Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hogyan kezelitek...

Szülők, ti hogyan kezelitek azt, ha a gyerekeitek nem jönnek ki a közös szoba miatt?

Figyelt kérdés

Azt hiszem - tapasztalat, na meg az itt olvasottak alapján is -, hogy nagyon könnyen tönkretehet egy testvéri kapcsolatot az, ha két külön vérmérsékletű ember kénytelen ennyire összezárva élni.


Ti hogy kezelitek azt, ha valamelyik gyereketek kamaszodva már egyre többször hisztizik amiatt, hogy nincs saját kuckója, és nem tud sehol sem egyedül maradni? Mi van akkor, ha teljesen más a bioritmusuk (pl. az egyik koránkelő, a másik meg későnfekvő), és emiatt folyamatosan konfliktus van? Mit mondtok nekik, amikor kamaszként már szeretnék, ha időnként együtt aludhatnának a párjukkal, vagy csak szeretnének kettesben lenni vele (ugye ilyenkor senki nem szereti, ha ott van a tesó).


Ti hogyan kezelitek az ehhez hasonló konfliktusokat, amelyek tulajdonképpen azért természetes igények a gyerek részéről?


2013. nov. 22. 18:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%

Együtt nőnek fel egymáshoz szoknak, annyira más nem lehet a bioritmusuk.

Kamasz gyerekemet nem engedném együtt aludni a barátjával, de ha ettől elkövetkeztetünk akkor attól akinek barátja van és felnőtt akar lenni, elvárom, hogy elfogadja hogy ez van és nem tudunk rajta változtatni és ne hisztizem hisz felnőtt.

2013. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%
egyiket el kéne küldeni kollégiumba.
2013. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
Nekem semmi gondot nem okozott a közös szoba. Igy nöttünk fel, megszoktuk egymast Persze fiu nem aludhatott ott, de nekem az fura is lett volna, fel se merult. Mondjuk koleszos is voltam, azt is szerettem, a nagy többsegnek ez semmi gondot nem okoz szerintem.
2013. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Én azt gondolom, hogy "muszájból" nincs külön szobájuk, gondolom, nem tudtok elköltözni anyagi okokból. Ezt meg kell érteni mindegyiküknek, a pénz nem a pénzfán terem. Ha nincs, az korlátokat szab.

Ha emberek együtt élnek (akár család, akár egy pár, akár csak egyetemisták kollégimban), a normális határokon belül kötelesek alkalmazkodni egymáshoz. Pl. aki korábban kel, legyen csendben, csak olvasólámpát kapcsoljon, vagy üljön ki a konyhába olvasni. Aki későn fekszik, este már ne hallgasson zenét, hanem olvasson, netezzen kislámpánál.

Én azt gondolom, hogy kamaszként ne aludjon együtt a párjával, és ha együtt akarnak lenni, akkor randizzanak, sétáljanak. Nem vagyok prűd, de a kamasz érzelmileg éretlen a szexre, felesleges adni alá a lovat, hogy nyugodtan csinálja. (Sajnos csinálja máshol, ezzel tisztában vagyok.)

Én szülőként nem tűrném a hisztit, hogy miért nincs saját szoba. Ez kb. azt jelenti, hogy nem képes felmérni, hogy mennyit dolgozol, nem becsülik semmire azt az életet, amit biztosítani tudsz nekik.


Ha elég nagy a szoba, akkor megpróbálhatjátok valamilyen térelválasztóval megoldani a leválasztást. Akkor közös is, meg nem is.

2013. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nagy tévedés, kedves első!


Azért írtam, hogy saját tapasztalat, mert mi sosem tudtunk összeszokni a testvéremmel, ezért nagyon megromlott a viszonyunk. Egyrészt teljesen eltért a bioritmusunk, másrészt annyira más személyiségek voltunk, hogy semmiben nem tudtunk megegyezni (pl. ő egész nap(!) bömböltette a TV-t, emiatt én sose tudtam se tanulni, se olvasni, se elaludni esténként).


Persze, az is közrejátszhatott a viszonyunk megromlásában, hogy nálunk mindig én voltam az, akinek végül azt mondták a szülők, hogy alkalmazkodjon...

2013. nov. 22. 18:44
 6/20 A kérdező kommentje:
A kamaszkor alatt mér inkább ezt a 17-18-19 évet gondoltam, amikor azért a többség még nem tud függetlenedni, de azért érthető, hogy pl. együtt szeretne néha aludni a párjával.
2013. nov. 22. 18:46
 7/20 anonim ***** válasza:
8%
Elküldöm a nagyot koleszba.
2013. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
A gyerekek részéről a külön kuckó teljesen érthető igény ebben a korban. Nagyobb lakásba nyilvánvalóan nem tudtok költözni, különben nem tetted volna fel a kérdést. Én a gyakorlati megoldásra koncentrálnék. Neten, magazinokban rengeteg ötletet lehet látni arra, hogyan lehet kicsi lakásokban sok pénz befektetése nélkül, sokszor csak ügyes lakberendezéssel teljesen elszeparált tereket létrehozni.
2013. nov. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan nem vagyok szülő, de egy ismerősöm olyannyira kiborult már 18-19 évesen hogy elment otthonról a barátnőjéhez lakni, mert otthon nem volt nyugta soha. A lány anyja belement, a fiú dolgozik a háztartásba belead talán egy tizest, cserébe azt kapja mintha otthon lenne, nem b*szogatják hogy kapcsold ki a tv-t meg csomó más dolgot csinálhat.

21/F

2013. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
3%
Együtt alváskor miért baj ha a tesó is ott van? Nyaraláskor is együtt alszik a családdal a barát. Kettesben meg nem csak otthon lehet lenni.
2013. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!