Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám végrendelkezik, hogy...

Ha apám végrendelkezik, hogy semmit sem hagy ránk, akkor nem kapunk semmit?

Figyelt kérdés

Szóval,ha végrendelkezik és mindent egy barátjára hagy,megteheti?Anyámmal 40 éves házasok,mi hárman vagyunk testvérek.

Meg lehet ezt támadni,hisz 40 év alatt anyával mindent közösen szereztek meg?!Létezik,hogy nekünk semmi se fog járni?


2014. nov. 23. 11:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

# 7/10!

Nem így van. A kitagadáshoz nagyon-nagyon súlyos indok kell. :-) A kérdező leírása alapján nem áll meg.

2014. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

milyen súlyos indok kell, világosíts fel

a kitagadás egy személyes jog, ha úgy döntök akkor ki vagy tagadva

de mondjad, te biztos jobban tudod

2014. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kitagadható, aki az öröklésre érdemtelen; aki az örökhagyó sérelmére súlyos bűncselekményt követett el; az örökhagyó egyenesági rokonának, házastársának, vagy élettársának az életére tört, vagy sérelmükre egyéb súlyos bűncselekményt követett el; aki az örökhagyó irányában fennálló törvényes tartási kötelezettségét súlyosan megsértette; aki erkölcstelen életmódot folytat. Új rendelkezés ezeken felül, hogy kitagadható, akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek, amíg a büntetését még nem töltötte ki, valamint aki a tőle elvárható segítséget nem nyújtotta, amikor az örökhagyónak szüksége lett volna rá.


A nagykorú leszármazót kitagadhatja az örökhagyó a vele szemben tanúsított durva hálátlanság okán is, a szülőt pedig szintén ki lehet tagadni abban az esetben, ha olyan magatartást követett el az örökhagyó sérelmére, amely egyébként alapul szolgálhatna szülői felügyeleti jog megszüntetésére.


Kitagadhatja továbbá a házastársat az örökhagyó a házastársi kötelezettségét durván sértő magatartás miatt is.

2014. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: gondolj másként az egészre! Édesapád vagyona az ő vagyona, nem a ti örökségetek. Ő ezt felépítette, és szeretné, ha nem veszne kárba a munkája. Tudja, hogy ti nem folytatnátok, hanem eladnátok, ki tudja, kinek - a barátja viszont folytatná az ő munkáját. A vagyonáért ő maga dolgozott meg, joga van eldönteni, mi legyen a sorsa a halála után. Ha egy kicsit is szeretitek, tisztelitek, akkor tiszteletben tartjátok a döntését is.


Anyukád a közösen lakott ingatlanra haszonélvezeti jogot örököl, ami holtáig tart, tehát nem lesz otthontalan, ha édesapád meghal. Bármi, ami anyukád nevén van, az övé lesz apukád halála után is, csak azok fölött a vagyontárgyak fölött rendelkezhet apukád, ami az ő nevén van. Ha anyukád ez ellen az egész ellen fel akar lépni, egyet tehet: kéri a vagyonközösség megszüntetését, a vagyon felosztását még életükben. Ezáltal a vagyon fele az ő nevére kerül, így az a továbbiakban már nem lesz apukád után örökölhető. Természetesen a végrendeletet is megtámadhatjátok apukád halála után, ebben az esetben kiharcolhatjátok a köteles részt. Személyes véleményem, hogy én ilyet nem tennék, jobban szeretem annál a szüleimet, mint hogy haláluk után sárba tiporjam az akaratukat.

2014. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!