Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy segítsek...

Mit csináljak? Hogy segítsek Neki? Félek, hogy belehal

Figyelt kérdés

Hárman élünk. Anyukám, én és a mostohaapám.

Anya férje totál kihasználja őt... De tényleg. Rábeszélte Anyut, hogy vegye meg a mostani házunkat. Mi eladtuk a lakásunkat, de még így is kellett Anyának hitelt felvennie. Felvette, mert a férje megígérte, hogy majd ő fizeti a számlákat, a bevásárlásokat, mindent, anyának csak a hitelt kell. Aha.

Anya fizuját elviszi a bank és a számlák, 5 ezer forintja marad a hónap első hetében, utána már könyörögnie kell 2000 Ft-ért. A férje szállodának gondolja ezt a helyet, reggel kiabál, ha nincs meleg reggeli és kávé, mire felébred, elmegy, hazajön 3-4 körül, átöltözik, elmegy teniszezni, úszni, vagy focizni, utána megint hazajön, átöltözik és tévézik, olvas a szobájában, majd 8-9 körül felébreszti anyát, hogy csináljon neki vacsorát (Anya nagyon hamar elalszik, mert hajnalban ébred).

Semmit nem tesz meg, Anya télen maga hordja be a fát, ő vágja fel (mert ugye a tűzifáért is cirkuszolni kell és amit már feldarabolva hoznak, az drágább és minek fizessen többet, ha Anya megteszi ingyen...), hajnalban ő megy ki a -20 fokba, hogy ellapátolja a havat a ház elől és a kertben, hogy a garázsból ki lehessen állni.

Nyáron nagyon felmelegszik a ház, de légkondit nem csináltat, mert "minek, amikor ő egész nap nincs itthon". Viszont volt olyan, hogy már éjszaka is meleg volt fent és fogta magát, elment a régi lakásába aludni, mert "ő ilyen melegben nem szenved".

Szerinte amit anya dolgozik, az nem is munka, hanem csak egy széken ül egész nap és figyeli, ahogy a gyerekek játszanak (vezetőóvónő). Magának több százezres dolgokat vesz, de tegnap egész este üvöltött anyával, mert nem talált 5.000 Ft-ot és azt mondta, hogy biztos anya lopta el, meg hasonlókat. Hallgatni is szörnyű volt. Ilyenkor annyira kiabál, hogy bevörösödik a feje, elkezd remegni. Ma reggel kiderült, hogy a fürdőszobában kiesett a zsebéből a pénz...


Nagyon kihasználja Anyát és csak bántani tudja. Nem fizikailag, de gonosz megjegyzéseket tesz Rá.

Anya szép nő, még most, 39 évesen is és attól félek, ez lesz neki a veszte. Pedig simán találhatna valaki jobbat ennél.

Én jövőre egyetemre megyek és félek itt hagyni.


2014. dec. 31. 11:47
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Most is Anya elkapott valami vírust és egész éjszaka lázas volt, 20 percenként hányt. Mondta, hogy ma szerinte nem tud főzni, mert a lépcsőn alig tud lemenni. Megkérte a nevelőapámat, hogy hozzon már nekem és magának ebédet, mert ő amúgy sem tud most enni.

Elment, hozott ebédet és odaadta a blokkot anyának, hogy az én részemet fizesse ki, meg hogy jó lenne, ha elmenne mamáékhoz addig, amíg ennyire beteg, mert ő nem akarja elkapni.

2014. dec. 31. 11:52
 2/23 Swag/LuLu válasza:
100%
Úr Isten! Most eléggé tudlak sajnálni.....
2014. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez nagyon durva. Beszéltél már erről anyukáddal? Persze idegennek könnyű mondani, hogy dobja ki ezt az ingyenélőt, de csak ez lehetne a megoldás.
2014. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Én meg nem!Akik ilyen hülyék voltak,és így hagyták magukat kihasználni...
2014. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Már többször kérdeztem, hogy miért nem válik el tőle...

Azt mondja, hogy azért, mert semmi biztosítás nincs arra, hogy a következő jobb lenne, meg ő nem akar többször válni, elég volt egyszer.

De könyörgöm, ennél mindennél jobb!

2014. dec. 31. 11:58
 6/23 A kérdező kommentje:

*minden jobb



Az elején nem ilyen volt, elhihetitek.

2014. dec. 31. 11:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy elválik anyukád, NEM KELL következö férjet beszereznie!
2014. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Lassanként változott meg, de a 2 évvel ezelőtti nyaralás volt a "tetőpont" úgymond. Ott az egyik útitársunk a hotelban meg is kérdezte tőlem, hogy minden rendben van-e és hogy nem szokott-e fizikailag bántani minket. Idegrohama lett mindenki előtt a hotelben, mert Anya vett nekem egy aranynyakláncot. Akkor mondtam neki, hogy állítson már magán, mert mindenki hülyének nézi és gondolkozzon el kicsit, mert ő már az első 2 napban több száz eurót elköltött, anya pedig titokban váltott pénzt, hogy ne szedje el azt is. És akkor elkezdett kiabálni olyanokat, hogy "Hát én ezt megverem, ezt nem hiszem el, mindjárt felpofozom..." És akkor az egyik útitársunk jött oda, hogy minden oké-e.
2014. dec. 31. 12:02
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád jó nagy mártír. A ház legalább az ő nevén van? Mivel semmivel nem vesz részt a pali az életében (se pénz, se segítség, csak vele is a gond van), anyád, ha lenne csekély esze, már rég röptette volna. Hogy nem találna jobbat? Miért, ennél a semmi nem jobb?!

Egyszer, ha jobban lesz, ülj le anyáddal és mondd el neki ezeket. Ha nem rakja ki a fazont, onnantól te ne foglalkozz vele, ne sajnálgasd, éld a saját életedet. persze amit tudsz, azért segíts neki, jövőre egyetemre mész, miért nem te lapátolod pl a havat?


Egyébként meg ha anyagilag nem bírná a kikönyörgött 2000 forintok nélkül, keressen jobb munkát, vagy a bankkal hosszabbítasson futamidőt, hogy legalább enni maradjon pénze.

2014. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

16 éves, 50 kg-os lány vagyok... Anya nem engedné, hogy havat lapátoljak, fát hordjak.

Hiába keres jobb munkát, ha nincsen.

2014. dec. 31. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!