Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri Angliába költözni és...

Megéri Angliába költözni és dolgozni?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, 2 évem van még hátra a suliból az érettségiig, viszont nagyon szeretnék kint lenni, dolgozni Angliában vagy Németországban. A kérdés elég egyértelmű mert persze hogy megéri ha jó a meló meg stb, de mire készüljek ? Szeretek előre gondoskodni a dolgokról ezért még időbe kérdezem meg hogy mire készüljek? Angol nyelv nagyjából az erősségem mert szeretem is és most fogom emelt szinten tanulni szóval ez a dolog ami még inkább Anglia felé húz és leginkább London. Hogy érdemes elkezdeni az ilyen dolgokat? Milyen úton a legakadálymentesebb, esetleg melyik az a munkahely vagy szakma amiben könnyen el lehet helyezkedni?

2014. aug. 19. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Tanulj egy szakmát, vagy szerezz diplomát, legyen némi tapasztalatod is, majd akkor gyere ki. Sima érettségivel, ilyen fiatalon semmiképp sem javaslom.
2014. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha van egy olyan szakmád amivel nagyon jól keresel. Egyébként élhetőség szempontjából Londonnál van egy csomó jobb hely is, én Hollandiában és most Bécsben is jobb körülmények között élek kevesebb pénzből mint korábban Londonban.
2014. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

>> Szeretek előre gondoskodni a dolgokról...

Ha ez igaz, akkor szerezz magadnak egy jó szakmát, mert különben éhen halsz Londonban az érettségiddel.

2014. aug. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi lenne az a szakma amivel esetleg jól is tudnék keresni?
2014. aug. 19. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Bármi ami keresett, vagy hiány szakma. IT, orvos, pénzügy, mérnök, de akár nehéz gép kezelőként is jól lehet keresni, vagy ha TOP helyen dolgozol még felszolgálóként is.

Egyébként ezekkel a szakmákkal itthon sem halsz éhen.

2014. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az az igazság, hogy elég nehezen megy a tanulás. Leginkább az angol mint tantárgy és nyelv ami megy. 3,5 az átlagom 10. évem végén és egy szakközépiskolában. Rendőr szerettem volna lenni, csak egy pár rendőr ismerősöm elvette a kedvem mert lassan mindegyik leszerel és " menekülnek " külföldre. Mivel nekem az angol ami megy ezért gondoltam hogy London de perpillanat össze vagyok zavarodva és csak céltalanul bolyongok. Azt sem tudom mit szeretnék dolgozni és hogy hol. Jó lenne már érettségi után lennék mert akkor kezdhetnék magammal valamit. Köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszolt az eddigi üzeneteimre.
2014. aug. 19. 23:55
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Csatlakozom azokhoz, akik azt mondták, hogy legyen valami szakmád.

Hogy mi az, az tök mindegy. Asztalos, vízvezetékszerelő, fodrász, szabó, szakács, autószerelő, bármi, csak jó szakember legyél. Az pedig akkor leszel, ha szereted azt amit csinálsz, képzed magad és még érzéked is van hozzá. Találd ki azt, hogy mihez van kedved, miben vagy ügyes, és akkor ha bárhová mész, előbb-utóbb sikerül azon a területen elhelyezkedni.

2014. aug. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Rajta leszek az ügyön bár igazából nincs kimondottan olyan szakma ami tetszik. Mindent megcsinálok csak jól legyen elmagyarázva esetleg megmutatva és akkor nincs gond.
2014. aug. 20. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben Németországba mennék, fényévekkel jobb, mint Anglia. Tudom is, hiszen Angliában élek... Ez a hely sem rossz, nem arról van szó, csak úgy összességében nem jött be. Nekem is inkább valami normális Európai országba kellett volna mennem.

Szakmát mindenképp szerezz, viszont az nem igaz, hogy csak azzal lehet érvényesülni. Bár az esélyek tényleg lecsökkennek nélküle.

2014. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!