Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy szülő köteles...

Szerintetek egy szülő köteles a 17 éves lányának születendő gyerekét anyagilag támogatni, nevelésben segíteni?

Figyelt kérdés
Ha felvilágosította de úgy gondolta hogy a gyerekkel majd megfogja a férfit akivel jár, ezért nem is védekezett.
2014. dec. 27. 14:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
38%

A tartási kötelezettség egy létező jogi fogalom.

De ez nem olyan egyszerű kérdés, hogy mi itt normális választ adhassunk.

2014. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%
A szülő a gyermekét nagykorúságáig köteles nevelni segíteni. (ha előbb férjhez megy, "nagykorú" lesz a házasság által). Szerintem a 17 évest segíteni kell.
2014. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
57%
Tegyük fel másként a kérdést: van olyan nagyszülő, aki az első unokáját beadná a lelencházba ?
2014. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem akar a lány abortuszra menni ha már védekezni nem volt esze. Akkor nevelje is fel nem? Na más bajára szüljön?
2014. dec. 27. 14:29
 5/34 anonim ***** válasza:
80%

"úgy gondolta hogy a gyerekkel majd megfogja a férfit akivel jár, ezért nem is védekezett"


A lány, aki így gondolkozik, az vagy ostoba, vagy rosszindulatú, önző teremtés, vagy mindkettő egyszerre...

Ezt erősíti az is, hogy a kérdés nem az apára vonatkozik, hanem a nagyszülőkre - elkeserítelek, nem kötelesek támogatni.

2014. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%
Elmondani, meg megtanítani valamire valakit az két különböző dolog. A te nevelésed eredménye, hogy így viselkedik a 17 éves lányod! 18 éves kora után sem lenne szabad megtagadni a nevelés eredményét, de előtte még a törvény is kötelez. Ennek ellenére van lehetőség arra, hogy az unokád lelenc-házba kerüljön...
2014. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
53%
Fú, na hát ez nehéz kérdés... Nem hagynám az unokámat éhezni ha megtehetném, de a lánytól nagy felelőtlenség úgy gyereket vállalni, hogy nem tudják párjával eltartani. És ilyen szempontból tök mindegy hogy hány éves, mert ha 30 vagy 40 lenne, ugyanezt mondanám. Jogi szempontból passz. Szerintem ha szülői beleegyezéssel nagykorúsíttatja magát, akkor nem vagy köteles támogatni. Egyébként igen. Az unokát pedig abban az esetben, ha te leszel a gyámja, mert mondjuk a lányhoz hasonlóan az apa sem lehet az vagy épp nem akar.
2014. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
38%

Nem köteles. A lányát köteles 18 éves korágig eltartani, de az unokát NEM. Beadhatja nevelőintézetbe, vagy bizonyos esetekben örökbe is.

Egy szóülő sem köteles egy n4em kívánt unokát felnevelni. Főleg, ha anyagilag sem áll valami jól.

2014. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
39%
Nem segíteném a lányomat benne, hanem én nevelném, a saját gyerekemnek tekinteném, örökbe is fogadnám. Ha segíted, nem fogja felfogni a súlyát annak, amit tett, csak szegény gyerek fog miatta szívni. Ha nem segíted a lányodat a gyereknevelésben, hát, nem is tudom, mire lesz képes egy 17 éves gyerek (mert az), aki még az iskolát sem fejezte be, a barátja (gondolom) így is elhagyta - vagy majd elfogja. De az unokámat nem fogom hagyni, hogy árvaházba jusson vagy éhezzen, vagy akár hogy olyan legyen mint az anyja, ezért nevelném én. Bár mindenekelőtt magamba néznék, mert valahogy az ő nevelése is tévútra ment.
2014. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%
Ha én lennék a nagyi, akkor biztosan nem tudnám elnézni ha az unokám nélkülözik, ha már megszületett, akkor kötelességemnek érezném segíteni őt, hiszen az emberek még idegeneken is segítenek, akik éheznek, fagyoskodnak, vagy nincs hol lakniuk.
2014. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!