Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem engedi hogy Angliába...

Apám nem engedi hogy Angliába menjek dolgozni?

Figyelt kérdés
20f vagyok kaptam elhetőséget hogy kint dolgozzak ismerőssel, de apám azt akarja hogy maradjak egy 3000fős faluba. mert segitenem kell neki a földön.

2014. nov. 18. 08:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%
Akkor segíts apukádnak kitalálni, hogy hogyan tudja megoldani a munkát nélküled.
2014. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
10 helyett 11 román napszámost hozna nyáron...
2014. nov. 18. 09:34
 13/31 anonim ***** válasza:
79%

Akkor meg van oldva! :)

Azért jó lett volna, ha leírod, hogy apukád miket mondd, mik az érvei, hogy ne menj. Mert arra lehetne válaszolni.

Szerintem mondd el neki, hogy szeretnéd magad kipróbálni másban is, de ez nem azt jelenti, hogy örökre elmész. Lehet, hogy nem is fog tetszeni és egy idő után majd visszavágyódsz a faluba.

És tényleg jobb most ilyen fiatalon világot látni kicsit, később már ha lesz család, nem biztos, hogy lesz rá lehetőséged.

2014. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
össze vissza beszél nem birja elfogadni ha nem az van amit ő akar
2014. nov. 18. 09:46
 15/31 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy még nagyon gyereknek tart, nem minden 20 éves állna még meg a saját lábán. Ha így van, várj még 1-2 évet aztán hajrá!
2014. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
76%
Napi 20ezres fizetésből márpedig éppen kitelik, hogy hazaadj, pl. a +1 román napszámos bérét. Másrészt viszont azt neked kellene megértened, hogy TE, a megbízható családtag sokkal értékesebb munkaerő vagy, mint valami jöttment bérmunkás. Szóval jah, szívás a családodnak, ha elmégy.
2014. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
78%
Hasonló helyzetben vagyok lányként, csak emellett én tanulok. Mezőgazdaságban nőttem fel, szüleim virágtermesztéssel foglalkoznak, én akármikor hazamegyek segítek nekik, mert tudom ígyis rengeteget dolgoznak. Eleinte nekem sem fért a fogamra a munka, mert ugyebár, ha ők választották csinálják, de most, hogy más városban élek és értékelni tudom azt a falusi környezetet. Egy városban az emberek értékrendje valahol a számtengely baloldalán van. Hidd el a józan paraszti ész sokkal tiszteletreméltóbb, mint a nagy városi mentalitás. Menekülnél most az otthon elől kicsit, értem én, de akkor tedd azt pl télen. Nincs annyi hajsza a mezőn sem, kimész szezonmunkára, márciusban hazamész, segítessz apukádnak, hogy ne szakadjon bele a munkába. Ő is szívesebben bízná rád a földeket, mint másra. Ez most olyan, hogy kimegyek, gyűjtögetek magamnak, élem a semmirevaló big city lifeot:Adidas, Nike, Kenvelo, mert vásárolni Angliában hű de jó, miközben apád kínlódik a napszámosokkal. És hidd el, egy családtag munkáját nem éri fel egy napszámos sem, hacsak nem henyélsz munkaidőben. Gyüjtögettél magadnak, hazajössz, édesapád kidögölve, az izületeit fájtatva rád iratja a házat. De jó érzés, mi? Manapság amúgy városokban diploma nélkül nem fogsz nagyot feszíteni. Otthon legalább magatoknak dolgoztok; szerintem apád sem az az ember, aki elissza a termelt bevételt. Én tisztelném, hogy viszonylag egyedül bevállalta a földmüvelést. Üdv. 20 L
2014. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%

17-es!


Habár alapvetően egyetértek azzal, hogy a városi, tanult emberek sokszor nem okosabbak a vidéken élőknél, és hogy a vidéknek is megvan a maga bája, mégis azt kell mondjam, hogy összességében nincs igazad. Lehet, hogy neked jobb vidéken, megszeretted a munkát, vagy csak elfogadtad, és csinálod, amit a szüleid is csinálnak. Neked így a jó, szíved joga.


Az is jó tanács volt, hogy menjen szezonmunkára, próbálja ki magát.


DE! De egy szülőnek ne azért legyen gyereke, hogy legyen, aki eltartja, vagy helyette dolgozik később! Ők vágtak ebbe bele anno, akkor csinálják jó szívvel, amíg egészségük bírja, és leljék benne örömüket, de másnak ettől még nem kötelessége erre áldozni az életét, főleg, ha nem is szereti. Az nem kifogás, hogy öregek lesznek, tönkremennek a munkába. El kell adni, bérbe kell adni, embert felvenni, aki foglalkozik vele.


Ja, hogy egy élet munkája, és derogál, ha más foglalkozik vele? Kérem, aki k*rvának szegődött, ne sírjon, ha b*sszák! Erre hivatkozni nagyon aljas dolog. Felnőtt emberek el tudják dönteni, hogy mi jó nekik, és mi nem, mi hasznos, mi nem, és mérlegelnek.


A kérdező is lehet, hogy kimegy külföldre, nem tetszik neki, és visszamegy, átveszi az apukájától a földet. Lehet, hogy soha többé nem fog kapát-kaszát a kezébe, annyira megtetszik neki a külföld. Ettől még nem lesz rossz ember, egyik variációtól se. Már nem az a világ van, ahol a gyerek kötelezően folytatja a szülő mesterségét. Élje mindenki a maga életét. Szeressük, támogassuk egymást, de ne a saját boldogságunk feláldozásával.


Kérdező: menj. Próbáld ki magad. Majd meglátod, tetszik e. Ha nem mész, soha nem tudod meg.

2014. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy "egy falusi"?? Mások meg Pestről menekülnek el,hogy vidéken élhessenek!! De rosszul gondolkodol te a vidéki életről! Elég szomorú, hogy elmennek vidékről a fiatalok, ahelyett, hogy az ottani életet lendítenék fel. A mostani fiatalokban nincsen semmi nemzeti érzés???
2014. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
Valóban nem az a világ van, mint ezelőtt lehetett. És láss csodát hova vezetett a túlsok szabadság. Itt ez nem csak a kérdező kalandvágyáról van szó, hanem empátiáról, menekülésről a nehéz elől lelkiismeret nélkül. Persze válasszuk a könnyebb utat, de nézzük már meg, mit hagynánk magunk után. Nyilván az emberiség legnagyobb része kbasztt önzőséget gyakorol, mert természetesen a lázadó fiatal jövője a fontos. Itt laposodik el a világ. Hidd el, nekem is sokszor megfordult, hogy nem érdekel csinálják, ha nem tanultak ez van. De nem lenne lelkiismeretem szrban hagyni, miközben tudom, hogy mindig úgy segítenek, ahogyan csak tudnak; ez valahol kölcsönös kellene legyen. Az egy irányú reakció nem vezet egyensúlyra- ezt megtanultam már kémiából is.
2014. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!