Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy szülő köteles...

Szerintetek egy szülő köteles a 17 éves lányának születendő gyerekét anyagilag támogatni, nevelésben segíteni?

Figyelt kérdés
Ha felvilágosította de úgy gondolta hogy a gyerekkel majd megfogja a férfit akivel jár, ezért nem is védekezett.
2014. dec. 27. 14:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
45%

JOGILAG a szülö köteles a 17 éves lányt is meg a gyerekét is eltartani a lány 18 éves koráig. Utána meg köteles az elsö végzettség megszerzéséig támogatni a lányát, feltéve, hogy nappalin tanul és a lehetö legjobban igyekszik teljesíteni.

Ha a lány nem tanul tovább, nem tanul megfelelö intenzitással, akkor a nagykorúság betöltése után nem köteles a szülö továbbb támogatni.


Az emberi oldala meg eléggé vitatható.

2014. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
30%
A szülőnek nem kötelessége, de sajnos aki van annyira családcentrikus, hogy gyereket vállaljon, annak nincs szíve kidobni az unokáját, csak mert a hülye lánya visszaélt a szeretetével. (Azt ugye senki nem gondolja, hogy rossz szülők nyakára akar szülni a lány? Ha így lenne, menekülne, nem szülne.) Ha a lány nem mutatja jelét, hogy fenn akarja tartani magát és a születendő gyereket, akkor mehet az utcára, az unokát pedig gyámság alá vesszük, a költségvetés csak egy személy eltartását engedi, különben magam szültem volna még egyet..
2014. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
35%

nem tudom miért vagyok lepontozva 15%ra, amikor azt írtam, hogy hatalmas felelőtlenség volt, de nem csak 1 ember felelőssége volt, hogy nem védekeztek... ez így van.

és igen, azt is írtam, hogy támogatnám őket!! hiszen az unokámról lenne szó, és a gyerekemről.

ez miért olyan haszontalan válasz? az hasznosabb lenne, hogy kiraknám mindekettőt az utcára??

2014. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
58%

Keveritek a szezont a fazonnal.

A kérdés nem az, hogy a jóérzés, az erkölcs mit diktál (s lehet a lány is erre hajt), nem azt jelenti, hogy a nagyszülő köteles eltartani az unokát, ha azt a szülő nem teszi meg.

A törvény a gyerek oldaláról vizsgálódik: megfelelő körülmények között nevelkedik-e a gyerek... ha nem, elveszik a szülőtől,. s ekkor első lépésben általában a nagyszülőket kérdezik meg, hogy vállalják-e a nevelését (feltéve, hogy ott megfelelő körülmények között nevelhető)... nem kötelezik, csak megkérdezik.

Ha nem vállalja a nagyszülő sem, akkor idegenekhez kerül.


A nevelés megtagadása nem erkölcsös, de törvényes, törvényszegét akkor követ el a nevelő, ha a gondjaira bízott gyerekkel nem megfelelően bánik, nem biztosít számára megfelelő körülményeket.

2014. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
58%

Elsőként elég mélyen elszégyellném magam, hogy az én lányom hogy lehetett ennyire felelőtlen és ostoba...


Nem köteles. De én támogatnám, mivel a lány fiatalkorú, eleve én lennék a gyámja a babának, én nevelném fel, a lányomnak meg adnék egy lehetőséget, hogy leérettségizzen, szakmát tanuljon, normális körülmények között, szabályos szerint. Ha megszegi a szabályokat, mehet, ahova akar, a gyerek meg marad, nem tehet róla, hogy egy buta önző nő az anyja....

2014. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
42%

Az itt a baj, hogy úgy merül fel ez a kérdés, hogy köteles-e.


Ha a lányom 17 évesen azzal állítana haza, h terhes, apuka nincs de meg akarja szülni, attól még egyáltalán nem szeretném kevésbé. Eszembe sem jutna, h ne támogassam, hogy egyedül hagyjam egy ilyen helyzetben.


El sem tudom képzelni, hogy fordulhat meg egy szülő fejében ilyesmi... :-(

2014. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
68%

Apuka nincs?

Hát ha az én lányom szüznemzéssel szaporodna akkor rohannék vele azonnal a templomba és átkeresztelném Máriává.

Ez lenne az első dolgom.

Ha a lányom fiu akko rmeg onnantól Máriáss József lenne a neve.

2014. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
26%
Hihetetlen, hogy vannak ennyire gonosz emberek, akik csak úgy hipphopp beadnák az unokájukat a lelencbe.Bár sztem ezeknek a válaszolóknak 80 százaléka 15-20 éves, akinek még fogalma sincs az életről, meg az anyai szeretetről, 10 százalék meg biztos valami elvénhedt szingli, akinek esélye sincs a gyerekre és emiatt már teljesen megkeseredett.Ha meg tényleg van olyan, aki a maradék 10 százalékba tartozik, van is gyereke, meg be is adná az unokáját a lelencbe, az meg köpje le magát, mert egy utolsó emberi szenny.
2014. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem nem az számít hogy jogilag mi köteles, és mi nem köteles, hanem inkább az arra kéne koncentrálni, hogy ki, mire vágyik.

Te vagy a várandós lány anyja?

Ha igen, szerintem anya létedre megérthetnéd, milyen amikor abortuszod van, vagy amikor elveszik tőled a gyereket, AZ AKARATOD NÉLKÜL... Mert az anyád nem akar segíteni...

2014. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
71%

Nincs apja a gyereknek?!

Hát valaki csak meg*****a a lányt! Nem irkáljunk már butaságokat...

Sokan úgy gondolják, hogy a gyereket tutujgatni kell, a széltől is óvni, ha hülyeséget csinál, azonnal mellé kell állni, és fogni a kezét.

Francokat. Néha hagyni kell, hogy az élet leosszon egy-két pofont. Ez a dolgok rendje. A felnőtté válás sosem volt egyszerű.

2014. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!