Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok mit szolnatok hozza ha...

Szulok mit szolnatok hozza ha a lanyotoknak roma baratja lenne?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 17:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
37%
Kiraknám az utcára, az tuti.
2014. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
81%

Az egyik legjobb barátnőmben van roma vér. Diplomás, értelmes, kedves ember. És utálja a cigányokat. És ebben nincs semmi meglepő.

Sokan adják itt a toleránsat, hogy adok neki esélyt, meg nem számít a bőre színe.

De amikor a kicsi lányát "beszippantja" egy ilyen család, mert esetleg egy nagyon jóképű helyes roma fiúról van szó, a leányzó meg könnyen befolyásolható? Akkor is ilyen marha elnézőek lennének vajon? A családdal is???

2014. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
55%
kezdésnek úgy nevelném a gyerekemet, hogy a romákkal jobb a 3 lépés távolság. nekem már volt velük jó és rossz tapasztalatom is, de bízni egyikben sem tudnék olyan szinten hogy akár egyetlen éjszakát is a lakásomban tölthessen.
2014. nov. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, de nem orulnek. Tiltani nem lehet, annak sosincs jo vege. En remenykedem benne, hogy tudunk majd bele ennyi jozansagot nevelni.


En reszemrol nem vagyok rasszista. Vannak Latin - Amerikabol is barataim. Viszont teny ami teny - es itt kellene mindenkinek jozannak lennie: Vannak olyan kulturalis vagy vallasi kulonbsegek, amikkel nem lehet egyutt elni. Aki ezt nem latja be, az szokott tobbnyire nagyon rafazni.


Sajnos a romak olyan eletet elnek 90% - ban, hogy arra meg a nyomor sem megfelelo kifejezes. En ilyen kornyeken nottem fel. Az, hogy utik - verik egymast (akar tobb egy ellen), lopnak, koszosak, nem dolgoznak, agresszivak - naluk alap. Igen, magyar emberbol is boven van ilyen - csak epp nem a tobbsegre jellemzo es ez a hangsulyos.


Altalaban azok nem vĂŠdik oket, akik ĂŠltek vagy fordultak mar meg tobbszor ilyen kĂśrĂśkben. A nagy vedelmezoknek tobbnyire fogalmuk sinca rola, hogy kiket vĂŠdenek. Gyonyoru pelda erre az egyik baratnom. Mindene megvolt. Anyuka jo allassal, kenyelmes varosi elet... Osszejott egy roma gyerekkel. Szuletett egy babajuk. Mondanom sem kell, a csaj nyomorog, raadasul volt ra pelda hogy majdnem megvertek. Azota ki tudja hogy miken nem ment keresztul... Nem kerdeztem. Alap dolgok hianyoznak naluk. Haztartasi gepekbol csak a legregebbi, viz bevezetve semmi... Szigeteles a hazon szinten nulla. (A nagyszuleim hazan sem volt soha, ezert tudom hogy milyen pokoli.) A csaj egyre csunyabban nez ki, pedig mindig csinos volt. Hogy milyen elete lesz ott, azt elore tudom mert sok ilyet lattam. O nem elt olyan helyen, igy nem is ismerte oket igazan - hat most szivja a "nem vagyok eloiteletes" gondolkodasat... Azt eletet ezzel tonkretette. Aki igazan ismeri oket, az messze keruli a kozuluk valo parvalasztast.


Ez nem rasszizmus es nem eloitelet, csak tenyek, amiket nem szabad figyelmen kivul hagyni. Csak korul kell nezni. Minden tiszteletem a becsuletes romake - ugy, ahogy elitelem a semmirekello magyart is.

2014. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Amíg nem ismered,addig ne ítélkezz felette. Lehet,hogy kedves,aranyos fiú és ha igazán szereti a lányodat,akkor igazán nem kell ódzkodni tőle. Sok boldogságot a gyerekeknek!
2014. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!