Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám nem támogat az...

Az anyám nem támogat az álmaim megvalósításában. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Még csak 14 éves vagyok, de már határozott elképzelésem van, arról, hogy divattervező szeretnék lenni. Anya ezt el is fogadja, de mikor kérem, hogy vegyünk anyagot például, (hogy gyakoroljam a varrást) az már nem tetszik neki. Hogy úgyse használnám, hülye ötlet stb. Azt se érti meg, hogy nekem fontos az, hogy nézek ki. Szeretek vásárolni. Õ ebben sem áll mellém úgymond. Pedig ne higyjétek azt, hogy luxus helyekre járnánk nagy ritkán vásárolni. Max. H&M, bershka, vagy turi. Szóval az olcsóbb kategóriás boltokba. Persze magának 20.000ft se sajnál egy ruhára.

Hogyan mondhatnám neki, hogy nekem ez igenis fontos, és számít? Hogy ne gúnyolja ki, ne öregasszonyos-ozza le azokat a ruhákat amik nekem tetszenek, csak azért, mert õ nem ért a mai trendekhez?



2014. aug. 30. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
99%

A kínai üzletekhez, turikhoz, és pár olcsóbb butikhoz képest a varrás már igen drága mulatság.


Sokszor maga az anyag többe kerül, mintha készen megvennéd valahol.

Ráadásul nem is tudsz varrni, hanem csak gyakorolnál. Hát drága hobbi. Aztán, ha nem sikerül, akkor mehet az anyag a levesbe.


Azzal meg te ne foglalkozz, hogy anyád mennyit költ egy ruhára, mert ő keresi meg rá a pénzt.

2014. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha divattervező akarsz lenni hozzá kell szokni az akadályokhoz is amíg a sikerig eljutsz. Nem mindenkinek fognak tetszeni az ötleteid és nem hangos tapssal várnak a szakmában. Ha gyakrololni szeretnél lehet babákon is maradék anyagokból vagy régi ruhákból, vagy akár sejempapírból. Ha látja anyukád az eltökéltséged biztos egy-egy komolyabb tervedhez elmegy veled anyagot vásárolni.
2014. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az anyád nem támogat az álmaidban akkor várj olyan 2 évet, és után már elmehetsz diák munkázni, így az álmaidat is tudod majd követni, mert lesz rá pénzed.
2014. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Alakítsd át a régi nem használt ruhákat. Gyakorolni új anyagot teljesen felesleges, senki nem kezdi úgy.
2014. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De nincs olyan ruhám amit átalakíthatnék. A turiban szoktam esetleg venni nagyobbakat, azokat szoktam méretre igazítani. Sajnos kicsi városban lakunk, ahol kevés a lehetõség, a turkáló se tül jó...
2014. aug. 30. 15:39
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Nincs egy rossz farmered agy anyukádnak egy régi ruhája, na ezt azért nehezen hiszem el?

Akkor spórolj össze 1000Ft-ot annyiért már kapsz 1 méter aztán csinálhatód.

Egyébként szabásmintát már megszerkesztet,varrógéped van?

2014. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Már minden olyan ruhát átalakítottam. Anya varrógépét használom. Igen csinálok szabásmintát is..
2014. aug. 30. 16:01
 8/22 anonim ***** válasza:
15%

azért ez nem olyan egyszerű, hogy szabásmintát rajzolgatsz, meg varrogatsz.

Nem véletlenül tanítják évekig. Mindennek megvan a technikája. 14 évesen, minden előzetes tanulmányok nélkül max. lelkes amatőr lehetsz.


Válaszd akkor ezt a szakmát szakközépben vagy szakmunkásban, és tanuld ki! Utána elkezdhetsz valahol dolgozni, és gyűjthetsz pénzt.


Egyébként, nem akarlak elkeseríteni, de évente többszáz vagy ezer varrónő kerül ki az iskolákból, akik nemcsak szeretnek, hanem tudnak is tervezni és varrni, de a legtöbb csak odáig jut, hogy gyárban szalagmunkás.


Esetleg van, akinek van saját varrodája, de azok reggeltől estig dolgoznak, a szemük is kifolyik. Szóval nehogy azt hidd, hogy olyan könnyű divattervezőnek lenni.

2014. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Platypus ***** válasza:
100%
Vannak ilyen akciós méteráru boltok, ahol utolsó végeket árulnak, és 400Ft/méter körül kaphatsz anyagot. De vettem már 300-ért is. Turkálóban is van kilós meg utolsó napos akció, amikor pár száz forintért vadászhatsz asztalterítőt meg bálna méretre szabott ruhákat, amiből jó sok anyag kijön. Ez szerintem olyan összeg, amit te is összespórolhatsz simán. De anyukádnak is célozgathatsz, hogy a varrás hasznos tudomány egy mai gyereknek is, például nadrágot felvarrni, szakadást javítani és régi ruhákat hordhatóvá alakítani csak gyakorlattal lehet (már ha szempont az értékelhető eredmény).
2014. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%

"Egyébként, nem akarlak elkeseríteni, de évente többszáz vagy ezer varrónő kerül ki az iskolákból, akik nemcsak szeretnek, hanem tudnak is tervezni és varrni, de a legtöbb csak odáig jut, hogy gyárban szalagmunkás. "


A varrónőnek meg a divattervező azért baromira nem egy szakma.

2014. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!