Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám nem támogat az...

Az anyám nem támogat az álmaim megvalósításában. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Még csak 14 éves vagyok, de már határozott elképzelésem van, arról, hogy divattervező szeretnék lenni. Anya ezt el is fogadja, de mikor kérem, hogy vegyünk anyagot például, (hogy gyakoroljam a varrást) az már nem tetszik neki. Hogy úgyse használnám, hülye ötlet stb. Azt se érti meg, hogy nekem fontos az, hogy nézek ki. Szeretek vásárolni. Õ ebben sem áll mellém úgymond. Pedig ne higyjétek azt, hogy luxus helyekre járnánk nagy ritkán vásárolni. Max. H&M, bershka, vagy turi. Szóval az olcsóbb kategóriás boltokba. Persze magának 20.000ft se sajnál egy ruhára.

Hogyan mondhatnám neki, hogy nekem ez igenis fontos, és számít? Hogy ne gúnyolja ki, ne öregasszonyos-ozza le azokat a ruhákat amik nekem tetszenek, csak azért, mert õ nem ért a mai trendekhez?



2014. aug. 30. 15:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

ha valami az álmod, akkor csináld.

vegyél maradék anyagokat, turiban vannak, kilóra is.

másokat is kérdezhetsz, hogy ruhaátalakítást akarnak-e.

akkor átalakítod, és még pénzt is kapsz érte, ha jó lesz. azokból vehetsz újabb eszközöket.


figyelj, ha most még kezdő is vagy, ne add fel. akkor se, ha valamikor nem sikerül, amit csinálnál. ilyen van.

csak csináld, csináld.

ha már 14 évesen ilyen eltökélt vagy, akkor meg fogod oldani.

nekem is volt egy álmom, és engem is el akartak téríteni, ami sikerült is. most jó pár évvel később már a megvalósítás útján vagyok alaposan, és a sikereim is kezdenek beérni, meglepetésszerűen.

nem szabad föladni. arra sose gondolj, hogy mennyi konkurrensed van. te csak csináld a dolgodat, és haladj előre.

2014. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

#10 Mondtam ilyet?

Csak arra akartam rávilágítani, hogy a végzett varrónők azok is maradnak, és robotolnak látástól mikulásig.

Szóval ne ábrándozzon nagy kiugrásról és hatalmas karrierről. (Pl. mint divattervező.)

2014. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Először tanuld meg ócska holmikon a szabás-varrást profin.

Közben próbáld variálni a ruhákat. Ehhez megfelelnek a baba méretű ruhák is. Azután mehetsz olyan iskolába, ahol tanítanak divattervezést is.

De nagyon kreatívnak kell lenni, hogy sikeres is legyél.

Láttam már itt a neten olyan képeket, amit egy magát divattervezőnek nevező tett fel.

A 10 ruha mindegyike azonos szabásmintával készült, csak kisebb eltérés volt a különböző fazonok között.

Ezt nem nevezem divattervezésnek.

2014. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

kérdező, sok olyan megjegyzést fogsz kapni, amit a 12-es is írt.

ezen egy vállrándítással kell túllendülni.

sokaknak nem fog tetszeni, amit csinálsz, azt akarják majd, hogy legyél kevesebb, mint ami lehetnél.

nem tudom, miért lelik emberek ebben örömüket, de ez legyen az ő bajuk!

a statisztikák ne érdekeljenek, a siker nem a statisztikák elemzésén múlik, hanem az elhivatottságon.

nekem is mondtak sokmindent. jelenleg külföldön építem sikerekkel(!) azt a karriert, amire Mo-n sokan mondták ugyanígy, hogy lehetetlen, meg adjam föl.

2014. aug. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Hogy mit tegyél? Ha annyira az álmaidról van szó, akkor tűzön-vízen át csináld, ha tetszik neki, ha nem. Harcolj saját magadért és harcolj az álmaidért.
2014. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen nagyon gáz turkálók (nálunk a városban csak az van), ott vegyél nagy méretű ruhákat, függönyt,lepedőt. Potom pénzekért lehet venni anyagot, anya is mindig onnan szedi magának az anyagjait!
2014. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#14

16 evesen en is igy gondolkodtam, aztam rajottem, hogy a statisztikak bizony alapszanak valamin.


Hidd el, hogy minden tini azt hiszi, hogy majd o lesz valaki. Aztan megsem...


Nekem bejott az elet, de hidd el, hogy 99%-ban a veletlen muve. Az elhivatottsag nem eleg.


Nezd meg, hany elhivatott ember egette magat pl. az X-faktorban. Ok mind meg voltak arrol gyozodve, hogy vilagsztarok lesznek.

2014. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

igen, pont ilyen azoknak az embereknek a hozzáállása, akik lerontják a statisztikát.

kérdező, te legyél olyan, aki felhúzza!

2014. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Gondolom ha ez érdekel ilyen irányban szeretnél továbbtanulni, pl. az Óbudai Egyetemen lehet ruhaipari tervezőnek tanulni, a következő 4 évben amellett, hogy ruhákat varrsz azon is igyekezz, hogy felvegyenek és a matek-gazdaság-jog tárgyak is menjenek majd.

A szüleidnek is biztos jobban tetszene a dolog, hogy egy részben mérnöki szakra szeretnél bekerülni, nem csak az anyagokat használod el.


Ő is erről kérdez (ha nem épp Te kérdezted)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2014. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
93%
Ezt most komolyan mondom nem hiszem el. Hogy ennyire hihetetlenül primitív legyen valaki. Itt egy lány határozott elképzeléssel és mi az első? Mindenki lehurrogja, hogy jaaj hányan nem vitték semmire. Ezek miatt tartunk ott ahol, mert mindenki csak azt nézi,hogy "mert mennynek nem sikerült". Igen, de valaki mégis megnyerte a tehetségkutatót, és valakiből mégis divattervező lett. Hálát adok a szüleimnek, hogy akármit találtam ki mindig támogattak teljes mértékben, ezért lehetek ma már sikeres ember. Kicsilány, egyet ne felejts: ne hallgass azokra akik kiröhögnek és azt mondják,hogy túl hülye/gyáva/buta vagy hozzá.
2014. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!