Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez általános lenne? Egy...

Ez általános lenne? Egy szülőnek nem a biztatás és támogatás a dolga? Érdeklődöm, nem felháborodom.

Figyelt kérdés

Ma sikeresen megbuktam harmadszor a vezetés vizsgán. Harmadik alkalommal. Banális hiba, későn vettem észre egy gyalogost, nem engedtem át. De különben önmagával a vezetéssel, autókezeléssel nincs gond. Meg különben is, van ilyen, rengeteg ismerősöm ment át sokadszorra. Nem érzem tragédiának, Budapesten mindenki mondja, hogy őrült a közlekedés.


De mindegy is. A bevezetőből már lehet sejteni, hogy mi a konfliktus fő forrása. Apámmal alapjáraton rossz a viszonyunk, akármikor akármit csináltam, dícsérni soha, de a legkisebb hibáért szidott. Hogy én nem viszem semmire, meg a szokásos szöveg. Hülye vagyok, stb, holott egyetemre járok, 500 pontos érettségivel jutottam be, a gimiben is mindig legalább 4es volt az átlagom, pedig a város legnehezebb gimijéről van szó. De ezt már megszoktam tőle. Ő ilyen. Elfogadtam, belenyugodtam. Az, hogy szerinte "debil" vagyok, amiért harmadszorra sem sikerült megszereznem a jogsit, szinte szükségszerű.


Na de anyukám? Ő volt mindig az ellenpólus, aki vigasztalt, bátorított, stb. Az érzelmi támasz, ha már apámtól rideg szigor jutott. Most viszont... 3 éve jöttem el otthonról egyetemre, és most nagyon megbántott. Hogy megnyugodott, amiért nem sikerült a vizsga, mert amíg a prioritásaim nem kezelem a helyén, meg satöbbi. Meg ugye én is érzem, hogy nem érdemeltem volna meg. Hát honnan tudja ő? Jól vezetek, a vizsgáztató is mondta, hogy átengedett volna, ha ez a kis malőr nincs. Az oktató szerint is úgy vezetek, ahogy a nagy könyvben meg van írva (első alkalommal is hasonlóan banális hiba miatt buktam el). Ez mi?


Szülők! Ez tényleg a normális, az átlagos lenne? Hogy még inkább elszomorítjátok a gyereketeket, ha már eleve dühös magára, amiért ilyen egyszerű dolog miatt bukik meg (bármiben, nem feltétlenül vizsgán)? Nekem eddig apám részéről a sírást okozó mondatok szinte mindennaposak voltak, na de anyukámtól... Vele mindig lehetett beszélni, most meg nem tudom, miért mondott ilyeneket. Ők nemhogy legalább 30 évvel ezelőtt, teljesen más rendszerben, de még másik országban is szerezték meg az engedélyt, nem érzem jogosnak, hogy most hülyének állítanak be, mert nekem nem sikerült elsőre.


Ti mit gondoltok? Ti is hasonlóan éreznétek magatokat emiatt? Nekem vannak ábrándjaim azzal kapcsolatban, hogy egy normális, jól működő család milyen is valójában, vagy tényleg túlreagálják?


Az egyetemen mellesleg jól teljesítek, egyedül az bökheti a csőrüket ("prioritások" néven), hogy szeptemberben összeköltöztem a barátommal. Ki a kollégiumból, szóval most nincs lehetőségem hetente hajnalig inni és biztos, stabil párkapcsolatom van. Szörnyű, hogy miket nem művelek.


Előre is köszönöm a segítséget, és elnézést, hogy hosszúra sikeredett!


22/l


2014. nov. 12. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Máshogy értékelte a helyzetet, kívülről máshogy látta. Nem megbántani akart véleményem szerint anyukád. Félt az úton, úgy gondolja neked ez nem megy. Egyszerűen rosszul ítél meg, hát bizonyítsd be neki, h igenis tudsz vezetni:)
2014. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De még sosem látott vezetni, én Budapesten tanulok (vezetni is, meg úgy általában), ő otthon van, Vajdaságban. Saját autóm még nyilván nincs, apám meg nekem ugyan nem adja a sajátját. Így senki sem fogja látni az otthoniak közül, hogy hogyan vezetek, ezt bizonyítani nem tudom.


Miután megszerzem a jogosítványt is azt fogom hallgatni, hogy negyedszerre (remélem), hát komolyan, ezt csak szánalomból adták meg, stb... Nem is értem, bátorítani kéne, nem bántani, nem?

2014. nov. 12. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Eleg pitbull stilusod van,de Szimpi!

Nyugi nem bántásbol irtam!!!!!

2014. nov. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Most nézzünk egy egyszerű logikát. Megbuktál harmadszorra is hüyleségeken. Szerinted. Anyukád meg, mivel nem ül a kocsiban a vizsga során mellette,d azt látja, hogy a gyereket harmadszorra is megvágták, ergó valami csak nem megy neki, mert aki tudja, az nem bukik meg. Ennyire egyszerű.

Mondom ezt úgy, hogy én is Pesten tanultam vezetni, közel sem autóval a seggem alatt születtem és mégis elsőre átmentem a forgalmi vizsgán.

Azért háromszor rontani, tetszik vagy sem, már tényleg gáz. Nem figyelsz eléggé és hibázol. 1 apró baki úgy mellesleg egy gyalogos életébe is kerülhet élesben, csak mondanám, hiába becssülöd le a kis hibákat.

2014. nov. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért ha már a HARMADIK vizsgán buksz meg ilyen "apróságok" miatt, mint egy gyalogos nem észrevétele, akkor NEM tudsz vezetni.

Az autót tudod kezelni, de KÖZLEKEDNI nem és ez utóbbi sokkal nagyobb probléma, mint ha neha nem tökéletesen váltasz sebességet.


Ugyanis ha átengedtek volna és nics, aki megakadályozza legközelebb, hogy átmenj egy "elnézett" gyalogoson, akkor az már nem "apró hiba", hanem más életének a veszélyztetésétöl kezdva a gondtalanságból elkövetett emberölésig tartó büncselekmény.

2014. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem én, nem azért mondom, nyilván továbbra sem érdemeltem meg a jogosítványt, a kérdésem nem is erről szólt. Hanem a szüleim reakciója. Gáz vagy nem gáz, ez van, de egy szülőnek szerintem nem az a normális felfogása erre, hogy jól van lányom, legközelebb ügyesebb leszel. Mert ez gyakorlás kérdése, a gyakorlás meg pénzbe kerül, tehát részemről korlátozottak a lehetőségek. Ha csak annyiból állna, hogy naphosszat tanulok, érteném a problémát, de így, gáz vagy nem gáz, azért mégiscsak a szüleim, akiktől nem ilyen választ vártam volna...
2014. nov. 13. 09:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Most te komolyan azt várod, hogy 22 évesen, háromszori ubkás után még babusgassanak?? Nézzél már magadba ember. Tetszik vagy sem, édesanyád reakciója abszolút érthető. 1 bukás után még sajnálják az embert, még talán 2 után si, de nehogy már körbedongjon téged, hogy jaj szegény kicsi lányom. Ne nézd már totál hülyének...
2014. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!