyoko22 ***** válasza:
Én ehhez annyit tudnék ajánlani, hogy amikor van egy kis szabadidőtök (amúgy a futás sem rossz) én inkább leülök anyámmal és szépítkezünk. Pl.: én csinálom meg a haját, a sminkjét...stb. És mikor megkérdezem a végén hogy milyen lett, mindig azt mondja hogy gyönyörű és ilyenkor ugye magáról beszél. Az anyáknak a gyermekük a gyengepontja, így ha te teszel valamit neki akkor azt nyilván dícsérni fogja. Az anyagi helyzetes sztori ismerős, miis így állnk ezzel, az én anyám is sír néha, hogy mit adjon nekünk enni, de mindig igyekszem segíteni, mutatva ezzel, hogy igenis talpra lehet állni ha baj is van (és ez anyárimunkás is jó ötlet). Remélem segítettem, sok sikert ;)
2014. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon nagyon sokat segítettetek,amint elkezdődik a nyáriszünet és lesz időm esténként mikor nincs forróság elviszem futni kicsit hazajövünk akkoris csinálunk pár feladatot,ritkán szoktunk menni vásárolni de ha megyünk is nemfogom engedni neki hogy bő cuccokat vegyen mert van alakja,apával is fogok beszélni hogy bókoljon neki :) az anyagi gondokba is megpróbálok segíteni úgy hogy ráveszem a szüleim hogy minden hónapba adjanak ide 2-2ezer forintot a vizetésükből és azt majd én jól elteszem és csak akkor adom oda nekik ha nagyon muszály

Rengeteget segítettetek köszönöm! ;)

2014. jún. 8. 20:41
 7/7 A kérdező kommentje:

Aztis kipróbálom hogy leülünk és szépítkezünk kicsit :)

Egy kis anya lánya program a jókedvért :D

2014. jún. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!