Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnak? Ha értem...

Mit csinálhatnak? Ha értem jönnek mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Hétvégén el akarok menni a barátomhoz ( Nagykorú vagyok és van munkahelyem) . A busszról le szeretnék szállni ott ahol ő lakik, de a szüleim biztos megint veszekedni és kiabálni fognak velem. Még mindig gyerekként kezelnek, sajnos elköltözni még nemtudok.. Nem engedik, hogy itt aludjon hóba sárba átbicilkizik szombaton és éjjel hazamegy, vasárnap délben jön vissza.. ez megy már lassan 3 éve. De már elég. Úgygondoltuk, hogy akkor megyek én hétvégén. Legutóbb mikor ott aludtam nagy cirkusz volt belőle, félek, hogy megint ez lesz, de már nembirom azt, hogy mindig igy viselkednek a szüleim

2014. dec. 4. 14:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%

Hároméves kapcsolat, 19 éves lány, normális pasi...ha ez így van, nem értem a szüleidet. Mégha olyan szubkultúrába tartoztok is netán, ahol a nászéjszakáig szűznek kell lenni, tudhatnák, hogy szexelni nemcsak éjszaka a hálószobában lehet...Merthogy gondolom, azért nem akarják engedni, hogy ott éjszakázzon a barátod, mert nem akarják, hogy lefeküdjetek.

Nem tudom, mit tehetnétek, mert elég keveset írtál a szüleid motivációiról. Pl. vallásokak-e, vagy ilyesmi, ami miatt efféle meggyőződéseik vannak. Jogilag nem tehetnek semmit az ellen, hogy együtt legyetek, de kirakhatnak otthonról, ha nem úgy viselkedsz, ahopgy szeretnék. A barátod szülei azonban gondolom, nem hagynának az utcán aludni. Persze nem kötelességük befogadni, ne is apellálj erre. Valahogy a szüleiddel kéne dűlőre jutni. Beszélgettél anyukáddal valaha nyíltan a szexről? Elmondta, mit gondol az egészről, vagy csak a tiltás megy?

2014. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Anyudék tudják pontosan, hogy hol lakik a barátod? Mert akkor nagy balhét nem tudnának csinálni.
2014. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%
De mi az indokuk miért nem bírják a srácot? Csak a szex miatt nem aludhattok együtt gondolom....mondd meg anyukádnak hogy túlvagytok rajta...az enyém is ezért balhézott anno állandóan .... sajnos a balhékat nem tudod elkerülni, max szó nélkül végighallgatod és mikor végzett megkérded ennyi volt, vagy van még mondanivalója? Nem hinném hogy jobb belátásra tudod téríteni max hozzászoktatni, azért 19 évesen már tényleg nem vagy gyerek. Gondolom majd elkezd fenyegetőzni hogy amíg otthon laksz az van amit ők mondanak (tapasztaltam) ekkor pedig meg kell lépni azt a bizonyos döntést.
2014. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Református vallásuak vagyunk, tudják pontosan hol lakik a barátom, azt is tudják, hogy voltunk már együtt.. anyukám balhézott is emiatt.. Ott aludtam a hétvégén, megengeték, normálisak voltask :) de nemtudom , hogy hogyan oldjuk meg a többi hétvégét.
2014. dec. 8. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!