Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarnak velem a...

Miért nem akarnak velem a gyerekeim telefonon beszélgetni?

Figyelt kérdés

5 és 7 évesek a lányaim és fél éve az anyukájukkal élnek.

Minden hétvégén velem vannak. Igyekszem minél tartalmasabban eltölteni az időnket.

Elmondásuk szerint otthon tv-znek meg tableteznek, sokszor más vigyáz rájuk és az édesanyjuk nem sokat foglalkozik velük.

Hét közepe táján szoktam őket hívni, de nem nagyon akarnak ilyenkor velem beszélni.

Egyébként meg várják a hétvégét.



2014. nov. 20. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy nem akarják, hogy más is hallja a beszélgetéseteket.
2014. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen én se tudtam telefonon beszélgetni. Nem tudom miért, sokszor odaadták a telefon, hogy pl az unokatesómmal beszélgessünk, de nem tudtunk mit mondani, a vége mindig az lett, hogy egyikünk megkérdezte: "Van mondanivalód?", a másik meg mondta, hogy nem nagyon. :) Pedig egyébként nagyon jól elvoltunk, csak telefonon nem ment. De felnőttekkel se nagyon. Ha felhyvtak, hogy felköszöntsenek, addig eljutottam, hogy köszönöm, de aztán nem tudtam mit mondani. Szerintem ez normális 5-7 éveseknél. Ha nme látját az embert, akkor nem nagyon tudnak beszélgetni.
2014. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is mennek a telefonhoz, vagy nem beszélnek?

Gondolom más is ott van olyankor, valószínűleg ez az oka.

2014. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen viszonyban vagytok az anyjukkal? Mert ha nem jó, akkor lehet, hogy zavarja őket a beszélgetésbe. Vagy amit előttem írtak, hogy nem kommunikálnak még jól telefonon. Miért nem skypolsz velük, az vizuális.
2014. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van. Én is azt tapasztaltam hogy a volt párom gyereke nem akart vele telefonon beszélni és végül kiderült, hogy az zavarja hogy anyuka ott sasol a telefon mellett és hallgatózik, a gyerekek meg óhatatlanul feszélyezve érzik magukat ilyenkor. Másrészről nem lehet várni ekkora gyerekektől hogy úgy cseverésszenek telefonon mint mi felnőttek. Nekik még több érzékük van a természetességhez, és valahol a telefon egyáltalán nem az. Ne foglalkozz ezzel sokat, lényeg az hogy hétvégén szeretnek személyesen veled lenni.
2014. nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok rosszat feltételezni a feleségedről, de... nem elképzelhető esetleg, hogy félig-meddig ellened hergeli őket? Aztán mikor a lányok arra gondolnak, hogy "Apu nem törődik velünk", mégis észbe kapnak, hogy mindjárt itt a hétvége, és ezért várják a találkozást.


Persze az is meglehet, hogy mivel "más vigyáz rájuk és az édesanyjuk nem sokat foglalkozik velük", úgy is érezhetik, hogy nem vagy velük (tényleg nem vagy velük, de nem így gondoltam), és kevés számukra az, ha csak felhívod őket.


Vagy az is lehet sajnos, hogy tényleg be vannak fenyítve, hogy nem beszélhetnek veled telefonon.

2014. nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Anyuka gondolom ilyen ott áll, ami már önmagában is zavaró, de ha még erre rá is tesz egy lapáttal... Nálunk ez volt sajnos.

Mikor aztán apuhoz költöztünk, ő érdekes módon sosem jött oda, ha anyuval beszéltünk. És eleve: akkor beszélhettünk vele, amikor csak akartunk, míg fordított esetben előtte mindig ott volt a "bíróság szerint csak szerdán öt és hat között, tíz percre..." bla-bla...

2014. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Nos, elég kicsik még. Én sem szerettem ebben a korban telefonálni olyan rokonokkal sem, akiket egyébként nagyon kedveltem, egyszerűen zavarban voltam, és nem tudtam, mit mondjak.


"sokszor más vigyáz rájuk "

Ezt kár volt írnod. Anyuka nyilván egyedül él, dolgozik, neveli a gyerekeket. Neki is lehet élete, és nem csak a munkahely és háztartás között mozog.

2014. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lányom 4,5.rendszeresen szokott apával,meg közeli rokonokkal.
2014. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem csak alapjáraton nem tudnak mit kezdeni a telefonos beszélgetéssel
2014. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!