Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy apa...

Mit csináljak, hogy apa észrevegye, örülök az ajándéknak és nem fikázni akartam az iPhonet? Túlreagálja, vagy csendben kellett volna maradnom?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam egy iPhonet.

A szüleim elváltak és ma apával ebédeltem. Kérdezte, hogy minden oké-e vele, meg hogy miért nem tetszik a színe. Mondtam, hogy tetszik a színe, csak tettek rá tokot, hogy a hátulja ne karcolódjon.

Utána mondtam, hogy lehet baj van az akkujával, mert elég hamar lemerül. (Most is 45%-on van, 3 óra 20 perc használat utána és 16 óra 15 perc készenléti idő után.)


Ezután elkezdte mondani, hogy tuti nem is örülök az ajándéknak és csak a negatívumokat keresem. Nem értem, miért reagált így, amikor ő kérdezte...



Legyetek szívesek ne azzal gyertek, hogy ez mekkora probléma és hogy milyen nagy gondjaim vannak. Mert vannak ennél sokkal nagyobbak is, csak azokra éppen itt nem kapnék válasz.

Köszönöm!



2014. dec. 29. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Mondd meg neki, hogy nagyon örülsz az ajándéknak és nem fikázni akartad a telefont, csak megijedtél, hogy hamar lemerül. Amúgy majd az első feltöltés után szerintem tovább fogja bírni, csak előszőr merül le gyorsabban, mert nincs teljesen feltöltve, legalábbis az enyém így volt, azóta hetente egyszer töltöm csak.
2014. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondd el neki hogy tényleg örülsz az ajándéknak és nem akartad megbántani. :)


Egyébként én sem értem, hogy mi bajod van az aksijával.


,,(Most is 45%-on van, 3 óra 20 perc használat utána és 16 óra 15 perc készenléti idő után.) "


Sok zsírúj okostelefon ennyi után nemhogy 45%-on lenne, de már simán lemerült volna.

2014. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg lecsekkolhatod hogy nincs-e bekapcsolva rajta sok haszontalan alkalmazás, amire nincs szükséged, vagy pl a bluetooth. Ha van, akkor kapcsold ki.
2014. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hetente egyszer töltöd? Az enyémet minden este töltenem kell, mert már 23 óra körül 10-15% alá megy.

Mondjuk 20 százalékot merül akkor egy óra alatt, ha folyamatosan netezek WiFin, vagy 4G-n (Tumblr, Spotify, Messenger, Instagram). Azért gondolom, hogy gyorsan merül, mert az iPad Mini-t elég, ha 3-4 naponta töltöm fel, pedig azt is használom naponta.

2014. dec. 29. 14:15
 5/9 anonim válasza:
100%

Azt hiszem egykorú vagyok az édesapáddal és én is nagyon ideges lennék, ha ilyeneket hallanék.


Köze van ennek ahhoz, hogy a férfiak nem tudnak annyi mindent érezni egyszerre, és ezt másban se nagyon értik meg. Másrészt ha egy férfinek problémáról beszélsz, akkor ő általában automatikusan a megoldáson gondolkodik, és ha ez lehetetlen, tehetetlennek és ettől dühösnek érzi magát.


Röviden összefoglalva: Vettem a gyereknek egy rohadt drága telefont, de minden baja van vele..


Amikor megkérdezte, hogy örülsz-e az ajándéknak, akkor azt a választ várta, hogy: IGEN.


Ne oszd meg vele az ajándékkal kapcsolatos félelmeidet, problémáidat. Oszd meg vele azt, hogy mi mindent tudsz rajta játszani, milyen tutin szól a hangja, hogy senki másnak nincs ilyen stb.. A maradékból hagyd ki most még. Majd később adagolhatod.


Ez nem kis probléma. Ez óriási probléma. Ilyen konfliktusok megoldásán múlik a kapcsolat azokkal, akik fontosak neked.

2014. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Ifónnak - méretéhez képest - nagyon nagy a kijelzője. Bár ehhez a márkához konkrétan nem értek, feltételezem, full hd a display, és hát a processzor az egy nagyon energiaigényes szerkentyű. Azt a nagyon nagy energiaigényt kellene kielégítenie egy mini méretű akkumulátornak. Van már olyan akkumulátor, amelyikkel intenzív használat mellett is napokig elmenne a készülék, de azt apukád nem tudná megfizetni. Szóval az üzemidő ezért alacsony.

A tok szerepe pedig érthető, bár nem elsősorban a hátoldalt kell védeni, hanem a bazi nagy, sérülékeny kapacitív kijelzőt.

2014. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
az én ájfonom 1 napig se bírta ki, egy nagy szar, bánom hogy ilyet vettem...
2014. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En az iPhoneomat napi 2-3x toltom, mert errol netezek.


Ujkoraban: zene, internet hasznalat mellett is max. 3-4 orat birta.


Kell hozza kulso toto aztan kesz, nekem

ilyen bedugos izem van, ha lemerul utkozben azzal toltom.


Az okostelefonol tobbsege ilyen. De egyet se lattam meg ami hasznalat mellett 2-3 napokat kibirt volna.


Mondjuk ha nem hasznalom es minden le van rola nyomva akkor egyszer 5 napig birta keszenletben, amikor mamaerkhoz utaztam es elfelejtettem a toltot, ok meg olyan helyen laktak ahol akkor meg az hogy okostelefon is csodasorba ment, nem

hogy toltot vegyek hozza...

2014. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7es, add nekem, kapsz helyette egy androidos csodát ;)
2014. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!